[1990-05-01] TV Πρόγραμμα: 1990 (1-7 Μαίου)

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Περιοδικό: θησαυρός

Μερικες σειρες που ξεχωρισα,αξιες αναφορας κατα την γνωμη μου,περα απο το γεγονος οτι τα δυο ιδιωτικα καναλια μπηκαν φουριοζα με προγραμμα απο την παλια καλη Ε.Ρ.Τ.

Τριτη

ΕΤ.1

"Μαγκαϊβερ" και "Τολμη και γοητεια"

ΕΤ.2

"Κουφωματα"

ΜEGA

"Santa Barbara" και "Gunsmoke"

ANT1

"O Παπα-Καβαλας" με Στηβ Ντουζο.

Τεταρτη

ΕΤ.2

"Μη μου γυρνας την πλατη"

ΑΝΤ1

"Επικινδυνες Αποστολες"

Πεμπτη

ΕΤ.1

"Αλφρεντ Χιτσκοκ παρουσιαζει"

MEGA

"Θαντερκατς"

"Να η ευκαρια"με Σοφια Αλιμπερτη παρακαλω.

Παρασκευη

ΕΤ.2

"Ο Ανδροκλης και τα λιονταρια του"

"Κομικς η 9η τεχνη" 13 επεισοδια ,μπραβο η ΕΤ.2:xm:

ΜEGA

"Mαπετ σοου" και "Δυναστεια"

Σαββατο

ΕΤ.1

"Μουσικοραμα"

ΕΤ.2

"Ο καλος αγγελος" με τον μακαριτη απο το "μικρο σπιτι στο λιβαδι"

"Μπιλ Κοσμπυ"

ΜEGA

"Τρανσφορμερς"

"Τζι Αϊ Τζο"

"Λουσιλ Μπολ"

"Νταλας"

ΑΝΤ1

"Το νησι της Φαντασιας"

Κυριακη

ΕΤ.1

"Χοντρος Λιγνος"-"Το καπλανι της Βιτρινας"

ΕΤ-2

"Ποιος ειναι το αφεντικο"

MEGA

"Λαβυρινθος" Αλιφερη κατα 99%.

Δευτερα

ΕΤ-1

"Μια φορα και εναν καιρο ο ανθρωπος" και "Πενταμορφη και το τερας"

ΕΤ-2

"Ο θειος μας ο Μιμης" Φωτοπουλος-Λαμπροπουλου

ΜΕGA

"Αυτος αυτη και τα μυστηρια"


picture.php

9663.jpg

picture.php
9664.jpg

Το ξερω για την ποιοτητα των φωτος,θα ακολουθησουν και αλλα (91-93) ,ελπιζω καλυτερα. :angry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Aναριωτιέμαι για δύο σήριαλ της ΕΤ-2, τον θείο μας τον Μίμη και το μην μου γυρνάς την πλάτη αν υπάρχουν ακόμα (πιθανόν ναι) αλλά το κυριότερο σε ποιά κατάσταση ώστε κάποια στιγμή να τα δούμε από την Ραδιοτηλεόραση.

Πάντως ακόμα και το πρόγραμμα του 1990 έχω αρχίσει να νοσταλγώ.
 
1990....!!!

Ω, Παναγία μου αναμνήσεις... Αρχή πολύ "ροκ" χρόνων για μένα...

"20 πρώτα", "Μέγκα στάρ", "Μάπετ σόου", "Τροχός της τύχης", "Πατήρ, υιός και πνεύμα", πάντα "Αθλητική Κυριακή"...

Νιώθω λίγο σαν τους μεγαλύτερους εδώ...
 
Στο πρόγραμμα της ΕΤ2 παρουσιάζεται η ελληνική αστυνομική σειρά Η ΠΛΕΚΤΑΝΗ 6 επεισοδίων.

Γνωρίζει κανείς τίποτα για αυτήν ?
 
Περιπετιώδης σειρά 8 επεισοδίων (ή 6) της ΕΤ-2 με τους Γιάννη Καλογήρου, Βαγγέλη Καζάν, Ηλία Λογοθέτη και Άννα Μαντζουράνη.

Πρόκειται για τις περιπέτειες ενός πράκτορα των μυστικών Υπηρεσιών που αναπολεί τις περιπέτειές του που έζησε κατά το παρελθόν. Δεν την θυμάμαι για να πω την αλήθεια καθόλου αυτή την σειρά.
 
Ευχαριστώ Tsalk. To 6 νομίζω ότι είναι γραμμένο στο πρόγραμμα αν και δεν είναι πολύ καθαρό.

Mε Γιάννη Καλογήρου ή Σπύρο Καλογήρου

Συμπλήρωσα στοιχεία και από 2 βιντεοταινίες "Η κομπίνα του έρωτα" και η "Φάπα της χρονιάς" .Thanks
 
αξιόλογες εποχές για την ιδιωτική τηλεόραση ..πιστεύω τότε στις αρχές ήταν ασυναγώνιστο το πρόγραμμα των Antenna και Mega..πολύ καλύτερο απ' αυτά των κρατικών εκείνη την περίοδο..ίσως επειδή ήταν κάτι νέο για την Ελλάδα η ιδιωτική τηλεόραση και τα κανάλια ρίσκαραν να προβάλλουν παραγωγές που μέχρι τότε τα κρατικά δεν είχαν δείξει ποτέ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
τώρα που είδα και το πρόγραμμα μου έφυγε η απορία πότε ακριβώς μέσα στο 1990 προβλήθηκε το "Καπλάνι της βιτρίνας"
 
Πίσω
Μπλουζα