360 Faceplates

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Σπανια βγαινουν εταιριες να πουν οτι προϊον απετυχε.

Σαν ιδεα ηταν καλη,θυμαστε ολοι την μοδα με τα κινητα και τις προσοψεις τους.

Τα θυμαστε;

"We don't ever create an accessory with the intent of having it fail", Penello says. "The idea wasn't bad... people used to put faceplates on their cell phones. Rewind five years, faceplates were what everybody wanted to do."

"turned out nobody bought it. So [we stopped] making them. We killed that one pretty quickly".



http://www.oxm.co.uk/article.php?id=24558

xbox_360_faceplate.jpg
 
Βασικά υπάρχουν faceplates που είναι φοβερά και αξίζουν να βρίσκονται στην πρόσοψη του xbox.

Το πρόβλημα (τουλάχιστον με εμένα) είναι ότι άμα βάλεις ένα faceplate που σου αρέσει, το υπόλοιπο xbox φαίνεται παράταιρο... πχ. φανταστείτε ένα λευκό ή μάυρο xbox με το hotrod ή το woody faceplate... είναι σα να έχεις κολάζ-κονσόλα :p
 
Θα συμφωνήσω με τον Haros στο οτι δεν 'δένουν' με το υπόλοιπο μηχάνημα αφου είναι λίγο άκυρα...

αλλά έχει την δυνατότητα ο κάθε χρήστης

να δώσει 'προσωπικότητα' στο xbox του!

Το οτι δεν πούλησε τρελά το θέμα είναι σχετικό!

Η αγαπημένη μου πάντως είναι αυτη η panzer dragoon orta:

attachment.php


Κρίμα πάντως που σταμάτησαν τόσο νωρίς.
 
faceplate.jpg


Πιστευω οτι στην Ιαπωνια δεν θα σταματησουν να βγαινουν (ευτυχως)
 
Εγώ προτιμώ το κλασσικό άσπρο ή μαύρο χρώμα. Σαν ιδέα = FAIL.
 
Ντάξει τα official σταμάτησαν να βγαίνουν. Μία βόλτα στο ebay και σε άλλα online καταστήματα και θα βρίσκονται άπειρα 3rd party.

Η αλήθεια ειναι πως θα μου άρεσε να βγάζουν full cases με κάποιο theme (τώρα κυκλοφορούν αυτοκόλλητα κυρίως).

!Bv5LW5QCGk~%24(KGrHqR,!igEv1+0FgeMBMGfL,!15g~~_12.JPG


!Bv5MV-QB2k~%24(KGrHqF,!hUEv1+z)T)iBMGfRHpbj!~~_12.JPG
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Τα αυτοκόλλητα είναι ότι πιο ξενέρωμα έχω δει. Αν δεν μπορείς να λύσεις τη κονσόλα για να αλλάξεις το case, άστην όπως είναι.

Μου θυμίζουν εκείνα τα καγκουρέ αυτοκόλλητα στις τάπες της βενζίνης που τα κολλάς στο πορτάκι και σώνει και καλά έχει το look της τάπας άμεσου και γρήγορου εφοδιασμού. Όπως και τα αυτοκόλλητα "TURBO" που βλέπεις σε κάτι χάρβαλα. EPIC FAIL.
 
Πίσω
Μπλουζα