το wii εγινε cracked

ενδιαφερουσα παρουσιαση....το ζουμι ξεκιναει απο το εκτο λεπτο...
 
καλά στη θεωρία όλα γίνονται! η πράξη είναι το θέμα...

μου θύμισε τη παρουσίασή ενός συμμαθητή μου που είχε φτιάξει το super duper πρόγραμμά που μεσολαβούσε μεταξύ του winapi και μπορούσε να κάνει κάποιες αλλαγές. βέβαια έτρεχε μόνο localy αλλά ΑΝ έτρεχε και remote θα ήταν το απόλυτο hack εργαλείο... last year!
 
οποτε και το ps3 μεχρι το σεπτεβριο(εαν ερθει κατα μαρτιο στην ευρωπη), λογικα θα εχει σπασει και αυτο
 
Το πήρε κανείς τελικά ??

( Η το κρατάτε κρυφό για να γλιτώσετε τον θανατηφόρο αγώνα Wii Sports

που έχει προαναγγελθεί απο τον Σεπτέμβρη?)
 
να χάσω μία ώρα από την υπέροχη ζωή μου για να κάνω dump τι?

3 παιχνίδια έχω όλα κ όλα και μόνο το 1 πλήρωσα... ας βγει κάνα λογικό mod και το συζητάμε ξανά τότε...

άσε που αμφιβάλω για το πόσο λειτουργεί το dump method που postare ο wally (δε παρεξήγησε ε?)

έτσι προσπαθούσε να μας κάνει να κατεβάσουμε και τα πρώτα dumps για το wii που ήταν karafake...

ps: εγώ δε το έκρυψα ότι το πήρα...
 
Που είσαι εσύ; Είδες "Nintendo" και εμφανίστηκες; :p
 
Για δωστε μας τα φωτα σας εσεις οι "Nintendo-σοφοι" τι ειναι τα αλλα που ποσταρα?

PS1:Αρα δεν ξερεις τι ειναι αυτα τα πειρατοπραματα...

Παντως το ευκολο κομματι φαινεται πως εγινε
Σιγα μην σας μαστιγωσα κιολας :D

Απλα το Νοεμβρη ειχα τις παραπανω αποριες και ρωτουσα-απαντουσα μοναχος μου (τουλαχιστον προσπαθουσα) :)

Απορια 2

Το μονο "βαρυ" non-Nintendo παιχνιδι του Vconsole (υπερβαλω λιγο,απλα ηταν ενα απο τα παιχνιδια που φτασαν το megadrive στα ορια του) ειναι το GunStar Heroes.

Εψησα ενα γνωστο με Wii να το αγορασει και αργοτερα που μιλησαμε μου γκρινιαζε οτι εχει ΠΟΛΛΑ προβληματα!!

Επειδη δεν μπορω να το ελεγξω ισχυει?

Δυσκολευομαι να πιστεψω οτι ειναι ανεπαρκες για single-megadrive-game-emulation.

Το αστειο παντως ειναι οτι σε γνωστο Forum,πολλοι ημιμαθεις περιμενουν τελειο Saturn emulation αθροιζοντας MHZ :D :D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
σιγά μη δώσω λεφτά για να αγοράσω games για το vconsole! μη τρελαθούμε!

όλα τα games που υποστηρίζει το vconsole μπορώ να τα τρέξω στο cube! θες wally να δοκιμάσω το gunstar heroes στο cube? πάντως στο gba micro μια χαρά παίζει...

ps: maddog για μένα λες?

ps: το Σεπτέμβρη ήμουν busy με το bs μου... θέμα προτεραιοτήτων!

ps: τα έψαξα λίγο το θέμα backup και βλέπω ότι δε θέλει μία ώρα! αλλά μέχρι 50 ώρες!!!! πχ το wii sports πήρε 5 ώρες!!!
 
ριξε μια ματια για καλο και για κακο...

παντως ο genesis plus πoυ ειχα δει (οκ,παει κανα 6μηνο τουλαχιστον),ειχε τα χαλια του (emulation wise)...

συνεχιζει να μην υποστηριζει και save??

EDIT:το εψαξα λιγο,μαλλον φταιει οτι ειναι port απο τον Genesis Plus (http://www.vtemulation.net/emulators/genesis.php)

που μαλλον δεν ειναι και οτι καλυτερο
 
από novemeber μία έκδοση που έχω έτρεχε πολλά παιχνίδια άψογα (όσα δοκίμασα τουλάχιστον)

save υποστηρίζει και δεν υποστηρίζει. ο δημιουργός του emu τσακώθηκε με ένα ισπανό-βραζιλιάνο! ο δεύτερος είχε σηκώσει στο site του wip του emu και έλεγε δοκιμάστε τι έφτιαξα! οπότε τα παίρνει ο dev και σταματάει να μοιράζει beta και wip! τώρα δε ξέρω σε τι στάδιο βρίσκεται!

η έκδοση που έχω υποστηρίζει μπακαλίστικα save/load
 
μπακαλιστικα ή μη,το καλο ειναι οτι υποστηριζει ;)
 
όταν ξε-βαρεθώ θα κάνω καμιά βόλτα να δω αν έχει βγει καμιά νέα έκδοση. έχω χαλάσει τελευταία και πιο πολύ διαβάζω παρά παίζω
 
Wiinja modchip για wii

-Εύκολη Εγκατάσταση(μόνο 5 καλώδια να κολλήσουμε)

-Παίξτε Wii/Gamecube Backup Games της περιοχής σας(Δηλαδή αν είναι PAL η κονσόλα μόνο PAL backups θα παίζει).

Τα παιχνίδια μπορούμε να τα γράφουμε σε DVD με τον γνωστό τρόπο.

οχι για homebrew...μονο για backups
 
Wally είπε:
Wiinja modchip για wii-Εύκολη Εγκατάσταση(μόνο 5 καλώδια να κολλήσουμε)

-Παίξτε Wii/Gamecube Backup Games της περιοχής σας(Δηλαδή αν είναι PAL η κονσόλα μόνο PAL backups θα παίζει).

Τα παιχνίδια μπορούμε να τα γράφουμε σε DVD με τον γνωστό τρόπο.

οχι για homebrew...μονο για backups

swstos o Wally.. sto sugekrimeno katastima to briskis kai malista i tipoi stelnoun me antikataboli se 24wres...

http://discoazul.com/en/product2741/product_info.html
 
Απο οτι φαινεται το Wii εσπασε και πλεον θα μπορει να τρεξει homebrew στο μελλον (ΑΚΑ κανα emulator για κομπιουτερακι πραξεων :D )

Ολα αυτα γινονται αυτη τη στιγμη στο hacker συνεδριο 24c3.Το μενου θα εχει 360 μετα.

Παρτε video απο το Wii-κομματι
 
Τελικά έχει βρεθεί τρόπος να σπάνε τα games της virtual console?

Πάντως είναι ευλογία για όλους τους retrogamers. (Αν εξαιρέσεις τις τσιμπημένες τιμές)
 
buzzer είπε:
Πάντως είναι ευλογία για όλους τους retrogamers. (Αν εξαιρέσεις τις τσιμπημένες τιμές)
Ακόμα μεγαλύτερη ευλογία όμως για τους retrogamers είναι όλοι οι emulators που κυκλοφορούν στο PC... :)
 
Πίσω
Μπλουζα