90s Top Models

Ok γούστα είναι αυτά , σεβαστό

Δεν αντιλέγω απλά εμένα ως ανάμνηση απο εκείνη την εποχή μου έρχεται η συγκεκριμένη τριάδα ως κορυφαία μοντέλα.

Και τώρα μόλις θυμήθηκα και το γνωστό τραγούδι του George Michael - Freedom που στο βιντεοκλίπ είναι οι ωραιότερες μοντέλες εκείνης της εποχής!


 
Δεν αντιλέγω απλά εμένα ως ανάμνηση απο εκείνη την εποχή μου έρχεται η συγκεκριμένη τριάδα ως κορυφαία μοντέλα.

Και τώρα μόλις θυμήθηκα και το γνωστό τραγούδι του George Michael - Freedom που στο βιντεοκλίπ είναι οι ωραιότερες μοντέλες εκείνης της εποχής!


Τραγουδάρα το Freedom
 
Η πιο σεξι γυναίκα του 2023( παιδιά με τρώνε τα κυκλώματα κάθε χρόνο να το ξέρετε το καταγγελω:fafoutis: :cool: ) είναι το τοπ μοντελ αλεύρι Γκράχαμ. Το 90' δύσκολα θα έκανε καριέρα δυστυχώς μιας και έπρεπε να σαι πετσί και κόκκαλο. Νομίζω ότι δεκαετια 80 με 90 δεν θα έφτανε τόσο ψηλά. Το 93' τον τίτλο τον είχε η σιντυ Κρόφορντ, το 95' η σιφερ

0623-MX_-MAXIM-HOT-100-COVER-ASHLEY-GRAHAM-V3_page-0001-1-1180x1544.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Περνουσαν λαθος προτυπα και λαθος μηνυματα γι' αυτο πολλα κοριτσοπουλα παθαιναν νευρικη ανορεξια με τραγικα αποτελεσματα τις περισσοτερες φορες.
Μην κανετε ο,τι σας πασαρουν οι διαφημισεις, τα περιοδικα και η τηλεοραση. Να εχετε παντοτε τη δικη σας γνωμη και να περνατε το καθετι απο κοσκινο.
 
Περνουσαν λαθος προτυπα και λαθος μηνυματα γι' αυτο πολλα κοριτσοπουλα παθαιναν νευρικη ανορεξια με τραγικα αποτελεσματα τις περισσοτερες φορες.
Μην κανετε ο,τι σας πασαρουν οι διαφημισεις, τα περιοδικα και η τηλεοραση. Να εχετε παντοτε τη δικη σας γνωμη και να περνατε το καθετι απο κοσκινο.
Αν ήσουν πάνω από 57 κιλά σε απέρριπταν και μιλάμε για γυναίκες 1,74 με 1,77 ύψος. Ευτυχώς που αυτή η εποχή πέρασε ανεπιστρεπτί ελπίζω δηλ. Θέλουμε υγιή πρότυπα.
 
Αν ήσουν πάνω από 57 κιλά σε απέρριπταν και μιλάμε για γυναίκες 1,74 με 1,77 ύψος. Ευτυχώς που αυτή η εποχή πέρασε ανεπιστρεπτί ελπίζω δηλ. Θέλουμε υγιή πρότυπα.

Τι θελανε δηλαδη; Σκιαχτρα για το χωραφι;
 
Η χερτζικοβα το 90' εξαιρετικά αδύνατη και αυτη. Δεν καταλαβαίνω τον λόγο αλλά αν δεν ησουν κόκκαλο δεν δούλευες τότε. Ήταν τάση της εποχης

images (21).jpeg
 
Τελευταία επεξεργασία:
Ωραιο πραγμα να ειναι ο ανθρωπος λεπτος. Τα λιπη και τα παχη ουτε ωραια ειναι, ουτε καλη υγεια δειχνουν.
Αλλα οχι και να μας παρουσιαζουν τους σκελετους για προτυπα ομορφιας! Δηλαδη γιατι το χαφτανε αυτο πολλες νεες γυναικες τοτε και προσπαθουσαν να γινουν ετσι; Λιγο νιονιο δεν ειχαν;
Να ειναι λεπτη μια γυναικα, αλλα να ειναι και ζουμερη στα σημεια που πρεπει. Οπως ηταν η Ρια Δελουτση, ας πουμε.
 
Ωραιο πραγμα να ειναι ο ανθρωπος λεπτος. Τα λιπη και τα παχη ουτε ωραια ειναι, ουτε καλη υγεια δειχνουν.
Αλλα οχι και να μας παρουσιαζουν τους σκελετους για προτυπα ομορφιας! Δηλαδη γιατι το χαφτανε αυτο πολλες νεες γυναικες τοτε και προσπαθουσαν να γινουν ετσι; Λιγο νιονιο δεν ειχαν;
Να ειναι λεπτη μια γυναικα, αλλα να ειναι και ζουμερη στα σημεια που πρεπει. Οπως ηταν η Ρια Δελουτση, ας πουμε.
Ειλικρινά δεν ξέρω τι εξυπηρετούσε, σιγά σιγά χάθηκε από την αγορά με την ελευση της λοπεζ , της μπελουτσι κτλ ελπιζω να μην ξανάρθει. Τώρα γιατί το χαφτανε γιατί προβαλλόταν από παντού και τα τζιν τότε τα φτιαχνανε για πολύ αδύνατες κοπέλες, zero νούμερο.
 
Ωραιο πραγμα να ειναι ο ανθρωπος λεπτος. Τα λιπη και τα παχη ουτε ωραια ειναι, ουτε καλη υγεια δειχνουν.
Αλλα οχι και να μας παρουσιαζουν τους σκελετους για προτυπα ομορφιας! Δηλαδη γιατι το χαφτανε αυτο πολλες νεες γυναικες τοτε και προσπαθουσαν να γινουν ετσι; Λιγο νιονιο δεν ειχαν;
Να ειναι λεπτη μια γυναικα, αλλα να ειναι και ζουμερη στα σημεια που πρεπει. Οπως ηταν η Ρια Δελουτση, ας πουμε.
Πόσο σωστά τα λες
 
Αυτό το κίνημα με τις πολύ αδύνατες είχε ξεκινήσει από το 60' ακομα, ειλικρινά τωρα τι τρωγανε; εδω η τουιγκι
twwkgguyus1.jpg
images (23).jpegimages (22).jpeg
 
Πίσω
Μπλουζα