πιαχνιδια που ειδαμε σε emulators και θα θελαμε να ειχαμε παιξει οταν κυκλοφορουσαν

konstandin

RetroWannaBe
Joined
3 Μάρ 2010
Μηνύματα
87
Αντιδράσεις
1
Ξεκιναω αυτο το threadaki για παιχνιδια που δεν ειχαμε παιξει στο original format αλλα τα ειδαμε σε emulators και μας αρεσαν και θα θελαμε να τερματισουμε αλλα τωρα που ορεξη

αυτα ειναι τα δικα μου

wonderboy dragon lair >>>>>md

metroid>>>>>>>>>>>>>>>>snes

beyond oasis>>>>>>>>>>>>md

fire shark>>>>>>>>>>>>>>>md

robocop vs terminator>>>>>>md

batman>>>>>>>>>>>>>>>>>md

batman returns >>>>>>>>snes

cloud master>>>>>>master system

out run >>>>>>>>>>master system

rainbows islands>>>>master system

kirby>>>>>>>>>>>>nes

aerofighters 2>>>>>>neogeo

ghost pilots >>>>>>neogeo

ninja commandos>>>>neogeo

pokemon>>>>>>>>>>gb-gba:)tongue:)οκ σεβομαι τις αποψεις των αλλων αλλα δε μπορω να καταλαβω αυτη τη μανια με τα ποκεμον games

υγ.1 τωρα που εμαθα το κολπο με το alex kid και το μπαστουνι στα καρφια στη θαλλασα ...........

υγ.2 αυτο το wonderboy in monsterworld για megadrive στο λαιμο μου χε κατσει ,δε μπορουσα να βγαλω το final boss με τπτ οσο και αν προσπαθησα,ας ειναι καλα το utube που μου λυσε την απορια

υγ.3 ειναι και μερικα ακομη αλλα ας μη μακρηγορω,εννοειτε οποια ρετρο φορματ θελετε ποσταρετε.
 
Σχεδόν όλα τα παιχνίδια που μου αρέσουν στις 8μπιτες και 16μπιτες κονσόλες τα είχα παιξει εκεί (ας ειναι καλά τα game clubs της εποχής).

Μερικά που θυμάμαι είναι τα εξής:

Sega CD - Sonic CD

Playstation - Castlevania SOTN

N64 - Conker (δεν ξερω αν ηρθε ποτέ στην Ελλαδα η κασσέτα)

Αν και αυτά τα τερμάτισα στο τέλος. Δεν θυμάμαι να έχω αφήσει retro παιχνίδι που να μου αρέσει ατερμάτιστο. Εκτος από καποια στο PC (System Shock 2, Alice, Baldur's Gate 2, Phantasmagoria) και φυσικά αρκετά games νέας γενιας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Weaponlord - Snes

Το ειδα δυο φορες να τρεχει απο κοντα (αμερικανικο και Ευρωπαικο) και τις δυο καποιος το ειχε αγορασει με την μια.

Sonic cd - Sega cd

Αν και καποιοι φιλοι γνωστοι ειχανε το μηχανημα, δυστηχως δεν ειχανε την ΠΑΙΧΝΙΔΑΡΑ με το ονομα Sonic cd. Το ειχα δει να τρεχει δυο φορες σε καταστημα αλλα δεν ειχανε χειρηστηριο για να το παιξεις!

Shinobi 3 - Mega drive

Οπως και το Weaponlord, το νοικιαζανε συνεχεια και το πουλουσανε σαν τρελο.

Street fighter 2 the animated movie - Ps1

Το ζαχαρωνα μια ζωη, μιας και ειχα δει και ειχα λατρεψει την ταινια. Δυστηχως δεν ειχε ερθει ποτε Ευρωπη/αμερικη..
 
Πίσω
Μπλουζα