Airwolf..

akmakas

Banned
Joined
3 Mαϊ 2006
Μηνύματα
4.204
Αντιδράσεις
74
untitled2oz0.jpg


Το airwolf ήταν ακόμη μια Αμερικάνικη επιτυχημένη σειρά που ξεκίνησε το 1984 και σταμάτησε το 1986.Κύριος πρωταγωνιστής ήταν ένα πρωτότυπο πολεμικό ελικόπτερο το airwolf.Ένα ελικόπτερο παντός καιρού το οποίο είχε την δυνατότητα να πλήξει στόχους με μεγάλη ακρίβεια να πιάσει ασύλληπτες ταχύτητες,και να κάνει απίστευτες μανούβρες που μόνο τα μαχητικά μπορούσαν.Βαθιά κρυμμένο μέσα στην γη και σε μια υπερσύγχρονη βάση το airwolf και οι ήρωες του έδινα μάχη καθημερινά ενάντια στο κακό.

Την ομάδα την αποτελούσαν οι....


1)Stringfellow Hawke



2)Michael Archangel



3)Dominic Santini



4)Caitlin O'Shaughnessy



5)Marella


Το airwolf δεν γνώρισε μεγάλη επιτυχία στην Ελλάδα ίσως λόγο πληθώρας καλών σειρών που παιζόντουσαν τότε,αλλά δεν έπαυσε ποτέ όμως να αποτελεί πάντα μια ποιοτική σειρά που άφησε το στίγμα της στα μέσα της δεκαετίας του 80.

Και για όσους θέλουν να την αποκτήσουν μπορούν από εδώ.
 
Να μια αγαπημένη σειρά που είχα ξεχάσει τελείως. Το airwolf μου έχει μείνει κυρίως λόγω του φοβερού μουσικού θέματος της εισαγωγής .... (και της μεταφοράς του σε 8bit :p ).

Αλήθεια, κυκλοφόρησε ποτέ σε DVD/VHS ?
 
Wally ανατρίχιασα πω πω.....Έχω ακόμα την κασέτα που είχα γράψει τότε με την εισαγωγή!Την έχω?που να είναι άραγε τώρα....
 
Πολυ ωραια σειρα!Την ειχε πριν απο πολλα χρονια ο ΑΝΤ1.Το μουσικο θεμα που ειχε απλα μοναδικο!
 
Πιτσιρικάς είχα δεί καποια επεισόδια αλλά δεν μπορώ να πώ ότι τρελάθηκα κιόλας.
 
Έχει κυκλοφορήσει σε DVD, αλλά από ότι διάβασα στην Wikipedia, μόνο που δύο πρώτες περίοδοι αξίζουν, και όχι η τρίτη.
 
ο πρωταγωνιστης ειχε παιξει σε μια καταπληκτικη ταινια (τουλαχιστον ετσι μου φανηκε την πρωτη φορα που την ειδα) με τον τσαρλς μπρονσον,αλλα δε θυμαμαι πως λεγοταν,καναν τους εκτελεστες
 
Μη μας ευχαριστείτε, τη δουλειά μας κάνουμε :)
 
keeper7k είπε:
Να μια αγαπημένη σειρά που είχα ξεχάσει τελείως. Το airwolf μου έχει μείνει κυρίως λόγω του φοβερού μουσικού θέματος της εισαγωγής .... (και της μεταφοράς του σε 8bit :p ).
Αλήθεια, κυκλοφόρησε ποτέ σε DVD/VHS ?

NAI ! :D ;)
 
ο πρωταγωνιστης ειχε παιξει σε μια καταπληκτικη ταινια (τουλαχιστον ετσι μου φανηκε την πρωτη φορα που την ειδα) με τον τσαρλς μπρονσον,αλλα δε θυμαμαι πως λεγοταν,καναν τους εκτελεστες

η ταινια ηταν αυτη..

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
For the records, έφυγε από τη ζωή στα 73 του ο πρωταγωνιστής της σειράς Jan-Michael Vincent μετά από μια ταραγμένη ζωή γεμάτη καταχρήσεις, που συνέβαλαν πολύ αρνητικά και στην πορεία της καριέρας του ως ηθοποιός.

Και ένα σχετικό βίντεο, προφανώς δεν είχε γεράσει καλά:




In other news, καλές αποκριές!
 

Απο μικροπαιδακι μου αρεσαν τα ελικοπτερα και δη τα μαχητικα, ακομη και τωρα αμα βλεπω καταρριψη του πχ απο Α/Τ πυραυλο με πιανει θλιψη.
 
Την μουσική θυμάμαι πιο πολύ. Είχα δει μερικά επεισόδια, όταν το έδειχνε ο Aντ1 αρχές 90s...
 
Η ταινία μεταφέρθηκε στους 8μπιτους υπολογιστές από την Elite Systems το 1984 ενώ το sequel κυκλοφόρησε το 1987.

1662245061695.png
 
Πίσω
Μπλουζα