5 stars pack SNES

johnny19818

Retromaniax Thread Excavator!
Joined
18 Απρ 2010
Μηνύματα
7.711
Αντιδράσεις
1.960
Ένα κομμάτι που έλειπε από τη συλλογή μου διότι είχα ήδη SNES αλλά εδώ και χρόνια βρίσκεται μακριά μου οπότε είπα να κάνω μια καλή και να πάρω ένα κουτάτο. Σετάκια είδα πολλά αλλά το συγκεκριμένο νομίζω είναι όλα τα λεφτά καθότι περιέχει 5 παιχνίδια Super Mario. Από τον ίδιο πωλητή πήρα και το Mortal Kombat 3 και συνεχίζω την συλλογή μου από Mortal Kombat.









 
Καλοριζικο!!! Κονσολαρα με τα ολα της!

Με την διπλη κασσετα που ειχε μεσα εισαι σχεδον κομπλε απο Mario αφου σου λειπει μονο το Yoshi's Island.
 
Ευχαριστω πολυ Γιαννη. Το Yoshi's Island το εχω στο 3DS. Θα δω αν αξιζει να το παρω κι εδω. Παντως με αυτο το πακετο ειμαι οκ.
 
johnny19818 είπε:
Ευχαριστω πολυ Γιαννη. Το Yoshi's Island το εχω στο 3DS. Θα δω αν αξιζει να το παρω κι εδω. Παντως με αυτο το πακετο ειμαι οκ.
Μην το σκέφτεσαι καν. To Yoshi's Island στο SNES είναι ίσως το καλύτερο 2D platform που έχει βγει ποτέ για μένα, μαζί με Donkey Kong Country 2 και Sonic 3 & Knuckles. Και φυσικά ανώτερο από κάθε άλλο Yoshi παιχνίδι ή port (η έκδοση για SNES είναι ανώτερη από του GBA για παράδειγμα). Είναι από τα games που πρέπει να έχουν όλοι αν έχουν SNES.

Α και μην ξεχάσω. Αν και είναι πολύχρωμο και ευχάριστο όπως όλα τα Nintendo Platformers, δεν είναι τόσο παιδιάστικο όσο τα πιο σύγχρονα Yoshi παιχνίδια από το N64 και μετά. Ο Yoshi δεν ακούγεται λες και κάνει γουτσου γούτσου σε μωράκια, η μουσική είναι γραμμένη από τον θεό Koji Kondo, με ωραίο ρυθμό και ενέργεια και όχι σαν νανούρισμα και το level design είναι πολύ καλό και έξυπνο με αρκετά δύσκολες πίστες αργότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Έκανες μία από τις καλύτερες επιλογές.Και μόνο που κοιτάω τις φωτογραφίες,χιλιάδες αναμνήσεις κατακλύζουνε το μυαλό μου.Έχω κρατήσει κι εγώ το SNES,αλλά δυστυχώς μόνο ένα παιχνίδι από τη μικρή συλλογή μου διασώζεται.Ποτέ δεν είναι αργά βέβαια...Καλοπαίχνιδο φίλε !
 
Πολυ ομορφο πακετο. Απορω πως τα συγχρονα δεν ειναι τοσο εντυπωσιακα οπως το οχι και τοσο μακρυνο παρελθον.

Δεν θυμαμαι ποτε να ειδα στην Ελλαδα το συγκεκριμενο. Ευτυχως ομως υπηρξε -σχετικα αργα- η εκδοση του Mario all stars / Super Mario world και σε πολυ καλη τιμη τοτε.
 
:thanx2: :thanx2:mad:Getta Robo. Στο κουτί και στο κάτω μέρος της κονσόλας αναγράφονται ελληνικά αν και αυτό ίσως να μην λέει και τίποτα.



snes.jpg
 
johnny19818 είπε:
:thanx2: :thanx2:mad:Getta Robo. Στο κουτί και στο κάτω μέρος της κονσόλας αναγράφονται ελληνικά αν και αυτό ίσως να μην λέει και τίποτα.
Διασκευαστή το τροφοδοτικό;Τι τρισβάρβαρα ελληνικά είναι αυτά;Πάντως εγώ δεν είχα ποτέ κονσόλες/gameboy κλπ. αλλά δεν μου έμεινε το απωθημένο και ούτε χώρο ούτε λεφτά ούτε χρόνο έχω να μαζεύω κονσόλες κλπ.
 
A ρε, made in Japan. Ποιοτικά πράματα.
 
Αυτό πρόσεξα κι εγώ, made in Japan...

Έχω μερικά παιχνίδια, fifa soccer πριν μπουν τα έτη 95,96 κλπ, αφού ήταν το πρώτο, nba live 96 , dk2 και dk3. Εννοείται τερμάτισαν...

Αλλά πολύ μου άρεσαν από φίλο το Mario cart, το true lies νομίζω μεταφορά του έργου με τον Σβατσενεγκερ, και εννοείται το dk1... Από που τα πήρες ?
 
Uskoke είπε:
Διασκευαστή το τροφοδοτικό;Τι τρισβάρβαρα ελληνικά είναι αυτά;Πάντως εγώ δεν είχα ποτέ κονσόλες/gameboy κλπ. αλλά δεν μου έμεινε το απωθημένο και ούτε χώρο ούτε λεφτά ούτε χρόνο έχω να μαζεύω κονσόλες κλπ.
Ήταν το 1ο πράγμα που μου κτύπησε στο μάτι και είπα τύφλα να'χει το google translate. Έτσι για την ιστορία διασκευαστής σημαίνει αυτό.

Imgema είπε:
A ρε, made in Japan. Ποιοτικά πράματα.

saxlina είπε:
Αυτό πρόσεξα κι εγώ, made in Japan...Έχω μερικά παιχνίδια, fifa soccer πριν μπουν τα έτη 95,96 κλπ, αφού ήταν το πρώτο, nba live 96 , dk2 και dk3. Εννοείται τερμάτισαν...

Αλλά πολύ μου άρεσαν από φίλο το Mario cart, το true lies νομίζω μεταφορά του έργου με τον Σβατσενεγκερ, και εννοείται το dk1... Από που τα πήρες ?
Καλά το Japan εγγύηση δεν το συζητώ.

Το πακέτο αυτό όπως και το NES το αγόρασα από Ολλανδία η οποία βλέπω στο ebay έχει πολύ καλά κομμάτια.

Παρεμπιπτόντως μερικά παρόμοια πακέτα που κυκλοφόρησαν Γαλλία και Ηνωμένο Βασιλείο. Βασικά ήθελα το πακέτο του Ηνωμένου Βασιλείου αλλά είναι δυσεύρετο και διπλάσια τιμή. Πανέμορφο βέβαια το άτιμο.









snes1.jpg

snes2.jpg

snes uk.jpg

pal-snes-allstars-world-2.jpg

834738SuperNes.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλορίζικος φίλε. Πολύ ωραία κομμάτια!
 
Σ'ευχαριστώ Γιώργο!
 
Σημερινή πολύ ωραία παραλαβή. Ειδικά με ελληνικό manual!!

fetch


tmht.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Αυτα ειναι, παιχνιδαρα! Καλοπαιχτο Τζοννυ!!

ps. αμα μπορεις μεγαλωσε λιγο την φωτο, ειναι πολυ μικρη και δεν το βλεπουμε καλα :p
 

Ajax87 είπε:
Αυτα ειναι, παιχνιδαρα! Καλοπαιχτο Τζοννυ!!

ps. αμα μπορεις μεγαλωσε λιγο την φωτο, ειναι πολυ μικρη και δεν το βλεπουμε καλα :p
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη. Είναι όντως παιχνιδάρα και μάλιστα με το ελληνικό manual είναι ακόμη πιο ωραίο. Δυστυχώς όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα να μεγαλώσω την φώτο. Συνήθως ζητάω βοήθεια από τους admins. 1@Kambia[/USER] ακούει;

 

johnny19818 είπε:
Σ'ευχαριστώ πολύ Γιάννη. Είναι όντως παιχνιδάρα και μάλιστα με το ελληνικό manual είναι ακόμη πιο ωραίο. Δυστυχώς όσο και να προσπάθησα δεν κατάφερα να μεγαλώσω την φώτο. Συνήθως ζητάω βοήθεια από τους admins. 1@Kambia[/USER] ακούει;
Το έκανα το πρωί αλλά το άφησα γιατί η ανάλυση της εικόνας είναι μικρή και μεγαλώνωντάς την γίνεται χάλια (όπως θα δεις και συ)

Κάνε το εξής. Πάτα edit, διέγραψε την εικόνα που έβαλα εγώ και ανέβασε την εκ νέου ως attachment (ξες... εικονίδιο δίπλα από το υπογραμμισμένο Α κλπ κλπ) Πάτα Large και μετά με το ποντίκι πήγαινε πάνω στην εικόνα που θα σου βγάλει στο ποστ. Τράβα ένα κλικ το μαύρο τετραγωνάκι που θα σου εμφανίσει κάτω δεξιά της εικόνας και πόσταρέ το.

fetch?photoid=1057856.jpg

 

1@Kambia[/USER] τα κατάφερα :) . Ευχαριστώ πολύ.

 
Πίσω
Μπλουζα