Aναζήτηση Ελληνικου PowerPlay για Spectrum

Τι θεϊκό παιχνίδι (pun not intended)! Το είχα στον CPC, πρωτότυπο παρακαλώ, και είναι μία από τις παιδικές μου αναμνήσεις, να παίζω με τον πατέρα μου (όπως και το Krakout και το Speed King)... σνιφ!
 
Αουάου, SUPER.

Περιμένουμε με ανυπομονησία να το κατεβάσουμε.

Αλήθεια υπήρχε ξεχωριστή ελληνική έκδοση του Split personalities με τον Ανδρέα Παπανδρέου?

Παιδιά όσοι έχουν ελληνικές εκδόσεις παιχνιδιών στην κατοχή τους για οποιοδήποτε μηχάνημα, πρέπει να τα μεταφέρουν σε ηλεκτρονική μορφή για να σωθούν γιατί δεν υπάρχουν στα Tosec.

Είδα και έπαθα στο Amiga hellas να βρώ κάποιον που είχε το Ελληνικό Powerplay για Amiga και τη διάθεση να το μεταφέρει σε ADF.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
billy είπε:
Ωραία πράματα !!
Ανέστη άν μπορείς να κάνεις ένα κόπο μήπως και ανακαλύψεις πουθενά την έκδοση του Split Personalities με την εικόνα του Ανδρέα Παπανδρέου, θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα... :thumbup:
Παίζει να το έχω...θα το κοιτάξω
 
Με χαρά σας παρουσίαζω το TAP file του παιχνιδιού PowerPlay - The game of Gods στην Ελληνική του έκδοση για τον αγαπητό μας Speccy.

http://67100.gr/spectrum/POWERPLAY%20GREEK%20VERSION.zip

Αφαίρεσα όλα τα μηνύματα του L.Hacker από την συγκεκριμένη έκδοση και τοποθέτησα μια νέα εισαγωγική εικόνα για να ξεχωρίζει η δική μας έκδοση

από την Αγγλική...Α, επίσης διόρθωσα και την ρύθνιση χρωμάτων σε ρύθμιση στο κεντρικό μενού.

picture.php


Καλό παιχνίδι :D
 
Anestis είπε:
Με χαρά σας παρουσίαζω το TAP file του παιχνιδιού PowerPlay - The game of Gods στην Ελληνική του έκδοση για τον αγαπητό μας Speccy.
http://67100.gr/spectrum/POWERPLAY%20GREEK%20VERSION.zip

Αφαίρεσα όλα τα μηνύματα του L.Hacker από την συγκεκριμένη έκδοση και τοποθέτησα μια νέα εισαγωγική εικόνα για να ξεχωρίζει η δική μας έκδοση

από την Αγγλική...Α, επίσης διόρθωσα και την ρύθνιση χρωμάτων σε ρύθμιση στο κεντρικό μενού.

picture.php


Καλό παιχνίδι :D
Πολύ καλό, μπράβο Ανεστάρα. Συγχαρητήρια!

Η έκδοση του ελληνικού Powerplay σε TAP format δεν είναι αρκετή, ιδίως όταν το πρόγραμμα είναι σπασμένο από κάποιον hacker. Πρέπει να ανεβάσεις επίσης ένα ZIP αρχείο που περιέχει την original version του ελληνικού Powerplay σε TZX format (εφόσον διαθέτεις το γνήσιο παιχνίδι στη συλλογή σου).

Cheers,

Sir Clive Sinclair

In Spectrum we trust

Όχι μόνο αυτή του Ανδρέα Παπανδρέου, αλλά κι άλλων διάσημων Ελλήνων πολιτικών!

Μπορείς μάλιστα να φτιάξεις μια special έκδοση του Split Personalities γραμμένη εξ ολοκλήρου στα ελληνικά!

Εφόσον διαθέτεις γνώση για desktop publishing (επεξεργασία εικόνας), μπορείς να τροποποιήσεις το παιχνίδι βάζοντας και άλλα πρόσωπα Ελλήνων πολιτικών (Κώστας Σημίτης, Γιώργος Αλογοσκούφης, Κώστας Μητσοτάκης, Αντώνης Σαμαράς, Αλέκα Παπαρήγα, Αλέξης Τσίπρας, Γιώργος Καρατζαφέρης, Κώστας Καραμανλής, Φάνη Πάλλη-Πετραλιά, Γιώργος Σουφλιάς, Μαρία Δαμανάκη, Βάσω Παπανδρέου, Μαριέττα Γιαννάκου και Ντόρα Μπακογιάννη) και να το μετρατρέψεις σε Greek Split Personalities με τα μενού και τα παράθυρα διαλόγου γραμμένα σε άπταιστα Ελληνικά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
sparklingeagle είπε:
Πολύ καλό, μπράβο Ανεστάρα. Συγχαρητήρια!
Η έκδοση του ελληνικού Powerplay σε TAP format δεν είναι αρκετή, ιδίως όταν το πρόγραμμα είναι σπασμένο από κάποιον hacker. Πρέπει να ανεβάσεις επίσης ένα ZIP αρχείο που περιέχει την original version του ελληνικού Powerplay σε TZX format (εφόσον διαθέτεις το γνήσιο παιχνίδι στη συλλογή σου).
Ναι το γνωρίζω αλλά δεν την έχω....όπως επίσης δεν έχω και χρόνο με το ριμάδι το διδακτορικό...Κάποτε εμφανίστηκε κάποιος που πουλούσε πολλά original παιχνίδια για speccy στο emarket και είχε και αυτό μέσα. Αλλά δυστηχώς ενώ είχαμε ξεκινήσει μια διαδικασία επιλογής μετά δεν μου ξανααπάντηστε....

sparklingeagle είπε:
Μπορείς μάλιστα να φτιάξεις μια special έκδοση του Split Personalities γραμμένη εξ ολοκλήρου στα ελληνικά!
Είσαι μέσα στο μυαλό μου αλλά λίγο που το έψαξα δεν είναι και τόσο απλό όσο μου φάνηκε στην αρχή για να προσθέσω νέα πρόσωπα....

Α...η κασέτα που πίστευα ότι το έχει μέσα δεν το έχει. είναι το αγγλικό... Οπότε από μενα το παιχνίδι είναι missing in action. Ας κοιτάξει και κάποιος άλλος στην συλλογή του. Θα τις ξανακοιτάξω βέβαια όλες τις κασέτες αλλά δεν νομίζω να το έχω γμτμ... :-(

Τα λέμε παιδία
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Εφ'όσον βρείς την ευκαιρία για να ανεβάσεις το γνήσιο ελληνικό Powerplay, το μόνο πράμα που θα κάνεις είναι να αλλάξεις την εισαγωγική οθόνη της original version και να βάλεις αυτή που βρίσκεται στην σπασμένη έκδοση. Οι μόνες αλλαγές που θα πρέπει να γίνουν αφορούν μόνο το όνομα του αρχείου που περιέχει την εισαγωγική οθόνη με τον ελληνικό τίτλο. Τα υπόλοιπα να παραμείνουν ως έχουν.

PS: Use the TZX format for the genuine Greek Powerplay!
 
sparklingeagle είπε:
Εφ'όσον βρείς την ευκαιρία για να ανεβάσεις το γνήσιο ελληνικό Powerplay, το μόνο πράμα που θα κάνεις είναι να αλλάξεις την εισαγωγική οθόνη της original version και να βάλεις αυτή που βρίσκεται στην σπασμένη έκδοση. Οι μόνες αλλαγές που θα πρέπει να γίνουν αφορούν μόνο το όνομα του αρχείου που περιέχει την εισαγωγική οθόνη με τον ελληνικό τίτλο. Τα υπόλοιπα να παραμείνουν ως έχουν.
PS: Use the TZX format for the genuine Greek Powerplay!
Με κουράζεις...
 
Το έχω ρε γμτ, στην έκδοση για CPC6128, αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ με τίποτα που το έχω βάλει. Αν το βρω τελικά θα επανέλθω.
 
Πίσω
Μπλουζα