Aπο το Atari 2600 στο Nes

milntov

Retro Member
Joined
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
1.637
Αντιδράσεις
1.536
Oι διαφορες των γραφικων μεταξυ 2ης και 3ης γενιας κονσολων στους ιδιους τιτλους.

Συγκριση ολων των παιχνιδιων που βγηκαν και στις 2 κονσολες. Οι ιδιοι τιτλοι.

 
Οποιος ειχε παρει Atari 2600 το ΄84-85, χτυπαγε το κεφαλι του στον τοιχο οταν βγηκε το NES. :diablotin: :banghead:
 
Οποιος ειχε παρει Atari 2600 το ΄84-85, χτυπαγε το κεφαλι του στον τοιχο οταν βγηκε το NES. :diablotin: :banghead:

Το Ατάρι κρατούσε καλά μέχρι και τα τέλη του 80 που βγαίνανε παιχνίδια. Εμάς μας το είχε αγοράσει ο πατέρας μας το 88 και το είχαμε λιώσει. Αλλά και άλλα παιδιά το είχαν. Μετά το αφήσαμε στην άκρη όταν το 90 πήραμε NES και λίγο μετά το Gameboy στη Γερμανία.

Αν και από τα παιχνίδια της παραπάνω λίστας μόνο το Dig Dug είχαμε. Περισσότερο άξιζε για τα παιχνίδια που φτιάχτηκαν για την κονσόλα.
 
Καλα εννοειται οτι αυτα ειχαμε, αυτα παιζαμε.

Εγω ειχα τον Oric και εβλεπα τους αλλους με τους Amstrad και εβγαζα αφρους απο το στομα. Μετα μου πηραν PC και εβλεπα τους Amigaδες και εσκιζα τα ρουχα μου.

Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τον δεν τον ειχα λιωσει και τον Oric και το PC....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Καλα εννοειται οτι αυτα ειχαμε, αυτα παιζαμε.

Εγω ειχα τον Oric και εβλεπα τους αλλους με τους Amstrad και εβγαζα αφρους απο το στομα. Μετα μου πηραν PC και εβλεπα τους Amigaδες και εσκιζα τα ρουχα μου.

Αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τον ειχα λιωσει και τον Oric και το PC....
καλά εγώ έτυχε να έχω και Αταρι 2600 και να πηγαίνω σε παιδιά με Amiga 500 & AtariST....
 
Πίσω
Μπλουζα