4η έκθεση ρετρό Η/Υ & κονσολών από το www.RetroComputers.gr

Fotis_kfor

RetroMaNiaC
Joined
15 Ιουν 2006
Μηνύματα
601
Αντιδράσεις
21
Προβολή συνημμένου 76529

Με χαρά σας ανακοινώνουμε την 4η έκθεση ρετρό υπολογιστών και κονσολών του RetroComputers.gr που θα πραγματοποιηθεί στις 13 Απριλίου 2013 στο 1ο Γυμνάσιο Μοσχάτου με ΕΛΕΥΘΕΡΗ είσοδο.

Για πληροφορίες σχετικά με το event μπορείτε να δείτε στο www.retrocomputers.gr
 
Καλη φαση! Θα τα πουμε στις 13 ;)
 
Ελπίζω να είμαι ελεύθερος και να παραβρεθώ. Θα έρθω με το Ρομπότ.
 
Ωπ! Πως το έχασα αυτό;;; :frypan:

Ένα μεγάλο μπράβο σε όσους προωθούν το ρετρό σε κάθε του μορφή.

Χρειάζονται τέτοιες κινήσεις, για να θυμούνται οι παλαιότεροι και να μαθαίνουν οι νεότεροι (κλισε but who cares).

Αν ήμουν Αθήνα, σίγουρα θα συμμετείχα σαν εκθέτης.

Δυστυχώς όμως, δε μπορώ ούτε σαν επισκέπτης να παραβρεθώ... :(

Θα σας παρακολουθώ μέσω live streaming, όπως την προηγούμενη φορά.

Εύχομαι τα καλύτερα! :thumbup:

Fotis & team rules! :worship:
 
Kαι εμένα μου ξέφυγε το θέμα !!

Eύχομαι καλή επιτυχία, και θα κοιτάξω να περάσω για μία επίσκεψη :) (πάντα με την απαραίτητη προϋπόθεση ότι *δεν* θα δουλεύω εκείνη την μέρα).
 
Εγώ, κάποια φάση το είδα!....

Ήθελα ν' απαντήσω, αλλά κλασσικά το ξέχασα! :D

Όπως και να 'χει, τώρα λογικά τα παιδιά θα μπαίνουν στην "τελική" ευθεία των προετοιμασιών, οπότε το μόνο που μπορούμε, είναι να ευχηθούμε καλή επιτυχία! :)

P.S. @Dino: Θα παίξει live streaming? :) Cooool!
 
Δεν έχω inside info, αλλά λογικά "θα παίξει".

Την προηγούμενη φορά, έτσι βολευτήκαμε εμείς, που δε μπορέσαμε να πάμε...
 
Εννοειται οτι fotis&team rulez!!Δυστυχως δουλευω εκεινη την ημερα και δεν θα μπορεσω να παω ουτε καν σαν επισκεπτης (γιατι φυσικα θα πηγαινα σαν εκθετης!!)
 
Ελπιζω να καταφερω να περασω μια βολτα τουλαχιστον. Τις προηγουμενες εκθεσεις παντα κατι τυχαινε. Ειναι και πιο κοντα στα μερη μου αυτη τη φορα
 
Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια :)

Όλη η ομάδα προσπαθεί για το καλύτερο!

Δυστυχώς δεν θα έχουμε live streaming αυτή τη φορά, αλλά από την επόμενη ημέρα θα πέσει άφθονο φωτογραφικό υλικό και βίντεο :)

KEEP RETRO :D
 
Θα ειμαι και εγω εκει, μαζι με παρεα 3-4 αμιγκαδες.

Χρωσταω και κατι στον Φωτη, αυριο λοιπον!
 
Θα σκασω κατα τις 6.
 
Μπραβο στα παιδια. Ωραια οργανωση, πολλα στημενα μηχανηματα ετοιμα για ελευθερη χρηση, αρκετο πληροφοριακο υλικο.

Πετυχα και τις κλασικες ρετρο καραβανες (Pooky, Maddog, Shock κτλ)...οπου γαμος και γιορτη, ειμαστε μεσα :)

Εβγαλα κατι φωτο με το κινεζοκινητο μου αλλα ειναι τοσο αθλιας ποιοτητος που θα αδικησω την προσπαθεια.

Θα ανεβασει πραμα ο Φωτης στο retrocomputers.gr
 
Πριν λίγο είδα και ένα μίνι ρεπορτάζ στον ΑΝΤ1 για την έκθεση :)
 
Τα θερμα μου συγχαρητηρια στον Φωτη και στα υπολοιπα παιδια του retrocomputers.gr για την υπεροχη εκθεση! :bow: :bow:

Δυστυχως δεν καταφερα να παραβρεθω αλλα την απολαυσα μεσα απο το βιντεακι

(αν και κολλησα στην οθονη στο κομματι με τον Amstradακο... #) )

που ανακαλυψε ο Nemo (respect:worship:)! :)

Μπραβο και παλι μπραβο παιδια για την πρωτοβουλια σας,το μερακι σας,τις συλλογες σας και προπαντoς την αγαπη

που δειχνετε στο παρελθον των ρετρο υπολογιστων και κονσολων!!!! :bow: :bow: :bow:

Σας ευχαριστουμε πολυ!!!!!!! :thanx2: :thanx2: :thanx2:
 
Συγχαρητηρια σε ολους για την γιορτη που στηθηκε χτες και μας πηγε πολλα χρονια. Θερμους χαιρετισμους σε ολους οσους μιλησαμε και συζητησαμε, σε ενα ομορφο απογευμα που μας πηγε τοσα χρονια πισω. Ελπιζω σε συντομη και ακομα δυναμικοτερη εκθεση!
 
Γιατί νομίζω ότι στο 2:50ʼ παίζει kick off και όχι sensible soccer;;;

Μπράβω πάντως στα παιδιά!!!
 
grinder είπε:
Γιατί νομίζω ότι στο 2:50ʼ παίζει kick off και όχι sensible soccer;;;
Μπράβω πάντως στα παιδιά!!!
Kαι εγω για Kick Off το βλέπω! :p

Ωραια εκθεση! Μακαρι να ημουν πιο κοντα να πηγαινα...
 
Άλλη μια έκθεση πέρασε και όλοι μας το χαρήκαμε!

Ευχαριστούμε για όσους παρευρέθηκαν και τα είπαμε και από κοντά!

Παραθέτω links με φωτογραφίες / βίντεο από το event :

Φωτογραφίες :

http://www.retrocomputers.gr/index.php/ekdilwseis/moschato-tavros-2013

Βίντεο (αναμένονται και άλλα σε λίγες ημέρες) :

http://www.retrocomputers.gr/index.php/collection/videos/moschato-tavros-2013-videohttp://www.retrocomputers.gr/index.php/collection/videos/moschato-tavros-2013-video

Επίσης ενδεικτικά παραθέτω και μια φωτογραφία με γνωστά πρόσωπα από το retromaniax :

http://www.retrocomputers.gr/index.php/ekdilwseis/moschato-tavros-2013/moschato-tavros-2013/moschato-tavros-2013-266-8083
 
Πίσω
Μπλουζα