3D world by Sony - Νέο site!

DINO

Expert
Joined
3 Αύγ 2007
Μηνύματα
8.332
Αντιδράσεις
1.187
picture.php


Ένα καταπληκτικό site με όλα τα περί 3D!

Εδώ!
 
Nαι... Για 3D χωρις γυαλιά ξέρουν;

Γιατί NintenDOES.
 
Η Σονυ εχει βγαλει ηδη τηλεορασεις 3D που δεν χρειαζονται γυαλια.Οσον αφορα για το 3DS κρατω καποιες επιφυλαξεις .
 
Ωχ διακρίνω ήδη fanboyism.

Για το 3DS δεν ξέρω. Αλλά οι ενδείξεις είναι μέχρι στιγμής θετικές.

όΣον αφορά την τεχνολογία των σημερινών 3D τηλεοράσεων δεν με πείθουν με την καμία. Είμαι σίγουρος ότι η sony και άλλες εταιρίες έχουν ήδη prototypes 3d οθόνες . Άλλος ένας λόγος οπότε να μην αγοράσει κάποιος σήμερα 3d τηλεόραση των 1.500 ? και σε 2-3 χρόνια να του βγει άχρηστη!!
 
όσοι γράφετε εδώ έχετε δει ταινία σε 3d τηλεόραση; Σας λέω ότι είναι εκπληκτικό το αποτέλεσμα! Βέβαια ακόμα η αγορά ψάχνεται όμως διαφωνώ με την λογική της αναμονής για 3dtv χωρίς γυαλιά...κάθε μέρα βγαίνει κάτι καινούριο(crt,plasma tft,hd ready, full hd. led και όλα αυτά σε 5 χρόνια)...

Όταν αυτό που λέτε κυκλοφορήσει θα κάνει πολλές χιλιάδες ευρώ και δεν θα συμφέρει! Σε τελική ανάλυση το 3d θέλει ίντσες και για μένα αυτές πρεπει να είναι 46 τουλάχιστον στα 2,5 μέτρα!

Ήδη η lg ετοίμασε 3d προτζεκτορα με εναν φακο!!!
 
Δυστυχώς ή ευτυχώς, η τεχνολογία κάνει άλματα!

Πριν 2.5 χρόνια πήρα 47" FullHD και τώρα θέλω 3D... (λέμε τώρα, καθώς η περίοδος που διανύουμε ενδύκνειται μόνο για φακές και λοιπά όσπρια)...
 
Εγώ εξέφρασα προσωπική άποψη και σκεπτόμενος βάσει των δικών μου οικονομικών δυνατοτήτων. Αγόρασα πριν 2+ έτη 46" LCD TV αρκετά ακριβά. Καπάκι μετά απο λίγο βγάλανε LED. Τώρα 3D.

Εγώ θα περιμένω να κατασταλάξει λίγο η αγορά και θα δώ!!
 
Το πρωτότυπο 3ds σε εκθέσεις που έχει εμφανιστεί δείχνει πάρα πολύ καλό και όλα δείχνουν ότι θα είναι άλλη μία επιτυχία για την Nintendo που κακά τα ψέμματα πάντα πρωτοπορεί. Το μέλλον πάντως είναι 3D χωρίς γυαλιά και κατά την άποψή μου δεν υπάρχει κανένας λόγος να πάρει κάποιος 3D τηλεόραση αυτή τη στιγμή. Δεν υπάρχει περιεχόμενο, τα γυαλιά είναι άβολα και οι τηλεοράσεις ακριβές..

Μιχάλης
 
Και γελοιο το θεαμα (απο ολες τις αποψεις) να βλεπειις μια οικογενεια με υπερμεγεθη καλωδιωμενα φιμε πατομπουκαλα να χασκουν...spooky
 
Πίσω
Μπλουζα