κονσολες boxed και unboxed..

voltar

RetroN00b
Joined
31 Οκτ 2011
Μηνύματα
20
Αντιδράσεις
0
καλησπερα και παλι.να μαι παλι εδω με τις αποριες μου.λοιπον θελω να μου πειτε πανω κατω ποσο κοστιζουν με κουτι αλλα και χωρις κουτι οι παρακατω κονσολες και διπλα να μου πειτε αν ειναι σχετικα εφικτο να βρεθουν εδω ελλαδα

1 mega drive

2 master system

3 game gear

4 snes

5 super game boy

6 n64

7 atari jaguar...

8 nomad

9 nintendo 64 dd(αν υπαρχει περιπτωση να το εχει κανενας ελλαδα)
 
Στα κουτιά εάν δεν είναι σφραγισμένα (ποτέ δεν ήταν σφραγισμένα τα περίσσοτερα στην Ελλάδα έτσι και αλλιώς) υπολόγιζε για όλα εκτός του Nomad και 64DD περίπου 50-70 ευρώ. Αν είναι σφραγισμένα εργοστασιακά οι τιμές μπορούν μέχρι και να δεκαπλασιαστούν...

Όλα είναι πάρα πολύ δύσκολο να τα βρεις στην Ελλάδα, θα έλεγα αδύνατο. Γιατί δεν κοιτάς στο eBay;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
φιλε μου σχετικα με το εξωτερικο παρολο που εχω κοιταξει και εχει πολυ καλες τιμες δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα ωστε να μπω στην διαδικασια να παραγγειλω.εγω παντως δεν μιλαω για σφραγισμενα αλλα απλα να ειναι σε κουτι.μου ειπε ενα παληκαρι προσφατα κατι απιστευτες τιμες και επαθα πλακα.αλλα αποτι καταλαβα εψαχνε ευκαιρεια νομιζωντας οτι δεν εχω ψαξει και πεταγε κατι 90 και κατι 100 ευρω σαν να ειναι ψιχουλα.
 
Στο περιπου για Ελλαδα και για πληρη μηχανηματα με παρελκομενα, χωρις ελλειψεις, σπασιματα και "θεματα"

1 mega drive το "1" ειναι καπως πιο ακριβο, το "2" περιπου 25 ευρω χωρις κουτι

2 master system το "2" κυκλοφορει παντου, βρισκεις ευκολα με 20-25 ευρω

3 game gear δυστυχως πληρως λειτουργικα δεν βρισκεις ευκολα λογω πυκνωτων, ενα βρεις περιπου 30 ευρω

4 snes και αυτο βρισκεις ευκολα, περιπου 25-30 ευρω

5 super game boy τωρα τι ειναι αυτο? εννοεις το gameboy player για το SNES ? περιπου 15 ευρω

6 n64 περιπου 30 ευρω, για το κανονικο (οχι τα collectors κτλ)

7 atari jaguar... περιπου 30 και αυτο, λιγο πιο δυσευρετο

8 nomad περιπου 80-100 ειναι το πιο δυσκολο

9 nintendo 64 dd οσοι εχουν στην Ελλαδα, δεν νομιζω να το δωσουν. Εαν βρεις, παρε και εμενα ενα-δυο κομματια!
 
Παντως πριν παρεις οτιδηποτε, θα σε συμβουλευα να ρωτησεις φιλους/γνωστους/συγγενεις

γιατι συνηθως αυτα υπαρχουν καπου καταχωνιασμενα και θα μπορουσαν να στα χαρισουν.
 
αδερφε εχω βρει αρκετα μηχανηματα με κουτια και μου τα εδωσαν ετσι.απλα για να βρεις ορισμενες πιο σπανιες κονσολες που δεν τις βρισκεις σε φιλους και γνωστους αναγκαζεσαι να αξεις εξωτερικο για να μην σε γδαρουν εδω στην ελλαδα.παντως πιο πολυ ψαχνομαι για κονσολες με κουτια πλεον παρα για σκετες.αλλα ορισμενοι δεν ξερουν τι ζητανε δυστηχως.
 
Mην νομιζεις οτι με κουτι ειναι τρελα πιο ακριβα, για τις κοινες κονσολες, περιπου +10 με +15 ευρω, οχι παραπανω.

Τωρα Ν64 DD με κουτι θα κοστιζει σιγουρα αρκετα.
 
Πίσω
Μπλουζα