20 χρονια απο την κυκλοφορια του SNES στην ευρωπη (11/4/1992-11/4/2012)

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.309
Αντιδράσεις
5.819
20 χρονια πριν στης 11 απριλιου του 1992 κυκλοφορησε στην ευρωπη η κονσολα που εμαθε στον κοσμο τι θα πει πραγματικο gameplay η κονσολα μιας εταιριας που μεχρι και σημερα ξερει την δουλεια της και την κανει καλητερα απο τον καθενα.Στης 22 απριλιου λοιπον κυκλοφορησε το θρυλικο Super Nintendo Entertainment system το γνωστο σε ολους snes.H κονσολα που εκανε για τα δεδομενα της εποχης το εκπληκτικο νουμερο των 49 εκκατομυριων πωλησεων και μας χαρισε παιχνιδια που ειναι μεσα στα καλητερα ολων των εποχων σε καθε λιστα που θα συναντησουμε.super mario world,super metroid,super castlevania IV,Super Mario kart,zelda a link to the past,Donkey kong,F-Zero,Pilotwings,Star Fox,Final fantasy IV,V,VI,Dragon Quest V.VI,Terranigma,Crono trigger,Secret of mana,Killer instinct ειναι μονο μερικα απο τα εκατονταδες διαμαντια που μας χαρισε το snes.Μια κονσολα που μπηκε σε καθε σπιτι μια κονσολα που δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην εχει παιξει κατι σαυτην μια κονσολα που την ξερουν και θα την ξερουν οι παντες στον αιωνα τον απαντα.Μια κονσολα θρυλος που ωσα χρονια και να περασουν ποτε δεν θα την βαρεθουμε και ποτε δεν θα σταματησουμε να παιζουμε και να απολαμβανουμε της παιχνιδαρες της.Μια κονσολα συμβολο των Videogames απο την μεγαλητερη και ιστορικοτερη εταιρια παραγωγης videogames στον κοσμο της τιτανομεγιστοτεραστιας NINTENDO.

Χρονια πολλα κονσολαρα μου,να τα χιλιασεις,και σε ευχαριστουμε για ολες της εκκατομυρια ωρες διασκεδασης που μας εχεις προσφερει.

Προβολή συνημμένου 50317 :thanx2:

 
Όντως χρόνια πολλά στην πιο αγαπημένη μου κονσόλα, όλων των ετών!

Δε θα ξεχάσω ποτέ στη ζωή μου τη μέρα που ήρθε στα χέρια μου! Όπως έχω παραδεχτεί και αλλού, δε θα ήμουν αυτή που είμαι & δεν θα έκανα τη δουλειά που κάνω, αν όλα δεν είχαν ξεκινήσει από το gaming.

Και το σοβαρό gaming στη ζωή μου ξεκίνησε με το SNES!

Χρόνια πολλά λοιπόν! ;)
 
Χρονια πολλα στο Snes!! Και για μενα ειναι κονσολα σταθμος.. ωρες παιχνιδιου.
 
Ειμαι κγω φαν της κινσολας αυτης...Ωρες ατελειωτες NBA Jam!!Τωρα μου ερχετε να παω να το παιξω!Χρονια πολλα
 
metalcandyman είπε:
20 χρονια πριν στης 11 απριλιου του 1992 κυκλοφορησε στην ευρωπη η κονσολα που εμαθε στον κοσμο τι θα πει πραγματικο gameplay
H κονσόλα αυτή νομίζω ότι λέγεται Atari 2600 και κυκλοφόρησε το 1977. :p

metalcandyman είπε:
Μια κονσολα που μπηκε σε καθε σπιτι μια κονσολα που δεν υπαρχει ανθρωπος που να μην εχει παιξει κατι σαυτην
Στο δικό μου δεν μπήκε, ούτε την έχω παίξει ποτέ. :p
 
Γεια σου Doc πνευμα αντιλογιας γιαυτο σε παω :D
 
Να τιμήσω και εγώ φόρο τιμής στο SNES. Απίστευτη κονσόλα. Αν και την γνώρισα μεγάλος, καθότι την εποχή του φόρτε της ήμουν πολύ απασχολημένος με την Amiga 500 μου.
 
Εγώ απέκτησα μόνο τον Πατέρα της, το NES. Με αυτό μεγάλωσα.

Θυμάμαι μου είχε έρθει το περιοδικό Nintendo club και έκανε παρουσίαση το DC Country. Είχα μείνει με ανοιχτό το στόμα....

お誕生日おめでとうございます SNES!!!
 
Χρόνια πολλά Super Nintendo, μία από τις αγαπημένες μου κονσόλας που ακόμη και σήμερα ανακαλύπτω παιγνίδια διαμάντια τα οποία δεν είχα τη δυνατότητα να αγοράσω εκείνη την εποχή. Μόνο και μόνο που 20 χρόνια αργότερα ακόμη παίζω τίτλους της συγκεκριμένης κονσόλας αυτό λέει πολλά! Να τα εκατοστήσεις!!! :D
 
Χρόνια Πολλά και ακόμα περισσότερα!!! Είναι μέσα στην καρδιά όλων μας και πιστεύω ότι πολλοί έχουμε την κονσόλα στο έπιπλο και παίζουμε ακόμα με τα διαμάντια της. Σ΄ευχαριστώ Nintendo... :D
 
Χρονιααααα πολλααααα αγαπη μου γλυκιαααα και στα....εχ αυτο ειναι συνθημα της αριαναρας αλλα ταιριαζει και για το snes:D
 
Που να το φανταζόμασταν πως 20 χρόνια θα παίζουμε ακόμα με τα παιχνίδια του snes!!

Χρόνια πολλά νικητή των 16bit! (Έτσι για να πειράξω τον γιατρό!! :p )
 
theoritikos είπε:
(Έτσι για να πειράξω τον γιατρό!! :p )
Πολύ ήσυχος είναι ο γιατρός τελευταία....λέτε να ετοιμάζει από τώρα το 25ετές αφιέρωμα του Mega Drive? :animlaugh:
 
Το είχα αποκτήσει την πρώτη εβδομάδα κυκλοφορίας στην Ελλάδα, οπότε προφανώς πέρασαν 20 χρόνια. Απίστευτο...

Χρόνια πολλά SNES, καλύτερη κονσόλα όλων των εποχών :)
 
Πίσω
Μπλουζα