3 κόκινα φωτάκια...

Grip

RetroActive
Joined
24 Φεβ 2007
Μηνύματα
220
Αντιδράσεις
0
Λοιπόν, σήμερα το μεσημέρι ξεκίνησα να παίζω conan στο 360.

Μετά από περίπου 90 λεπτά παιχνιδιού,το xbox σταμάτησε να παίζει και αναβόσβηναν τα 3 κόκκινα λαμπάκια.(μη με ρωτάτε ποια 3,δεν θυμάμαι πως ήτανε...)

Το έκλεισα,έβγαλα το παιχνίδι και έβαλα για δοκιμή ένα άλλο τυχαίο παιχνίδι (το fifa 08 )και δουλεύει εδώ και περίπου 20 λεπτά χωρίς πρόβλημα.

Τί έφταιξε άραγε?

Υπερθερμάνθηκε?

Και εάν ναι,τότε γιατί συνεχίζει να παίζει το fifa?

Μήπως να το στείλω για αλλαγή ή service (μέσα στην εγγύηση είναι?) ή δεν θα καταλάβουν την ζημιά?
 
Αν δεν ειναι modded να το στειλεις.

Οταν αρχιζει τετοια,τα πραγματα δεν ειναι συνηθως αισιοδοξα.

Απλα φημες λενε οτι τα καποια απο τα 360 που γυριζουν απο το service, φορανε το νεο LiteOn drive που μεχρι στιγμης δεν φλασαρεται.

BTW η υπερθερμανση ειναι τα δυο κατω φωτακια αν θυμαμαι καλα.
 
Καλα οι μονοι ανθρωποι που μισουν το καλοκαιρι πρεπει να ειναι οι ιδιοκτητες χιονοδρομικων κεντρων και οι 360 owners. :shake:
 
http://support.microsoft.com/kb/907534

http://en.wikipedia.org/wiki/Xbox_360_technical_problems

Εμένα χθες πάγωσε τελείως η εικόνα και η κονσόλα στα πρώτα 2 λεπτά παιχνιδιού... Δεν έδωσα σημασία, το έσβησα από το κεντρικό πλήκτρο της κονσόλας (αφού τίποτε δεν δούλευε στο χειριστήριο) το άναψα μετά από λίγο και έπαιξα το ίδιο παιχνίδι, το ίδιο mode, το ίδιο "αγώνισμα" για καμιά ωρίτσα πάλι χωρίς πρόβλημα (εκτός από κάτι μπασκίνες που με κυνηγούσαν λυσσασμένοι αλλά τους τσάκισα τα μπλόκα και έγινα καπνός) ;)

Τί στο καλό 24.000 btu κλιματιστικό του έχω από επάνω, λες να μη του φτάνει; :D
 
Το 360 είναι οικολογικότατη συσκευή. Ρουφάει ένα σκασμό ρεύμα, ζεσταίνεται αφόρητα και θέλει και βιομηχανική εγκατάσταση κλιματισμού στο χώρο που παίζει.

ΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Ambu όταν αρχίζει και κολλάει, είναι τα πρώτα συμπτώματα για πακετάρισμα και αποστολή. Νομίζω ότι έχουμε και οι δύο από την ίδια παρτίδα, ίσως και από την ίδια παλέτα :) οπότε εμένα να ξέρεις τα είχε τινάξει στον πρώτο μήνα.

Μπορείς πάντα να μοντάρεις το 360 πάνω στο 24άρι οπότε ίσως τη γλιτώσεις :) Σε όποιον αναρωτιέται τι είναι αυτό θα λες ότι είναι προβολικό με Xenon λάμπα :)
 
Εγω πάντως για το δικό μου έκανα χώρο στο ψυγείο. Μετά από πολλές προσπάθειες κατάφερα να στριμόξω στην κατάψυξη κάτι χοντρά κοψίδια! Just in case που αρχίσουν οι μεγάλες ζέστες! :D
 
χμ..

Σήμερα μετά από μία ωρίτσα παιχνιδιού,έφαγε κόλλημα το 360 μου,παρόμοιο με του Ambu και Shock.

Μάλλον πρέπει να κινήσω τις διαδικασίες....
 
Πίσω
Μπλουζα