109 εξώφυλλα του Ελληνικού Gamepro (για πάρτη σας)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
Μετα απο ενα σαββατοκυριακο με τρελο ψαξιμο τελικα βρηκα και τα 109 τευχη του ελληνικου Gamepro που εχω στην κατοχη μου.Εβγαλα φωτογραφιες και τα 109 εξωφυλα και τα εβαλα σε δυο αλμπουμ.Ολοι μας αγαπουσαμε το Gamepro η εστω και για μια στιγμη σιγουρα θα εχουμε ριξει μια ματια σε καποιο τευχος του οποτε ευχομαι να απολαυσετε αυτα τα 109 εξωφυλα.

Φιλε circleag τελικα βρηκα και τα υπολοιπα τευχη :D

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=1856

http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=1857
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
:eek: WOW!!!

Εισαι φοβερος!!!

Σε ευχαριστουμε metalcandyman.
 
Πωπώ! :)

Θησαυρός είναι! Όλα ένα κι ένα! :)

Ευχαριστούμε πάρα πολύ Βασίλη!
 
Bill εισαι μεγαλη μορφη! :)
 
Χαιρομαι που σας αρεσε παιδια :D
 
Ωραιος Βασιλη !!! τωρα τα ειδα καθομαι να τα χαζεψω....
 
Εξαιρετική δουλειά, ευχαριστούμε! :D
 
Από τα Gamepro τα έχω όλα τα τεύχη, και τα φιλάω σαν τα μάτια μου!!

Αν σου είναι εύκολο, πες ποια τεύχη δεν έχεις, και ΑΝ μπορέσω θα σκανάρω κάποια στιγμή τα εξώφυλλα.
 
Mε την πρωτη ευκαιρια θα το κανω φιλε και θα σε στειλω pm
 
ΟΚ. Και αν και δεν μου είναι εύκολο, θα προσπαθίσω να τα ανεβάσω.
 
Φίλε Candy είσαι φοβερός!!!! Αχχχ......αναμνήσεις! :dribble:
 
Ωραιος ρε Μπιλαρα!!!!! :thumbup:

Μπραβο σου που τα κρατησες!! :worship:

Για μενα,ισως το καλυτερο περιοδικο που κυκλοφορησε ποτε για gaming!!! :headbang:
 
Thanks Guys.Μακαρι να μπορουσα να σκαναρω κανενα ετσι για την φαση.
 
Μπράβο κι από μένα και για τη συλλογή και για το γεγονός ότι τα σκάναρες. Εγώ πάλι ανακάλυψα (από χρήστη του youtube να είμαι ειλικρινής) Αμερικάνικη ιστοσελίδα που έχει τέτοια ρετρό περιοδικά σκαναρισμένα όλόκληρα τεύχη. Μέσα σε αυτά και το Gamepro βέβαια. Μπορείς να τα κατεβάσεις και να χαθείς σε ατελείωτες ώρες διαβάσματος. Από ότι βλέπω τα "Ελληνικά" Gamepro είναι η μετάφραση των Αμερικάνικων, στα πρώτα τεύχη σίγουρα πάντως όπως και τα εξώφυλλα άλλωστε. Παντως συγκριτικά με την ύλη που διέθεταν τα Ελληνικά, μάλλον η τιμή τους ήταν υψηλή σε σχέση με τα Αμερικάνικα...
 
Φιλε Jhony δεν τα εχω σκαναρισμενα γιατι δεν ξερω αν επιτρετετε λογο coryright και διαφορα αλλα τετοια.Γιαυτο απλα εβαλα της φωτογραφιες απο τα εξωφυλα.
 
Αν υπάρχει γραπτή απόδειξη οτι ο εκδοτικός οίκος ή όποιος είχε τα πνευματικά δικαιώματα του περιοδικού στην Ελλάδα δεν έχουν πλεον απαιτήσεις τότε μπορούν να σκαναριστούν. Διαφορετικά δεν γίνεται. Μην παρασύρεστε από το τί μπορεί να ισχύει σε άλλες χώρες του εξωτερικού :)
 
Κρίμα πάντως που δεν μπορούν να σκαναριστούν. Νομίζω ότι το αγαπημένο μου εξώφυλλο είναι αυτό, να σαι καλά Candy!

attachment.php
 
geo2004z είπε:
Κρίμα πάντως που δεν μπορούν να σκαναριστούν. Νομίζω ότι το αγαπημένο μου εξώφυλλο είναι αυτό, να σαι καλά Candy!
attachment.php
Oντως φιλε πολυ καλο εξωφυλο.Επισης εξαιρετικα ηταν και τα εξωφυλα των πανεμορφου Zelda The Wind Waker και του εκπληκτικου Zelda Twilight Princess.
Προβολή συνημμένου 66188 Προβολή συνημμένου 66189

Τευχος 87.jpg

Τευχος 131.jpg
 
Πόσο μου λείπουν αυτές οι εποχές, που περιμέναμε 1 μήνα για να δούμε λίγα νέα, και μερικές εικόνες... Και παρόλα αυτά, νιώθαμε ότι μαθαίναμε τα πάντα.. Τώρα μαθαίνουμε τα πάντα πριν βγουν, και νιώθομε κενό.. :(
 
cloud είπε:
Πόσο μου λείπουν αυτές οι εποχές, που περιμέναμε 1 μήνα για να δούμε λίγα νέα, και μερικές εικόνες... Και παρόλα αυτά, νιώθαμε ότι μαθαίναμε τα πάντα.. Τώρα μαθαίνουμε τα πάντα πριν βγουν, και νιώθομε κενό.. :(
πολυ σωστο αυτο... το gamer και το gamepro(ειδικα τα πρωτα τευχη απο το '95 μεχρι το 97)προσωπικα για μενα ειναι πολυ νοσταλγικα.

Αληθεια εχει καποιος τα gamer να τα σκαναρει εκτος φυσικα απο αυτα που εχει το forum?
 
Πίσω
Μπλουζα