8-bit street art at Paris

elefas

Retro Member
Joined
14 Αύγ 2007
Μηνύματα
213
Αντιδράσεις
45
Καλησπέρα,

Στο πρόσφατό μου ταξίδι στο Παρίσι, η ρετροβιονική ματιά μου εντόπισε το εξής περίεργο εύρημα στα πέριξ της Μονμάρτης

attachment.php


Εύκολα αντιλαμβάνεστε ότι απέκτησε νέο νόημα η παραμονή μου στην πόλη του φωτός...η γυναίκα μου θαύμαζε τα κτήρια, τους κήπους, τα μπιστρό και γω έψαχνα στις γωνίες των δρόμων μπας και βρω άλλα τέτοια ρετρο ψηφιδωτά. Όσα έπεσαν στην αντίληψή μου φυσικά και αποθανατίστηκαν ώστε να τα μοιραστώ με όλη τη ρετροπαρέα.

Με ελάχιστο ψάξιμο βρήκα ότι υπάρχει ένας τρελός τυπάς που κάνει αυτού του είδους το invasion σε διάφορες πόλεις του κόσμου. Περισσότερα στο http://www.space-invaders.com/sominv.html

attachment.php


attachment.php


attachment.php


attachment.php
 
8 bit rules:headbangdude: :headbangdude:

Mπραβο φιλε για την παρατηρητικοτητα σου και για της φωτογραφιες που μας χαρισες.Απο τωρα λεω την αγαπημενη μου που φυσικα ειναι αυτη με τον Clyde.

Pacman Rules:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Χεχε... πάρα πάρα πάρα πολύ ωραία !
 
χεχε. Πολύ όμορφα. Δεν έτυχε να τα δω βέβαια όταν πήγα, αλλα σε ολόκληρο Παρίσι που να τα πετύχεις αν δεν τα ξέρεις.
 
Ναι όντως δεν είναι κάτι που θα το παρατηρήσεις εύκολα, άμα δεις όμως ένα αμέσως μπαίνεις στο κυνήγι του χαμένου θησαυρού. Μακάρι να είχα βρει περισσότερα να σας δείξω.
 
Ωραιες ανακαλυψεις! :D
 
Πίσω
Μπλουζα