75 εξώφυλλα του περιοδικού ''GAMES'' για τα μάτια σας μόνο

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.883
To GAMES σιγουρα οι περισοτεροι το γνωριζετε και ηταν το αντιπαλο δεος αν μπορω να το πω ετσι του GAMEPRO.Φυσικα δεν ειχε σε καμια περιπτωση την ποιοτητα του GAMEPRO που ασχολιοταν αποκλειστικα με τα videogames ενω στο GAMES παρουσιαζαν απο στερεοφωνικα και γενικοτερα gadgets μεχρι και στο εξωφυλο μαζι με οτι αλλο ειχα διαφημιζαν μεχρι και κρεμες για την ακμη clerasil.Nα τραβας τα μαλια σου και να κλαις με τσιριδα δηλαδη.Ειδικα στα τελευταια τευχη τα πραγματα εγειναν ακομα χειροτερα και πιο πολυ μιλουσαν για αλλα θεματα παρα για videogames.Αυτο ομως που ηταν απαραδεκτο ηταν αυτο που γεινοταν με την NINTENDO και δεν το λεω επειδη εμαι οπαδος της ΝΙΝΤΕΝDO αλλα ειναι η καθαρη αληθεια και αν επερνε και καποιος αλλος το συγκεκριμενο περιοδικο μπορει να με επιβεβεωσει.Ειχε ακουστει οτι τα ειχαν σπασει με την NORTEC και γενικοτερα οτι ειχε σχεση με NINTENDO της περισσοτερες φορες το εχουν ξεσκισει.Χαμος γεινοταν με τα γραμματα αναγνωστων που τους ελεγαν αυτο το πραγμα με την NINTENDO και οι τυποι αυτοι δημοσιευαν της απαντησεις τους και ηταν για να γελας.Οταν ειχε κυκλοφορησει το Wii δεν το ειχαν αναφερει καν και δεν φτανει αυτο αλλα οταν κυκλοφορησε το Twilight princess δεν θυμαμαι καν να εκαναν Review και θα χρειαστη να ψαξω τα τευχη γιαυτο αλλα και ελεγαν οτι θα ειναι το τελευταιο Zelda που θα κυκλοφορησει η απολυτη ασχετοσυνη δηλαδη.Φυσικα το γλυψιμο σε αλλες εταιριες και παιχνιδια πηγαινε βροχη οπως τα στημενα και εντελως ασχετα top ten που εφτιαχναν.Ωσο για τα review και για τα θεματα να μην τα σχολιασω καλητερα γιατι θα γραφω καμια ωρα.

Φυσικα ευλογα μπορει να αναρωτηθει κανεις αφου ηταν τοσο για τα μπαζα το games γιατι αγορασες 75 τευχη;Για την ακριβεια 94 αγορασα αλλα τα 75 εχουν εξωφυλα απο τα αλλα λειπουν γιαυτο και παρουσιαζω τα 75.Ο λογος που τα επερνα ειναι οτι εδω που μενω παντα το αγαπημενο μου GAMEPRO αργουσε αρκετες μερες να ρθει και το μονο που μπορουσα να βρω ηταν το GAMES.Οποτε αφου δεν ειχα ιντερνετ εκανα την καρδια μου πετρα και το αγοραζα να ενημερωθω μεχρι που τους συχαθηκα και το παρατησα και δεν εχω ιδεα μεχρι ποιο τευχος κυκλοφορησε.Το κακο ειναι οτι αυτη η σαβουρα δεν καταλαβαινε τιποτα και κυκλοφορουσε κανονικα ενω πολυ καλα περιοδικα οπως το ''PLAY'' (που εχω ανοιξη θεμα εδω http://www.retromaniax.gr/vb/showthread.php?25570-%D0%E5%F1%E9%EF%E4%E9%EA%FC-%E3%E9%E1-Videogames-Play-To-%E8%F5%EC%DC%F4%E1%E9-%EA%E1%ED%E5%DF%F2&p=415849#post415849) αλλα και το ''PLAY ON'' που αξιζαν τα εφαγε η μαρμαγγα μετα απο ελαχιστα τευχη.

Αφου τα βρηκα μετα απο την ανασκαφη μου λοιπον ανεβασα τα εξωφυλα για οποιον θελει να τα δει.

Εδω το πρωτο μερος: http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=2471

Eδω το δευτερο μερος: http://www.retromaniax.gr/vb/album.php?albumid=2472
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Ωραιος για αλλη μια φορα ρε συ Μπιλαρα!!! :thumbup:

Απο τα ωραια περιοδικα,αλλα οπως ειπες σε καμια περιπτωση δεν εφτασε το GAMEPRO.

Οριστε και τα δικα μου τευχη. :)

attachment.php


metalcandyman είπε:
αλλα και το ''PLAY ON'' που αξιζαν τα εφαγε η μαρμαγγα μετα απο ελαχιστα τευχη.
Κι αν κρινω απο τα τευχη που εχω,μονο 5 κυκλοφορησαν.Εκτος αν κανω λαθος... :xm:

attachment.php
 
Ωραιος φιλαρακι μου :thumbup:

Ωσο για το play on Σταυρο τα εχω και γω ολα και ειναι 6 τευχη.Το τευχος που σε λειπει ειναι το πρωτο και ειναι αυτο.

playon-mag.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Το Gamepro ήταν καλό αλλά πολλές φορές δεν έβγαζες νόημα με αυτά που γράφανε. Μετά βέβαια ανακάλυψα ότι πρόκειται για απλή μετάφραση του Αμερικάνικου και πολλές φορές η μετάφραση άλλαζε τα νοήματα. Ηταν όμως και πάλι αρκετά καλό περιοδικό αν δεν είχες πρόσβαση σε περιοδικά ξένου τύπου.

Για το Games τα έχω πει κι εγώ. Ουτε στα περιοδικά που ήταν αποκλειστικά για το Playstation δεν έπεφτε τέτοιο σνομπάρισμα για το N64. Θυμάμαι που τότε δούλευα σαν γραφίστας και με πήραν τηλέφωνο από το περιοδικό (είδαν κάποια δουλειά μου) και μου πρότειναν να δουλέψω στο δημιουργικό τους. Είχα ήδη δουλειά τότε και δεν δέχτηκα αλλά θυμάμαι που σκεφτόμουν "απ'ολα τα περιοδικά που υπάρχουν, στο Games έτυχε να με θέλουν?" Πρόλαβα και μάζεψα καμιά δεκαριά τεύχη πριν σταματήσω. Φανταστήτε τότε μάζευα ότι περιοδικό του είδους έβρισκα αλλά το Games ήταν το μόνο που δεν μπορούσα να διαβάσω χωρίς να στραβομουτσουνιάσω. Ούτε καν τα κράτησα τα περιοδικά για ενθύμιο, τα πέταξα στα σκουπίδια εγώ ο ίδιος για να μην τα θυμάμαι...

Πάντως ευχαριστώ για τις αναμνήσεις, έστω και αν είναι κακές :p
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Και γω ο μονος λογος που δεν τα πεταξα ειναι για της αναμνησεις αν και ειναι κακες οπως ειπες Τασο.
 
Πωπω ρε φιλε! Εχω και εγω καλες και κακες αναμνησεις απο το GAMES.. Αλλα οτι τραβηξε τοσο δεν το ηξερα :eek:
 
Ωραια συλλογη ρε μαν :thumbup: .Εγω εχω μονο ενα τευχος το οποιο μαλλον το απεκτησα απο σποντα.Εχει μια ελληνιδα ντυμενη ως Λαρα Κροφτ.Παντως απο τα σχολια σας νιωθω τυχερος που δεν χαλασα λεφτα γι'αυτο το εντυπο.Κι εγω με Game Pro την εβγαζα.
 
Θυμάμαι χαρακτηριστικά στο πρώτο τεύχος που αγόρασα (νομίζω το Νο 12 Δεκέμβριος 1997) είχαν συζήτηση για το αν ήταν τολμηρό το εξώφυλλο του προηγούμενου τεύχους που είχε την Nikki από το Pandemonium. Είχε γίνει πολύς ντόρος. Σίγουρα δεν ήταν σαν το Gamepro όπως είπαν όλοι οι παραπάνω αλλά από ένα σημείο και μετά ήταν καλύτερο για μένα και από άποψη ύλης αλλά και τιμής. Το Gamepro έφτασε να πωλείται 6,5 ευρώ επειδή είχε ένα άχρηστο (για μένα) DVD. Όσον αφορά το Play On μόνο το 1ο τεύχος πρόλαβα να δω στα περίπτερα και το αγόρασα από απορία.
 
Πίσω
Μπλουζα