[1981-03-03] TV Πρόγραμμα: 1981 (3-9 Μαρτίου)

johnalepou

Human RetroDatabase
Joined
28 Αύγ 2006
Μηνύματα
3.359
Αντιδράσεις
522
Περιοδικό: ΡΟΜΑΝΤΣΟ

Ας υποθέσουμε ότι σήμερα είναι 3 Μαρτίου 1981. Τι να παίζει άραγε η TV?


Ας ρίξωμε μια ματιά...


[edit] Dead imageshack pic [edit]

Εσείς τι θα βλέπατε?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ώραία...άν φύγω νωρίς από την δουλειά θα προλάβω το μια φορα και έναν καιρό ήταν ο ανθρωπός......ΥΕΝΕΔ δεν πιάνουμε καλά οπότε δεν θα δω το έγκλημα του Ψυχικού:biglaugh:
 
ΕΡΤ Παρασκευή 7:30 - ΝΤΑΪΑΡ ΣΤΡΑΙΗΤΣ :D

ΕΡΤ Δευτέρα 6:40 - ΤΟ ΙΚΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ :biglaugh:

Απίστευτο και συλλεκτικότατο!

Μπράβο johnalepou :thumbup:
 
Εγω φυσικα Μαχη των Πλανητων και Τετραγωνα των Αστερων (Αλιφερη FTW)

Σωστες οι υπογραμμισεις σου John!

Ανεβασε κι αλλα τετοια!
 
πωπω φίλε.. τρέλα! όποιος έχει άλλα τέτοια παλιά προγράμματα ας τα ανεβάσει! ικετεύω..

Έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος

Μεθυσμένη Πολιτεία (με σημάδεψες βαθιά)

Κάνε ό,τι κάνω (θυμάμαι να φέρνουν ένα κοπάδι πρόβατα στο στούντιο, ο βοσκός να αρμέγει και μετά να πρέπει να αρμέξουν κι οι παίκτες..)

Για να δούμε τι θα δούμε (μας έλεγε το κορίτσι πριν ανοίξει την πόρτα)

Το Πλοίο της Αγάπης (δαγκωτό!)

Ένας γιατρός μεταξύ μας (ειρωνικά, πέθανε νέος, αν θυμάμαι καλά.. επίσης, πρέπει να είχε χαρακτηριστική μουσική η εισαγωγή)

Μπακ Ρότζερς

σίγουρα Ντάιαρ Στραίητς

να πω την αλήθεια, τώρα πια δεν έχω πολλή ψυχική διάθεση να δω τηλεόραση. Δεν το μπορώ πλέον. Μα αν ήμουν ξανά όπως τότε, ξένοιαστο παιδί, θα καρφωνόμουν ευχαρίστως :D
 
Μπραβο φιλε johnalepou για την αναμνηση που μας προσεφερες
 
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ ΕΥΡΗΜΑ !!

Πλειάδα αγαπημένων μου τηλεοπτικών εκπομπών, βρίσκονται μαζεμένες σε αυτές τις σελίδες !!

...απο που να ξεκινήσεις και που να τελειώσεις... Μπάρνεϋ Μίλλερ, Η κραυγή των λύκων, το θέατρο της δευτέρας, το ημερολόγιο ενός θυρωρού, το γουέστερν της κυριακής, Φάκελοι Ρόκφορντ, Μεθοριακός σταθμός, το Μεγάλο Παιχνίδι... αδύνατον να διαλέξεις !!

Πάντως απο "παιδικά", ΣΙΓΟΥΡΑ Μάχη των Πλανητών και Μπακ Ρότζερς !!

Oλα τα άλλα έπονται !! :D

DINO είπε:
ΤΟ ΙΚΑ ΣΑΣ ΕΝΗΜΕΡΩΝΕΙ
...ρεφάρω με το "Είσαι στην ΕΟΚ, μάθε για την ΕΟΚ". :biglaugh:
 
Νομίζω ότι δεν θα καταλάβω και πολλά για παιδάκι ενός έτους johnalepou!Μάλλον κανένα παραμυθάκι θα με βάλουν να δω πάλι.:biglaugh: (πάλι καλά που δεν ήταν του 1980) Εύγε!!! :)
 
Μάχη... τρελαμένα και ανυπόμονα!!!

 


Και Μάγια, και Πλοίο της Αγάπης, και Φως του Αυγερινού (Ήταν ακριβώς μία βδομάδα μετά το σεισμό), και Κάνε ότι κάνω (είχα συμμετάσχει και εγώ!!!!!)



και άπαιχτο Μάπετ και Παραμυθά και Μιά φορά και έναν καιρό... και Αθλητική Κυριακή και, και, και, και ...


 


Καλά ρε παιδιά... Πότε ακριβώς διαβάζαμε;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
 
Βλακείες γράφω...


Στο "Βρες ποιό είναι" είχα συμμετάσχει...
 
johnalepou είπε:
Ας υποθέσουμε ότι σήμερα είναι 3 Μαρτίου 1981. Τι να παίζει άραγε η TV?

Εσείς τι θα βλέπατε?
Thanks johnalepou !!!

Πολλα ηταν που θα εβλεπα...απλα εκεινη την εποχη (24 Φεβρουαρίου 1981) ειχε γινει ο σεισμος στην Αθηνα και για 1 μηνα περιπου μεναμε σε σκηνη...οποτε τα εχασα ολα :diablotin:
 
Εβλεπες ταβάνι δηλαδή :D
 
Juanita είπε:
Φως του Αυγερινού (Ήταν ακριβώς μία βδομάδα μετά το σεισμό)
Πράγματι Juanita,ο μεγαλος σεισμος εγινε κατα τη διαρκεια προβολης της σειρας αυτης.Τωρα το συνειδητοποιησα κι εγω οτι το προγραμμα αυτο ειναι της επομενης εβδομαδας ακριβως!
 
Πάντος το πρωινό πρόγραμμα μοιάζει με το πρόγραμμα της 3ης Γυμνασίου.

Χημεία

Φυσική

Βοτανολογία

κλπ
 
Καταπληκτικό thread μπράβο παιδιά...με την πρώτη ευκαιρία θα σκανάρω και εγώ πρόγραμμα τηλεόρασης αλλά δεν ξέρω αν είναι του 81!
 
Απαπα..συγκινήθηκα, να τι έβλεπα 6 χρονών :D . Αν έχετε κι άλλα αποκόμματα παλιών προγραμμάτων (Τηλέραμα - Ραδιοτηλεόραση) ανεβάστε τα εδώ και τα Χριστούγεννα θα βάλω σε ειδική ενότητα.
 
Katarxin mpravo ston alepou gia to pragmatika retro thema tou.

Exo kai ego analoga periodika kai kapoia stigmi tha ta postaro.

Panta tetoiies idees na vlepoume. :thump:
 
Δεν ξέρετε πόσες αναμνήσεις έρχονται στο μυαλό διαβάζοντας το πράγραμμα.Νιώθω ότι ξαναγύρισα στην εποχή εκείνη και κόλλησα στα αγαπημένα παιδικά και σειρές.Θέλω μια βοήθεια σε σίριαλ όσοι το βλέπατε τότε.Δευτέρα 9 Μαρτίου στο πράγραμμα της ΕΡΤ, 8.05, υπάρχει το αμερικάνικο σίριαλ ''τα οκτώ παιδιά μας''.Θυμάστε αν το μικρότερο ή ένα απο τα μικρότερα αδέρφια λεγόταν Νίκολας στο

έργο;Ποιός ήταν ο αμερικάνικος τίτλος, θυμάστε;
 
Πίσω
Μπλουζα