λαικά παραμύθια από όλο τον κόσμο

Βόας

RetroNoob
Joined
1 Δεκ 2020
Μηνύματα
19
Αντιδράσεις
31
Χαίρετε. :wave:Εψαχνα καιρό για γερμανικές τηλεταινίες με ηθοποιούς, όχι κινούμενα σχέδια, με παραμύθια γνωστά και λιγότερο γνωστά, όπως αυτό που δείχνω εδώ
Είχα κολλήσει και μετά από τόσα χρόνια τα θυμάμαι με συγκίνηση :cry:

Προβαλλόταν στην ΕΡΤ, στα 1980-82, νωρίς το απόγευμα, καθημερινες, πριν την επίσημη έναρξη του προγράμματος στις 17.00. Ήμουν παιδίσκη τότες και θυμάμαι ότι ούτε η Ραδιοτηλεοραση δεν τα ανέφερε ...λες και ήταν λαθραίο πρόγραμμα...
Ερώτηση: μπορεί κανείς να τα βρεί στο αρχείο της ΕΡΤ με ελληνικούς υποτιτλους; *ή έστω, από αλλού, με αγγλικούς, γιατί μάιν ντόυτς ιστ σσάισε)
 
Εχω να την δω απο παιδακι ,την ψαχνω απο το 18 και ειναι μεσα στο φορουμ μπροστα στα ματια μου απο το 20.:banghead:
Να εισαι καλα φιλε μου και για τις πληροφοριες με οτι θυμασαι ,εδω το IMDB του με ενα ωραιο review.
Και αλλα ινφο απο το γερμανικο wiki.
Θα ηταν ιδανικο εστω και με αγγλικους υποτιτλους να το βλεπαμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Εχω να την δω απο παιδακι ,την ψαχνω απο το 18 και ειναι μεσα στο φορουμ μπροστα στα ματια μου απο το 20.:banghead:
Να εισαι καλα φιλε μου και για τις πληροφοριες με οτι θυμασαι ,εδω το IMDB του με ενα ωραιο review.
Και αλλα ινφο απο το γερμανικο wiki.
Θα ηταν ιδανικο εστω και με αγγλικους υποτιτλους να το βλεπαμε.
Παρακαλω! Θα ανεβασω κι αλλες ταινιες, θυμαμαι ειχα κολλήσει με αυτη τη σειρά- την εδειχνε νωρις το απόγευμα
 
Ερώτηση: μπορεί κανείς να τα βρεί στο αρχείο της ΕΡΤ με ελληνικούς υποτιτλους; *ή έστω, από αλλού, με αγγλικούς, γιατί μάιν ντόυτς ιστ σσάισε)

Βρηκα γερμανικους υποτιτλους και με ενα google translate ,εγινε νομιζω καλη δουλεια στα αγγλικα.

40 χρονια μετα θεαση και παλι!
 

Συνημμένα

  • Gevatter Tod (1980).zip
    19,6 KB · Προβολές: 2
Πίσω
Μπλουζα