360 Ban Waves

Άχρηστον κοινωνιολογικόν σχόλιον

Οι πειρατές του Μεσαίωνα δεν ήταν κλαψιάρηδες. Το "περπάτημα στην σανίδα" και το επακόλουθο "ban-ιο" ήταν αποδεκτό ως μέρος του "επαγγελματικού κινδύνου". :D

Οι σημερινοί πειρατές μάλλον είναι πιό κακομοίρηδες και κλαίνε όταν τους στέλνουν για μπάνιο. :D

/Άχρηστον κοινωνιολογικόν σχόλιον
 
Άχρηστο; Μάλλον όχι. Τα γεγονότα φίλατε Doc, τα γεγονότα!!!!!

Wally πες στον Aardvark να στη στείλει, και βάλε τη σαν desktop background στο pc σου!!!!!!!!
 
Μα δεν νομιζω καποιος σοβαρος ανθρωπος να κλαιγεται οταν εχει κανει τη μπαγαποντια του.
 
Γκρίνια δεν νομίζω να υπάρχει,απλά μια μεγάλη απογοήτευση.

Λίγο είναι να σου παίρνουν το γλειφιτζούρι από το στόμα?
 
ΕΓΩ ΝΑ ΜΠΩ ΧΒΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ?
 
Πληροφοριακα,ξεκινησαν τα releases που δεν τρεχουν στα υπαρχοντα hacked firmware και απαιτουν iXtreme 1.6 (το οποιο θα βγει μεσα στο μηνα). Μεχρι τοτε και ως μεσοβεζικη λυση θα κυκλοφορησει το 1.51 στο τελος της εβδομαδας που θα τρεχει τα νεα isos αλλα οχι τοσο ασφαλως οσο το 1.6.

Αιτια της αλλαγης,η ενσωματωση του NXE στα νεα παιχνιδια...
 
Wally, γνωριζεις αν ειναι αληθεια, οτι η microsoft μπορει, αλλα και κανει ban ατομα που εχουν third party σκληρους;
 
Δεν ξέρω για τα ban waves της Microsoft, αλλά εάν οι κύριοι - κύριοι:

Shock / Wally / Keeper7k

δεν ανοίξουν την κονσόλα τους άμεσα και βάλουν το FM2 μέσα να παραλάβουν τα "δωράκια" που τους έστειλα, θα τους δώσω στεγνά στην M$ ότι και καλά έχουν flashαρισμένη κονσόλα και εκεί ξέρετε, δεν ρωτάνε - δεν ψάχνουν... πρώτα κάνουν ban και μετά σου πουλάνε και gold membership. Οι υπόλοιποι φίλοι τον π...ουλιάδη, δεν είχατε το FM2 στο προφίλ σας ή απλά δεν είστε στο gold friend list μου.
 
Ανυπομονω να δω τι εχεις ετοιμασει κυρ Νεκταριε
 
Βασικά ο keeper πρέπει να παρέλαβε μία κλασική Lancia Delta Integrale EVO, o Shock μία ολοκαίνουργια αγωνιστική Porsche 911 GT3... τώρα εσένα άμα σου πω δεν θυμάμαι τί σου έστειλα... κάνα αγωνιστικό RS4 ή Skyline GT-R? Τέσπα, εάν δεν σου αρέσει κάνε το πακέτο και στείλε μου το πίσω να σου στείλω μία Chevrolet Corvette Guldstrand Edition που έχω και κάθεται στο garage του εξοχικού μου ;) :)
 
Ambu,τι έγινε?

Ξεπουλάς? :p
 
E, να ξέρεις τώρα με τις αυξήσεις στα ασφάλιστρα το να έχεις πάνω από 50 αυτοκίνητα, έρχεται λίγο αντιοικονομικό, οπότε είπα να δώσω τα διπλά μου.
 
Εδω και 3 μερες υπαρχει η φημη ενεργοποιησης του A.P-2.5 check στο FIFA09 και ενα πιθανο ban hammer party μετα.

O "μαστορας" c4eva "καθησυχαζει" και εξηγει

Paste απο #FW στο EFnet

<+c4eva> AP25 threat is real, but only MS knows if it will ever be enabled, since it has been in drive fw since hitachi!

<+c4eva> action against ap25 will be taken when it is used, until then we can only monitor!

<+c4eva> ap25 involves host supplied LBA checks, encrypted with AES, LBA's are submitted by the host (360)!

<+c4eva> not all drives support it, and they will have to make sure all drives that do support give back reliable results! not as easy as it sounds!

c4eva so just to make sure i got this correct, you said the 360 makes the AES'd lba request correct? not the drive?

<+c4eva> rift: transmitted to drive to do the checks!

<+c4eva> fifa is fine
 
OYAOY!!! Παραλία, αμμουδιά, φωτιά, μπυρόνια, γυναίκες, καλή μουσική και νυχτερινά μπάνια!!! :D

Καλή τύχη παιδιά!!!
 
Τη νυχτα ξεκινησε ενα νεο ban hammer που στοχευει (μαλλον) σε οσους παιζουνε ηδη το Forza3 (δεν εχει ακομα επισημα κυκλοφορησει).

Η ιδιαιτεροτητα αυτου του ban wave ειναι οτι αποκλειει accounts και οχι consoleIDs
 
Και για μας που δεν έχουμε συνδεδεμένη κονσόλα ή δεν ενδιαφερόμαστε; Τι πρόβλημα θα υπάρξει;

Ήδη έλιωσα μέχρι αργά στο Forza3...... Αλλά το 360 μου δεν πρόκειται ποτέ να δει καλώδιο δικτύου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
Και το έλεγα πως έχει καιρό η microsoft να στείλει κόσμο για μπάνια (είτε καλοκαιρινά είτε χειμερινά..)
 
Μπανακια 2009

Θελει "προσοχη" τοσο το Forza3 οσο και το Borderlands αυτες τις μερες...
 
Κάτι ξέρει ο Wallys από πάνω...... Συμφωνώ απόλυτα!!!!!!
 
Έλα βρε γιατί; Αφού έχει μία χαρά καιρό, ότι πρέπει για ένα banάκι... :D

d41504d2b63805059fc7.gif
 
Πίσω
Μπλουζα