2DS Βίντεο Παρουσίαση

Crimson Moonlight

RetroActive
Joined
13 Ιουλ 2015
Μηνύματα
524
Αντιδράσεις
308
Επειδή έχω 2DS θα πώ μόνο ότι είναι πολύ πρακτικό, απλώς θέλει λίγο προσοχή για την οθόνη, δηλαδή όποτε δεν χρησιμοποιείται να μπαίνει στην ειδική θήκη. Δεν αξίζει το μένος των φαν του 3DS, με τ' οποίο είναι κατά τ' αλλα ολόιδιο. Δεν είναι σε τίποτα υποδεέστερο, παρά μόνο πιό βολικό για τους ανθρώπους σαν κι εμένα, που μισούν το 3D.
 
Ωραία κονσολίτσα αλλά έχω επενδύσει ήδη σε 3DS XL και 3DS XL new. Θεωρώ μεγάλη ευκολία το ότι το 3DS κλείνει και γίνεται μικρότερο στην μεταφορά. Πάντως για όποιον δεν θέλει να επενδύσει περισσότερα χρήματα είναι μία πολύ αξιόπιστη λύση.
 
Crimson Moonlight είπε:
Επειδή έχω 2DS θα πώ μόνο ότι είναι πολύ πρακτικό, απλώς θέλει λίγο προσοχή για την οθόνη, δηλαδή όποτε δεν χρησιμοποιείται να μπαίνει στην ειδική θήκη. Δεν αξίζει το μένος των φαν του 3DS, με τ' οποίο είναι κατά τ' αλλα ολόιδιο. Δεν είναι σε τίποτα υποδεέστερο, παρά μόνο πιό βολικό για τους ανθρώπους σαν κι εμένα, που μισούν το 3D.
Δεν καταλαβαίνω ούτε το μένος που λες ούτε γιατί μισείς τους κατόχους των 3ds. Και οι δύο είναι πολύ αξιόλογες κ ποιοτικές κονσόλες κ μάλιστα της ίδιας εταιρίας

divined είπε:
Ωραία κονσολίτσα αλλά έχω επενδύσει ήδη σε 3DS XL και 3DS XL new. Θεωρώ μεγάλη ευκολία το ότι το 3DS κλείνει και γίνεται μικρότερο στην μεταφορά. Πάντως για όποιον δεν θέλει να επενδύσει περισσότερα χρήματα είναι μία πολύ αξιόπιστη λύση.
Σίγουρα κ μόνο το xl κερδίζει πόντους. Β*Νομίζω απλά ότι για πιο μικρές ηλικίες είναι πιο safe επιλογή το 2ds
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
tzehos είπε:
Σίγουρα κ μόνο το xl κερδίζει πόντους. Β*Νομίζω απλά ότι για πιο μικρές ηλικίες είναι πιο safe επιλογή το 2ds
Με εκπλήσσει. Θεωρούσα την οθόνη του εκτεθειμένη και ευάλωτη σε πτώσεις. Πάντως, αν θυμάμαι καλά κάπου είχα διαβάσει ότι ο Iwata είχε ζητήσει το 3DS να αντέχει σε πτώση από το ύψος που το κρατάει ένας μέσος άνθρωπος. Θεωρώ ότι κάτι αντίστοιχο θα ισχύει και για το 2DS.
 
Divined και οι δύο κονσόλες έχουν ευαίσθητη οθόνη. Β Απλά στο 2ds αν σου πέσει με την οθόνη στο πάτωμα θα έχουμε ράγισμα σε αυτήν ενώ αν σου πέσει το 3ds ανοιχτό θα σπάσει 100% ο ένας από τους δύο βραχίονες που ενώνουν την πάνω με την κάτω οθόνη. Β 
 
tzehos είπε:
Δεν καταλαβαίνω ούτε το μένος που λες ούτε γιατί μισείς τους κατόχους των 3ds. Και οι δύο είναι πολύ αξιόλογες κ ποιοτικές κονσόλες κ μάλιστα της ίδιας εταιρίας

Σίγουρα κ μόνο το xl κερδίζει πόντους. Β*Νομίζω απλά ότι για πιο μικρές ηλικίες είναι πιο safe επιλογή το 2ds
Παρανόησες. Μια χαρά είναι το 3DS και οι κάτοχοί του επίσης. Εμένα δεν μου αρέσουν τα 3D effects. Τα παιχνίδια τα προτιμώ με πιό παραδοσιακά γραφικά. Για την ακρίβεια όσο πιό παραδοσιακά γίνεται. Αρκεί να πώ ότι μέχρι να κυκλοφορίσει το 2DS δεν είχα ούτε καν σκεφτεί να πάρω το άλλο γιατί όσο ωραίο και να είναι ένα παιχνίδι δεν θα μου άρεσε η εμπειρία (το είχα δοκιμάσει μήπως και άλλαζε κατι,αλλά δεν).

 


Αυτό για τις μικρές ηλικίες δεν ισχύει. Το είπε όντως η Nintendo για λόγους μάρκετινγκ. Τα έντονα εναλασσόμενα χρώμματα και φώτα είναι που επιρρεάζουν τα παιδιά, με το 3D δεν υπαρχει κανένα θέμα. Προφανώς αποφάσισαν να κυκλοφορήσουν και μία 2D εναλλακτική για όσους παίκτες έχασαν για τους ίδιους λόγους μ' εμένα. Μπορεί να θεωρείται τεχνολογική βελτίωση, αλλά η αλήθεια είναι ότι το 3D δεν αρέσει σε όλους.


 


Όσο για την ανθεκτικότητα, μπορώ να πιστοποιήσω ότι το μηχανιματάκι είναι σκυλί. Μου έχει πέσει κάτω (σε πλακάκι), μου έχουν πέσει πράγματα πανω, ορμάνε στην οθόνη αφής οι γάτες, έχει βραχεί, και είναι σαν καινούριο! Εννοείται με καθημερινή χρήση!
 
Ο ένας παρανόησε τον άλλο. Β Εσύ ενός 3d Games εγώ κατάλαβα 3ds console. Β Επίσης υποστηρίζω ότι είναι πιο safe για παιδιά όχι ότι τα παιχνίδια είναι για πιο μικρές ηλικίες. Αλλά αν πέσει από τα χέρια ενός παιδιού το 2ds είναι πιο ανθεκτικό.Β 
 
Πίσω
Μπλουζα