χυμος μπανανα amita!!!

Joined
28 Οκτ 2014
Μηνύματα
3
Αντιδράσεις
0
θυμαστε ρε παιδια τους χυμους μπανανα σε μικρο κουτακι που εβγαιναν καποια περιοδο???

δε θυμαμαι αν ηταν της αμιτα σιγουρα..ηταν κιτρινη συσκευασια,με το αντιστοιχο φρουτακι πανω..

αν τυχαινει να εχετε φωτο,στειλτε μου plz..εχω πολλες αναμνησεις.. :animeek::augenrollen:
 
χυμός ΑΜΙΤΑ με γεύση μπανάνα είχε κυκλοφορήσει αρχές της δεκαετίας του 90, δεν είχα πιει ποτέ...

η διαφήμιση

[video=youtube;W2iIIQN5-K4]

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εισαι θεα!!!ποοο...να ξερες τι μου θυμιζεις :augenrollen:

Ευχαριστωω!!!
 
Το ερώτημα είναι τι χυμό να βγάλει μία μπανάνα που είναι τόσο στέρεο φρούτο :wait2:
 
johnny19818 είπε:
Το ερώτημα είναι τι χυμό να βγάλει μία μπανάνα που είναι τόσο στέρεο φρούτο :wait2:
καλή η απορία σου...ήμουν φανατική της Αμίτα στη μπλε συσκευασία
 
Θυμάμαι χυμό μπανάνα Ballis,προσωπικά απεχθάνομαι τον χυμό μπανάνα κι έτσι έπαιρνα ακτινίδιο τότε.
 
johnny19818 είπε:
Το ερώτημα είναι τι χυμό να βγάλει μία μπανάνα που είναι τόσο στέρεο φρούτο :wait2:
Αυτή ήταν πάντα και δική μου απορία, γι'αυτό δεν με τράβηξε ποτέ αυτός ο χυμός.
 
Γι'αυτες τις αποριες, δεν επαιρνα και εγω τον χυμο μπανανα. Μας ειχε τρομοκρατησει και η καθηγητρια, οτι θα ειναι φουλ στο συντηρητικο. Αγαπημενος μου υπηρξε ο ροδακικο :)

Στο θεμα τωρα : εγραφε στα συστατικα οτι ειχε μια μικρη δοση πολτο μπανανας, καπου 10%, το υπολοιπο νερο (παιζει να ειχε και χυμο αλλου φρουτου, σε πολυ μικρο ποσοστο), και καποια προσθετα αρωματικα κτλ, για να ενισχυθει το αρωμα και η γευση.

Παντως.. οταν δοκιμασα μου αρεσε. Ειχε μια πολυ ιδιαιτερη γευση, που κααααατι θυμιζε απο μπανανα, και νομιζω πως χασατε οσοι δεν δοκιμασατε :p

Αν και νομιζω οτι στο περιπου αυτη η γευση περασε στο γαλα με γευση μπανανα :)
 
johnny19818 είπε:
Το ερώτημα είναι τι χυμό να βγάλει μία μπανάνα που είναι τόσο στέρεο φρούτο :wait2:
Αν δεν κάνω λάθος, οι χυμοί τύπου "Amita" - "νέκταρ" στην ουσία είναι πολτός από φρούτα που αραιώνεται με νερό.

Έτσι και ο "χυμός μπανάνα" στην ουσία είναι "νερωμένος" πολτός μπανάνας... Και φυσικά το ίδιο ισχύει και για άλλους χυμούς όπως το ροδάκινο κλπ.
 
Ω ρε τι πίνα(ου)με! Πάντως ένα smoothie μπανάνα που είχε κυκλοφορήσει κάποια στιγμή ήταν καλό σα γεύση.
 
Μα κυκλοφορεί ακόμα η μπανάνα, όπως και: φράουλα, μήλο, βύσσινο, λεμόΝι, ρόδι, ροδάκινο, νομίζω και καρπούζι και άλλα που ξεχνάω, μια χαρά είναι η μπανάνα, να την δοκιμάσετε, απλά είναι καλοί αυτοί οι χυμοί για κοκτέηλς και μπαροκατάσταση.
 
Πίσω
Μπλουζα