προβλημα σε συνδεση με opera portable

Nemo

RetroMuseum GateKeepeR
Joined
9 Ιαν 2006
Μηνύματα
4.694
Αντιδράσεις
1.411
Προβολή συνημμένου 47054

About Opera

Version information

Version

11.50

Build1074

Platform Win32

System Windows 7

Opera/9.80 (Windows NT 6.1; U; en) Presto/2.9.168 Version/11.50
Οτι λεει ο τιτλος .... προβλημα σε συνδεση/log in με opera portable . (σε αλλες σελιδες του φορουμ φαινεται συνδεδεμενο σε αλλες οχι ,σε αλλες με F5/reload διορθωνεται ).
 
2 πραγματάκια μπορείς να δοκιμάσεις?

α) Να τσεκάρεις το "Stop Executing Scripts on this page" και να δοκιμάσεις να ξαναμπείς?

β) Να πληκτρολογήσεις στη γραμμή διευθύνσεων απ'ευθείας http://www.retromaniax.gr/vb/forum.php

Έχω την εντύπωση ότι τρώει ένα "σκάλωμα" με το slider που εμφανίζει το slideshow στην αρχική οθόνη!....

Θα έλεγα να δοκιμάσεις πρώτα το (β) και αν δεν παίξει, μετά το (α).

Και μόλις έχεις feedback, μας λες! :)

[edit] Μόλις έχω κάνει login από Opera portable (opera @usb).

H έκδοση που κατέβασα είναι η 11.61.

Θα κάνεις άλλο ένα κόπο να κατεβάσεις αυτήν και να δεις, αν το πρόβλημα επιμένει?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
D@redevil είπε:
2 πραγματάκια μπορείς να δοκιμάσεις?

α) Να τσεκάρεις το "Stop Executing Scripts on this page" και να δοκιμάσεις να ξαναμπείς?

β) Να πληκτρολογήσεις στη γραμμή διευθύνσεων απ'ευθείας http://www.retromaniax.gr/vb/forum.php

Έχω την εντύπωση ότι τρώει ένα "σκάλωμα" με το slider που εμφανίζει το slideshow στην αρχική οθόνη!....

Θα έλεγα να δοκιμάσεις πρώτα το (β) και αν δεν παίξει, μετά το (α).

Και μόλις έχεις feedback, μας λες! :)

Δεν ειχα προβλημα να μπω ηταν το γιατι , (Εμπαινα ετσι κι αλλιως απο την σελιδα του φορουμ ή απο μια σελιδα απο το history ,ή και απο αλλους Browsers)

Απλως μου εκανε εντυπωση οτι εμφανιστηκε τις τελευταιες ~20 ημερες ,ενω πολλες φορες εκανα logout και συνεχιζε να με εμφανιζει login και συνεχισε τα ιδια κουλα ενω εσβησα cookies /passwords ,ενω τo "Stop Executing Scripts on this page" το ειχα δοκιμασει ηδη χωρις αποτελεσμα ,

Τελος παντων το ζητημα φαινεται να λυθηκε απενεργοποιωντας τις animated images .

To επισης παραξενο ειναι οτι τη συγεκριμμενη animated εικονα/slideshow δεν μπορουσα να το κανω block , μεσω της αντιστοιχης εφαρμογης της Οpera (block content /hold shift και λοιπα )

Παντως

=D@redevil;344726]

Έχω την εντύπωση ότι τρώει ένα "σκάλωμα" με το slider που εμφανίζει το slideshow στην αρχική οθόνη!....

Eιχες δικιο :thumbup: , εφταιγε απ οτιφαινεται η animated εικονα/slideshow ....

Y.Γ. με την Οpera 11.61μπαινει κανονικα

(αν και παλι (δοκιμασα απο περιεργεια) δεν μπορει να κανει block μεσω block contenet

την animated εικονα/slideshow )

retrologin2.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Με διαφορά φάσης πολλών π, τελικά να υποθέσω ότι το πρόβλημα αποκαταστάθηκε με τη νέα έκδοση?

(Το block content δεν το δοκίμασα, να είμαι ειλικρινής! Ε, checkbox είδα, είπα ότι θα δούλευε! :D )
 
Πίσω
Μπλουζα