3ο Πρωτάθλημα Ελλάδος Kick Off 2: Κυριακή 3 Απριλίου

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

alkis21

ΚickOff World Champ 2013
Joined
16 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.603
Αντιδράσεις
199
attachment.php




Την Κυριακή 3 Απριλίου στις 10:00 θα πραγματοποιηθεί στο 3ο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Kick Off 2 στο IT smart, Αρτέμωνος 123 Δάφνη. Βρίσκεται ανάμεσα από τους σταθμούς μετρό Αγίου Ιωάννη και Δάφνης (πιο κοντά στον δεύτερο).

Όποιος θέλει να παίξει ή να παρακολουθήσει είναι ευπρόσδεκτος. Σε περίπτωση όμως που επιλέξετε να αγωνιστείτε θα πρέπει να γνωρίζετε πως είναι υποχρεωτικό να ολοκληρώσετε όλους τους αγώνες σας. Μιλάμε για αρκετά ματς που θα κρατήσουν μέχρι αργά το απόγευμα. Συμμετοχή δηλώνετε εκ των προτέρων σε εμένα.

Φέτος εκτός από την σύνηθη αφρόκρεμα της Ελληνικής Kick Off σκηνής θα έχουμε και υψηλούς καλεσμένους από το εξωτερικό. Συγκεκριμένα θα παραβρεθεί το νούμερο 1 της παγκόσμιας κατάταξης, ο Ιταλός Gianni Torchio καθώς και ο Αυστριακός Michael Malli ενώ εκκρεμεί η επιβεβαίωση και άλλων ξένων. Θα παρελάσουν λοιπόν οι κάτοχοι 5 εκ των 10 παγκοσμίων κυπέλλων που έχουν διεξαχθεί, καθώς και τρεις ακόμα παίκτες που έχουν φτάσει μέχρι την ημιτελική φάση. Μην σας τρομάζουν όμως όλα αυτά αφού θα υπάρχουν παίκτες όλων των δυνατοτήτων.

Όλοι οι αγώνες γίνονται σε Amiga και το μόνο που χρειάζεται να έχετε μαζί είναι το joystick σας. Θα υπάρχει και ένα τυπικό ποσό συμμετοχής της τάξης των 5-6 Ευρώ που θα χρησιμοποιηθεί για τρόπαια και άλλα μικροέξοδα.
 
Κανένας για συμμετοχή;; Έτσι, με κάνει να σκεφτώ να συμμετάσχω. Αν και τελευταία φορά που έπιασα το Tomahawk να παίξω, δεν μπέρασα καλά καλά να σκοράρω.
 
Άν δώ ότι τσουλάει καλά πλησιάζοντας την ημερομηνία θα σε ενημερώσω Άλκη, άν και σας έχει φοβηθεί το μάτι μου έτσι όπως παίζετε !!! Τιμής ένεκεν πάντως οφείλω να συμμετάσχω έστω και μιά φορά σε ένα Kick off 2 tournament - ξεκινάω προπόνηση καλού κακού και βλέπουμε !
 
Μην το σκέφτεστε παιδιά, just do it. :)
 
Θα ήθελα να έρθω να παρακολουθήσω,αλλά λόγω δουλειάς είναι αδύνατο....
 
Μάνο, όχι να παρακολουθήσεις, να ΠΑΙΞΕΙΣ!
 
Καλησπέρα σας. Μόλις σήμερα ανακάλυψα το retromaniax, και ομολογώ ότι είναι φοβερό. Θα έρθω την Κυριακή 3 Απριλίου να παρακολουθήσω, ώστε να γνωρίσω και απο κοντά ορισμένους από εσάς.
 
Ευπρόσδεκτος φίλε.
 
Έπαιξα και εγώ ορισμένα ακόμα games για προπόνηση. Φοβάμαι όμως ότι για να παίξω, όπως έπαιζα μικρός πρέπει να προπονούμαι ένα χρόνο. Αν μπορέσω και εγώ εκείνη την Κυριακή. θα περάσω.

:)
 
θα έρθω, θέλω να παρακολουθήσω :)

δεν πρόκειται όμως να λάβω μέρος... έχω πολλά χρόνια να παίξω kick off...
 
Πολλοί είχαν πολλά χρόνια να παίξουν όταν πρωτοήρθαν, δεν πρέπει αυτό να είναι εμπόδιο. Άλλωστε, αν μαζευτούν αρκετοί που "έχουν πολλά χρόνια να παίξουν" τότε θα αποκτήσει και μεγαλύτερο ενδιαφέρον η μάχη μεταξύ τους!
 
Παιδιά οι συμμετοχές έκλεισαν (όχι ότι δήλωσε και κανείς από το GRM, αλλά λέμε τώρα) αφού έχουμε φτάσει τα 18 άτομα και αν παίξουν περισσότεροι θα υπάρχει πρόβλημα στον χωροχρόνο...
 
Από τη δικιά μας μεριά (του Giama κι εμένα) που φιλοξενούμε το τουρνουά, να πούμε ότι θα θέλαμε να δούμε όσο το δυνατόν περισσότερους από εσάς, είτε γνωριζόμαστε είτε όχι.
 
Όλα τα ωραία πράγματα έχουν ένα τέλος, κι έτσι μετά από τέσσερα χρόνια και 22 συνεχόμενα τουρνουά ήρθε η σειρά μου να χάσω. Το πρωτάθλημα το κέρδισε το λογικό φαβορί και πρώτος στην παγκόσμια κατάταξη Gianni Torchio, με μεγάλη δυσκολία όμως και προσπερνώντας τον Σπύρο Παράσχη (που "αρκέστηκε" στον τίτλο του Πρωταθλητή Ελλάδας) νικώντας τον μόλις στο τελευταίο παιχνίδι. Γενικά πάντως περάσαμε καταπληκτικά όχι μόνο στο τουρνουά αλλά όλο το Σαββατοκύριακο των εξορμήσεών μας. Χίλια ευχαριστώ σε Vag & Giama για την φιλοξενία και στον Herco που διαδραμάτισε ρόλο κομισάριου-φωτογράφου.

attachment.php
 
Μπραβο στα παιδια,ωραια φωτο!
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα