Aγαπημένες σκηνές από ταινίες...

loner

Retro Member
Joined
19 Αύγ 2007
Μηνύματα
171
Αντιδράσεις
13
Εψαξα αλλα δεν βρηκα κατι σχετικο οποτε σκεφτηκα σε αυτο το thread να βαλουμε ο καθενας καποιες αγαπημενες σκηνες απο ταινιες που μας εχουν στιγματισει........

Ας ξεκινησω:

- Απο τις καλυτερες σκηνες που εχω δει σε ταινια: Christine - H σκηνη που φτιαχνεται μονο του το αυτοκινητο.... Α-Π-Ι-Σ-Τ-Ε-Υ-Τ-Α creepy σκηνη....

- Back to the Future - H σκηνη που ο Μichael J. Fox παιζει το Johnny B Goode. Ξεκιναει κανονικα και τελειωνει με tapping και κοπανιδια λες και ειναι ο Angus Young των AC/DC. ΚΟΡΥΦΑΙΑ ΣΚΗΝΗ!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=01aN4AEB6GE&mode=related&search=

- Τhe Shining - ΚΑΡΑ-ULTRA -MEGA-CULT σκηνη.... HERE'S JOHNNIE!!!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=2TVooUHN7j4

Aυτα προς το παρον........ Ερχονται και αλλα!
 
Πολύ καλή σκέψη loner... :thumbup:

Από εμένα, κάτι εγχώριο και καρα-ρετρό :


Καταλαβαίνετε τι βιώματα έχω ε;;;:biglaugh:
 
Xμ... Μαλλον επρεπε το θεμα να παει στο κινηματογραφο.....

Μoderators μπορειτε;;;;;;;;;; Τhanks!
 
Και για να σοβαρευτούμε : EVIL DEAD 2 : DEAD BY DAWN (ABSOLUTE CLASSIC)

http://www.youtube.com/watch?v=fXIM6KqsQME

Το χέρι του ASH, αποκτά δική του βούληση και τον ταράζει στο ξύλο!

Τόσες σκηνές σε αυτό το φίλμ, όλες κλασικές... Τι να πω...
 
Αγαπημένη μου σκηνή στην ταινία The Crow..Ο Branton Lee μονομαχεί με τον σατανά στην κορυφή ενός ουρανοξύστη...μετά από πολύ ξύλο τον πιάνει στο κεφάλι με τα δυο του χέρια και του λέει..Για ότι δεινά έχω περάσει στα δίνω με την μία ...Πολύ πώρωση...

Και μια φωτογραφία όπως πρέπει να τον θυμόμαστε!!

brandoneg7.jpg


Το the Crow αποτελεί μια από τις αγαπημένες μου ταινίες..
 
Θα συμφωνήσω απόλυτα με τον DINO. Κλασσικότατη και αγαπημένη μου ταινία το Evil Dead - Dead by dawn. Ειδικά εκείνη η σκηνή που το κομμένο χέρι του Ash που τρέχει να κρυφτεί μέσα σε μία τρύπα στον τοίχο και αυτός το πυροβολεί με την καραμπίνα και εκείνο του δείχνει εκνευρισμένο το μεσαίο δάχτυλο, είναι όλα τα λεφτά!

Αkmakas Το κοράκι! Καταπληκτική και εξαίρετη ταινία! Επίσης και αυτή μία από τις πολυαγαπημένες μου. Αγαπημένη γενικώς όλη η ταινία!
 
Εξορκιστης 3

Εχω γραψει και αλλες φορες γιαυτη τη σκηνη - την ταινια την ειδα πρωτη προβολη σε σινεμα το οποιο σχεδον ΑΔΕΙΑΣΕ μετα απο αυτο...οι κοπελιες να βγαινουν εξω κλαιγοντας απο φοβο και τα αγορια να χαμογελανε μεν αλλα κανεις να μην κοιταει την οθονη του σινεμα ουτε να προσπαθει να τις πεισει να μεινουν.

Οι 3 κολλητοι μου να εχουν πεσει πανω μου και να κανουν πως χαμογελανε με αυτα που βλεπουμε αλλα να με σφιγγουν δυνατα σε καθε σκηνη...πρωτη φορα ενιωσα τοσο χρησιμοποιημενος :biglaugh:

Σχετικα με την ταινια - νομιζω οτι παιζει μονη της σε δικια της κατηγορια - ο Μπλατυ εχοντας την απιστευτη προηγουμενη εμπειρια του Εξορκιστη 1 (σας θυμιζω οτι στις προβολες του νο 1 , καμποσοι ανθρωποι εφυγαν με ασθενοφορο απο τους κινηματογραφους) φτιαχνει στο νο 3 κατι τοσο τρομαχτικο (και με φοβερη ανεση) που αναγκαζεται σε καποια σημεια να το "κωμικοποιησει" (η μεταμορφωση του αγαλματος του Αποστολου σε Τζοκερ, το ονειρο του Αστυνομου) ωστε να βγαλει ζωντανους τους θεατες απο την αιθουσα.

Anyway

Η

(υπαρχει και μεγαλυτερης διαρκειας video αλλα απλα δεν χρειαζεται :diablotin: )
και ενα trailer το οποιο δυστυχως δεν δειχνει και πολλα πραγματα απο αυτα που θα δει ο ανυποψιαστος θεατης :biglaugh:

σημ. Η ταινια δεν κυκλοφορει επισημα σε dvd στη χωρα μας ακομα και μετα απο 16 χρονια....
 
Στο "Commando" όταν ο Swartzeneger συνειδητοπειεί ότι η κόρη του έχει απαχθεί. Βλέπει να κάθεται στη καρέκλα ένα τσιράκι των απαγωγέων και του λεει (δε θυμάμαι ακριβώς)

-Πρέπει να συνεργαστείς για να δείς ξανα τη κόρη σου...RIGHT???

-WRONG και του φυτεύει μια σφαίρα στο κεφάλι ο Άρνολντ. :biglaugh: :biglaugh:
 
Βέγγος, ο απίθανος τουρτοπόλεμος στο ζαχαροπλαστείο.

'Επί τη ονομαστική σας εορτή'
 
AAAAXAXAXAXAXAXAXAXAAXAXAXAXA!!!!!!!!!!!!!!!!!:biglaugh::biglaugh::biglaugh:

ΝΑ'σαι καλά FTL...

Ένα χαρτομάνδηλο κάποιος; Δάκρυσα από τα γέλια!!!
 
Από την ταινία ΜΗΤΣΟΣ Ο ΡΕΖΙΛΗΣ.

Ο Μουστάκας, όντας βαρύμαγκας, περπατάει και "γέρνει".

Συναντάει στο δρόμο και άλλον έναν που περπατάει "βαριά".

Μουστάκας : Κουτσαβάκι ;


Ο άλλος : Όχι, κουτσός !
 
exetlaios είπε:
Από την ταινία ΜΗΤΣΟΣ Ο ΡΕΖΙΛΗΣ.
Ο Μουστάκας, όντας βαρύμαγκας, περπατάει και "γέρνει".

Συναντάει στο δρόμο και άλλον έναν που περπατάει "βαριά".

Μουστάκας : Κουτσαβάκι ;


Ο άλλος : Όχι, κουτσός !

+1000!!! :thumbup:

Α ρε Σωτήρη... ΑΘΑΝΑΤΟΣ!!!

 
Mε ολον τον σεβασμο σε ολους τους συμφορουμιτες, παραθετω την καλυτερη σκηνη της κορυφαιας ταινιας του Σωτηρη Μουστακα. Τα λογια αδυνατουν (ετσι απλα) να περιγραψουν....

http://www.youtube.com/watch?v=PA25aERokv4&mode=related&search=
 
Ακομη 2 σκηνες απο το τριτο Hellraiser...

H πρωτη ειναι που το αγαλμα του pinhead ξεσκιζει (στην κυριολεξια!) την κοπελα... Προσεξτε ατακαρα του Pinhead στο 2:15!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=vYXLMhTAO3E&mode=related&search=

Η δευτερη και καλυτερη ειναι (βεβαιως βεβαιως) το μακελειο στο club....


Y.Γ. Οι σκηνες ειναι λιγακι Xtreme........
 
Loner , τα 2 links οδηγουν ακριβως στο ιδιο clip :)
 
ο Γιαννης φλωρινιωτης χανει την μανα του επι(Χ) 20 φορες και στις 20 τανιες του:biglaugh::biglaugh::biglaugh::biglaugh:
 
Πίσω
Μπλουζα