Aπορία 19 Χρονών

Ευτυχως εγω τα προλαβα και αυτα ΑΑ+

Αξεχαστα θα μου μεινουν τα παιχνιδια που καναμε στις γειτονιες..........
 
pooky(1) είπε:
Διαφωνώ κάθετα! Yπάρχει και λέγεται Wii!!!! :) :)
Και δεν παίζει DVD!! (προσοχή στην ομοιοκαταληξία) :p :p

Θα είναι μεγάλο μπαμ, η MS τρέμει ήδη :p :p :D :D :D :D
 
θελω video των xalia,telamona,pooky να παιζουν με το μαραφετι κανα tennis...

truly next gen :)
 
Το γεγονος της Χρονιας θα συμβει οταν σας παρουμε στο κυνηγι με τα μαραφετια ;)
 
ή όταν παίξουμε κανά παιχνιδάκι box....

Θα μας κάνετε την τιμή να είστε οι στόχοι;
 
το γεγονός της χρονιάς θα είναι όταν σε ένα μήνα θα παίζουμε ένα από τα best games ever στο “παλιό και αδύναμο” cube!

ZZZZZZZZZEEEEEEEEEEEELLLLLLLLLLLLLLDDDDDDDDDDDDDDAAAAAAAAAAAAA
 
xalia το zelda το εχω σε ολες τις εκδοσεις,μεχρι και για nokia simbyan

χε χε πραγματι πολυ ιστορικο παιχνιδακι!
 
Καλα, 2,5 χρόνια μετά έρχομαι να πω το εξής:

Αν είχες τη δυνατότητα σύνδεσης σε τηλεόραση, ή έστω αν μπορούσες να μαζέψεις κανένα φράγκο να πάρεις καμμιά μικρούλα (τηλεόραση, ε ;) από 2ο χέρι, έπρεπε να πας για τον ST. ΟΚ, κι εγώ CPC είχα τότε (αποφοίτησα σε STFM κάπου το '91-'92), αλλά όπως και να το κάνεις, δεν έχουν σχέση τα δύο...

Αν πάλι έμενες κολλημένος με το ασπρόμαυρο μόνιτορ (υψηλότατης ποιότητας, αλλά ασπρόμαυρο...), δεν θα ήταν πολύ καλύτερο από ένα XT με φώσφορο ας πούμε...

Cheers

Gryzor
 
Μπα που να εμεναν λεφτα τοτε,12-13 χρονων ,κατι με τα κομικς κατι με τα παιχνιδια ,μεχρι να μαζευα λεφτα για μονιτορ θα ειχε βγει ο Falcon.

Δεν το μετανιωσα αλλα ζηλευα τα reviews του Pixel. :precry:
 
Μιας και ξέθαψε λοιπόν ο Gryzor, αυτό το θεματάκι, να πω οτι συμφωνώ 99% σε αυτά του είπε!

Στο μόνο που διαφωνώ, είναι πως εγώ πιστεύω οτι ο ST είχε ΚΟΡΥΦΑΙΑ προγράμματα που έτρεχαν σε high resolution (στο ασπρόμαυρο monitor), τα οποία και δεν μπορούν να συγκριθούν με αυτά ενός XT της εποχής!

Τώρα, αγαπητέ Aardvark, αυτό που έχω να πω είναι πως, όποιον και να διάλεγες θα ήταν η σωστή επιλογή, καθώς με τον Amstrad, γνώρισες τη μαγεία να έχει κάποιος 8-bit υπολογιστή εκείνη την εποχή, και με τον ST θα γνώριζες τη δύναμη ενός 16-bit υπολογιστή, έστω και σε ασπρόμαυρο monitor και όπως είπε ο Gryzor "υψηλότατης ποιότητας"! Δε νομίζω να σε χάλαγε να παίξεις παιχνίδια στην τηλεόρασή σου (την οικογένεια, ίσως :D )...

Welcome back Gryzor!
 
A, με παρεξήγησες! Δεν είπα ότι μπορούσε *στο ελάχιστο* να συγκριθεί οποιοσδήποτε συμβατός με τον ST! Και, σαφώς, υπήρχαν πάμπολλα φοβερά προγράμματα για hi-rez, καθώς και lo/med-rez emulators για να τρέχεις κάποια από τα 'άλλα' στο ασπρόμαυρο.

Απλά, όπως και να το κάνεις, παιδιά (άντε, έφηβοι) ήμασταν τότε. Αν δεν μπορείς να παίξεις το παιχνιδάκι σου...

Καλώς σας βρήκα!
 
Misunderstanding! I apologize dear Gryzor! #)

Aardvark είπε:
Μπα που να εμεναν λεφτα τοτε,12-13 χρονων ,κατι με τα κομικς κατι με τα παιχνιδια ,μεχρι να μαζευα λεφτα για μονιτορ θα ειχε βγει ο Falcon.Δεν το μετανιωσα αλλα ζηλευα τα reviews του Pixel. :precry:
Ειδικά εκείνες οι παρουσιάσεις adventures από τον Τσουρινάκη (γνωστός Atarοβιος της εποχής) ήταν το κάτι άλλο! Έκανε τις περισσότερες παρουσιάσεις, σε Atari ST έκδοση, ώσπου μας πήραν φαλάγγι τα PCs... :(
 
Ευκαιρια για vs θρεντ μεταξυ συμβατων και st. :D

Δε νομίζω να σε χάλαγε να παίξεις παιχνίδια στην τηλεόρασή σου (την οικογένεια, ίσως
biggrin.gif
)...
Που να με χαλαει αφου μετα απο λιγο καιρο εσκασα 12.000 δρχ για να αγορασω tv modulator και να απολαυσω το "μεγαλειο της Amstrad" σε ολο της το ...........μεγαλειο. :D
 
Θυμάμαι ότι στο τέλος είχαμε οικογενειακώς βγάλει λίστα προτεραιοτήτων για τη χρήση της τηλεόρασης:

#1: τηλεοπτικά προγράμματα

#2: βίντεο σε ώρες 'ταινίας' (ήτοι μετά τις 9μμ)

#3: Amstrad/Atari

#4: βίντεο/υπόλοιπες ώρες.

Αχχχχ...
 
Πίσω
Μπλουζα