ρετρό σουβενίρ για ( μεθυσμένους ; ) τουρίστες

exetlaios

Retro PaTRi@RcH
Joined
17 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.460
Αντιδράσεις
1.041
Πάντα απορούσα πως είναι δυνατόν οι τουρίστες που επισκέπτονταν την χώρα μας στα 80's

να έχουν ΤΟΣΟ ΚΑΚΟ γούστο !

Ξεκινάμε με το κλασσικότερο όλων :

TRADITIONAL GREEK TSOLIAS !

[edit] dead picture [edit]

Αναπτήρας-μπουζούκι ! :eek:

[edit] dead picture [edit]

Και φυσικά δε θα ξεχνάγαμε τα ...

ΜΠΡΕΛΟΚ ΤΣΑΡΟΥΧΙΑ !!!

[edit] dead picture [edit]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι όμως τότε πουλούσαν, απίστευτο!

:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
 
Βρε παιδιά,κι όμως,αν το καλοσκεφτείτε,αυτά πουλάμε ως χώρα προς τα έξω,συνεπώς πού βρίσκετε το περίεργο αλήθεια ;
 
Κατι αποριες που εχεις κι εσυ, Μανο παιδι μου...

Βασικα η Ελλαδα δεν πουλαει τσολιαδες, αλλα θαλασσα και παραλιες... (αν και με τοση ακριβεια πια, ουτε αυτο πουλαει πλεον)

Αυτα ηταν τα φτηνιαρικα, επισης να προσθεσω και τους τορβαδες (μοδα στα 70'ς ) μετα την περιβοητη ταινια με το Βογλη να φωναζει "στασου, μυγδαλα!!"

Συνεχιζουμε με κομπολογια, μπεγλερια κλπ. χρησιμα πραγματα αυτα... καθως και καμια γκλιτσα, ισως για ελληνοαμερικανους...

Τωρα για πιο γερα πορτοφολια ηταν και ειναι τα κοσμηματα με σχεδια μαιανδρους κλπ κλπ εμπνευσμενα απο την αρχαια Ελλαδα. Αυτα ομως δεν ηταν για μεθυσμενους σιγουρα...

Φωτο δεν εχω.. αν παει κανεις στην Πλακα θα βγαλει μπολικες... :)
 
Εμένα μου καθόταν άσχημα και το ποτό σε δοχείο διακοσμημένο σαν τον Παρθενώνα ένα πράμα σε άσπρο-μπλε. Τί ήταν; Ούζο ή κονιάκ μάλλον.
 
Θα συμφωνησω - εν μερει: δεν εχετε δει και σε αλλες χωρες τι κιτσαριο πουλανε στους τουριστες;;;

("To have light press here".... χχχχαααααααααααχαχα!)
 
Gryzor είπε:
("To have light press here".... χχχχαααααααααααχαχα!)
Πάντως είναι αλήθεια. Και στο εξωτερικό δεν πάνε πίσω- θυμάμαι κάτι απερίγραπτα μπρελόκ από Σίδνει με το σχήμα της όπερας και της Ολλάνδίας σε σχήμα τσόκαρου lol
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Βασικα, απ'οσες χωρες εχω δει, κιτσαριο δεν εχω δει μονο στην Ιαπωνια. Και ισως να ηταν κιτς, απλα δεν το καταλαβα λογω της διαφορετικοτητας.

Μια που ανεφερες Ολλανδια, η ειδοποιος διαφορα ειναι οτι εκει εχουν τεραστια καταστηματα γεματα μπιχλιμπιδια (αναμικτα με αντικειμενα σεξουαλικου ενδιαφεροντος)...
 
Αχχχχ τι να πει και αυτός ο κακομοίρης ο Μότσαρτ που φιγουράρει πάνω σε ότι μπορεί κανείς να φανταστεί στην Αυστρία;;;
 
Gryzor είπε:
Μια που ανεφερες Ολλανδια, η ειδοποιος διαφορα ειναι οτι εκει εχουν τεραστια καταστηματα γεματα μπιχλιμπιδια (αναμικτα με αντικειμενα σεξουαλικου ενδιαφεροντος)...

μα και στην χώρα μας, ( στην Κέρκυρα που ζούσα τότε)τα αντικείμενα σεξουαλικού ενδιαφέροντος, που αναφέρεις, κυκλοφορούσαν σε πολλά τουριστικά μαγαζιά την δεκαετία του 80 (θυμάμαι, αναπτήρες που όταν πάταγες το κουμπί, αντι για φωτιά , εμφανιζόταν....., καθώς και αγάλματα με την μορφή του Πάνα με <<ανυψωτικές τάσεις>>)

προς τους αγαπητους mod : αν θεωρείτε πως αυτό το ποστ, έρχεται σε αντίθεση με τους κανονισμούς, παρακαλω , ενημερωστε με για να το διαγραψω

Ευχαριστω
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα σεξοσουβενίρ υπάρχουν ακόμα στη χώρα μας ειδικά στα νησιά

Πέρυσι στη Σκιάθο τα μαγαζιά με τ'αναμνηστικά ήταν τίγκα!
 
Γιατί στην Αρχαία Ολυμπία δεν είναι γεμάτα τα μαγαζιά; Αυτός ο Πάνας πια και οι Σάτυροι... Όπου πας μπροστά σου!
 
Playmolover είπε:
Γιατί στην Αρχαία Ολυμπία δεν είναι γεμάτα τα μαγαζιά; Αυτός ο Πάνας πια και οι Σάτυροι... Όπου πας μπροστά σου!
Ναι ντε, λες και αυτά είναι ολός κι όλος ο πολιτισμός μας.

Είπαμε, το σεξ πουλάει, αλλά ....!

Προσωπικά προτιμώ να αγοράζω χειροποίητα κεραμεικά σουβενίρ& κοσμήματα,

και φυσικά τα τοπικά γλυκά σε παραδοσιακά βαζάκια!!!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ΧΡΙΣΤΙΝΑ είπε:
προς τους αγαπητους mod : αν θεωρείτε πως αυτό το ποστ, έρχεται σε αντίθεση με τους κανονισμούς, παρακαλω , ενημερωστε με για να το διαγραψω
Ευχαριστω
Χα,χα,όχι,ΟΚ,νομίζω το post σου είναι κοσμιότατο,εντός θέματος και με....σημειολογικό ενδιαφέρον ! :p
 
CP-GRECE-Humour-Dont-deprive-me-of-what-you.jpg
Καρτ Ποστάλ των μέσων της δεκαετίας του '80 με πρωταγωνιστή τον φιλόσοφο Διογένη τον Κυνικό. Δεν χρειάζονται και πολλές εξηγήσεις νομίζω.
 
Πίσω
Μπλουζα