καμπινα sega astro city !!

nikosmihalakis

RetroWannaBe
Joined
16 Νοέ 2009
Μηνύματα
57
Αντιδράσεις
0
Ναι ειναι αληθεια ειμαι κατοχος μιας sega astro city . Μετα απο μελετη που πραγματοποιησα ... οι καμπινες αυτες ειναι σκυλια. Και ερωτω κυριοι , τι χρειαζεται για να γινει M.a.m.e ?

Εχει μεσα μια jamma board > πρεπει να συνδεσω το pc με την jamma board .. υπαρχει καποια καρτα που το κανει αλλα δεν καταλαβα ακριβως νομιζω οτι ειδα 2-3 διαφορετικες .

Και το τροφοδοτικο του pc? θα περνει ξεχωρηστα ρευμα ?

αν θελετε να μου δωσετε και οποιαδηποτε συμβουλη που δεν εχω σκεφετει .....

σας ευχαριστω !!
 
καλοριζικη καταρχας η καμπινα σου

το pc θα το συνδεσεις με το jamma καλωδιο που εχει η καμπινα σου μεσω του jpac,απο κει και περα ομως θα χρειαστει ενας τροπος να μπορεσεις να απεικονισεις 15khz αναλυσεις και αυτο θα το πετυχεις ειτε μεσω μιας ati/nvidia καρτας(προτιμαται ati) και ενος προγραμματος που λεγεται soft15khz(βεβαια θελει καποιες διαδικασιες για να δουλεψει σωστα) ειτε μεσω της arcadevga (που σου λυνει τα χερια μεν αλλα κοστιζει).

το jpac και την arcadevga θα τα βρεις στο http://www.ultimarc.com

και βεβαιως θα χρειαστεις το τροφοδοτικο του pc,αλλα και το jamma τροφοδοτικο ταυτοχρονα(εκεινο θα τροφοδοτει την οθονη,τα ηχεια,τους μοχλους,τα κουμπια και τον κερματοδεκτη σου)
 
φιλε μου με ενδιαφέρει πολύ το όλο σκηνικό

βασικά θα ήθελα να μου πεις από που και γενικά ποσο πλήρωσες για το άστρο city

γιατί έχω σκυλιάσει να πάρο και εγώ ένα, αλλα το μεγαλύτερο πρόβλημα είναι τα μεταφορικά (θέλουν 1000ρίκο μονο μεταφορά)

έχω ήδη ένα CPS3 με το street fighter 3 3rd strike και απλά θέλει να μπει στο φυσικό του περιβάλλον ;)
 
dono καλημερα γιατι ψαχνεις στο υπερπεραν για αστρο σιτυ εαν σε ενδιαφερουν ακομα αφησε τηλ.και θα ταπουμε νικος ευχαριστω
 
Πίσω
Μπλουζα