Alboum Candy Blanca de Peru!!!

Juanita

Retro PaTRi@RcH
Joined
23 Οκτ 2007
Μηνύματα
4.263
Αντιδράσεις
347
Κατά καιρούς είχαν κυκλοφορήσει διάφορα αυτοκόλλητα με την ιστορία της Κάντυ.

Στο Περού μόλις την περσινή χρονιά κυκλοφόρησαν δύο άλμπουμ με αυτοκόλλητα.

Βέβαια, ακόμη δεν έχω καταλάβει ποιός είχε αγοράσει και από ποιόν τα δικαιώματα αφού στο ένα τουλάχιστον (αυτό που έχω) δε διαπίστωσα κανένα "all rights... "

©lopy paste;;;;;

Κύριος οίδε...

Η ποιότητα των αυτοκόλλητων απέχει αρκετά από τη συνηθισμένη της Panini.

Διαφοροποιείται όμως και αρκετά από αυτήν αφού άλλα shortcuts έχουν κοπεί.

Στα επιπλέον, να προσθέσω κάποια αυτοκόλλητα με gliter και κάποια άλλα ανάγλυφα.

Επίσης, στην κεντρική σελίδα, υπάρχει η χάρτινη κούκλα Κάντυ σε 5 στιγμιότυπα και τα αντίστοιχα αυτοκόλλητα όπου μπορείς να τη ντύσεις με τη σαλοπέτα, τη στολή της νοσοκόμας κπλ.
 
Ποτε μπορουμε να τα σκαναρουμε και να τα ανεβασουμε??? Ομορφα θα ηταν να μπορουσαμε να καναμε κατι σαν pps... :wub:
 
Ναι!!!

...και θα ήταν ακόμη καλύτερο με μουσική υπόκρουση το τραγουδάκι έναρξης!!!

(ή και τέλους, ή, ή, ή,.... )

... καλά... θα βρούμε κάποιο... :D
 
Να κάτι που δεν έχω ξαναδεί!!!!! 8)
 
akaliakoukou είπε:
Αν θυμάμαι καλά: pps = Power Point Slideshow

Χοντρικά σημαίνει Παρουσίαση Power Point

Είναι δηλαδή κατάληξη αρχείων που μπορείς να φτιάξεις με το πρόγραμμα MS Power Point.
 
Οσονούπω σκάει μύτη και έτερον άλμπουμ (πως συνταιριάζω δημοτικιάν με καθαρεύουσαν ) από το Περού...

Είμαι περίεργη να δω τα αυτοκόλλητα!!! :cheers:

Απ΄ότι έχω καταλάβω, αναφέρεται σε κάθε χαρακτήρα χωριστά!!!

(Μάλλον, :wait2: έχει δρομολογηθεί και το δώρο καλοκαιριού για το e bay, οι δηλώσεις τελείωσαν... με βλέπω άνεργη στην πλατεία Βουνακίου στη Χίο με μαϊμού και ταμπελάκι: Ελεήστε τη φτωχιά... :cry: )
 
Μαϊμού??? :wait2:


Μήπως να φέρω κι εγώ ένα ντέφι?????
:cheers: :acoustic: :gdance:

 


Κάτι θα πιάσουμε!!!!! :biglaugh:
:rofl: :rofl: :rofl:


 
Αkaliakoukou μου... δε βλέπω να βγαίνει αλλιώς το καλοκαίρι :D :D:D
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Juanita είπε:
Koukou μου... δε βλέπω να βγαίνει αλλιώς το καλοκαίρι :D :D:D
Aχ juanita, σε βλεπω στην Ομονοια να τραγουδας Νταλαρα στους περαστικους! :D Ακομα να σε καταφερει να κανεις οικονομια το ετερον σου ημισυ?
 
Προσπαθεί Dom... :cry: αλλά οι εξαρτήσεις από τα πάθη μας είναι μεγάλες... :D
 
Τι να πω Juanita :wait2: Δυο τινα συμβαινουν: ή δεν εχω πάθη ή δεν εχω εξαρτησεις :D Παντως σιγουρα δεν εχω εξαρτησεις απο υλικα αγαθα ;)
 
χαχα...θα έρθω και εγώ στην πλατεία...να κάνω την Αρκούδα! :D

Πάντως πλάκα πλάκα... είναι εντυπωσιακό πως μετά από τόσα χρόνια από την πρώτη δημοσίευση της Κάντυ...συνεχίζει να ''πουλάει'' τρελλά σχεδόν σε όλο τον κόσμο! Τώρα σοβαρά...στο Περού ψάχνεις για copy right???
 
Το περίεργο Σταν είναι πως αυτά τα άλμπουμ συνδυάζουν και anime και manga...

Δηλ. θα πρέπει να έχουν πληρώσει royalties και σε ΤΟΕΙ και σε Μιζούκι Ιγκαράσι... μου φαίνεται χλωμό...

Αλλά τα άλμπουμ έρχονται σε πολύ καλή κατάσταση με τα αυτοκόλλητα χώρια (για να έχεις τη χαρά να τα κολλάς :cheers: ) με αρκετά έξτρα σε σύγκριση με τα αντίστοιχα της Panini και βέβαια δεν ξοδεύεις μιά περιουσία ν΄αγοράζεις χαρτάκια για να βρείς αυτά που σου λείπουν...

Προσεγμένη δουλειά... μέσω e bay Ιταλίας... απλά καθυστερεί λίγο το ταχυδρομείο (γύρω στο μήνα )
 
Juanita είπε:
Αλλά τα άλμπουμ έρχονται σε πολύ καλή κατάσταση με τα αυτοκόλλητα χώρια (για να έχεις τη χαρά να τα κολλάς :cheers: ) με αρκετά έξτρα σε σύγκριση με τα αντίστοιχα της Panini και βέβαια δεν ξοδεύεις μιά περιουσία ν΄αγοράζεις χαρτάκια για να βρείς αυτά που σου λείπουν...
Ναι, ναι, ναι :clap: Και ευχαριστω θερμα την Juanita γιατι με αφησε να κολλησω κ'εγω καμια 10αρια χαρτακια :cheers: Ενιωσα και παλι 10 χρονων και αμεσως πηρα την αδερφη μου τηλεφωνο να την πω οτι κολλαω χαρτακια :clap: :clap: :clap: Για μια ακομη φορα, Juanita :thanx2:
 
Αααααααααααααααααααααααααα!!!!!


Juanita,το δικό μου ήρθε??????
 
@ Όχι ακόμη Κούκου μου... Αργούν από Περού... γύρω στο μήνα... :xm:

@ Dom αναμένουμε 2 άλμπουμ ακόμη... Ένα της Κούκου και ένα δικό μου.

Άρα, θα έχεις πολλά να κολλήσεις στην επόμενη συνάντηση!!! :cool:
 
Juanita είπε:
@ Dom αναμένουμε 2 άλμπουμ ακόμη... Ένα της Κούκου και ένα δικό μου.

Άρα, θα έχεις πολλά να κολλήσεις στην επόμενη συνάντηση!!! :cool:

:bow: :bow: :bow:

Ax, δεν το πιστευω :clap:

Ax, τι χαρα μου δινετε :thanx2: :thanx2: :thanx2:

Θα κολησω χαρτακια...τι υπεροχα :clap: :clap: :clap:
 
Eχτές μου ήρθε και το δεύτερο άλμπουμ από το Περού!!!! :cheers:

Ένα υπέροχο αλμπουμάκι που επικεντρώνεται στους φίλους της Κάντυ με πάρα πολλά αυτοκόλλητα των κλασικών ζωγραφιών της Ιγκαράσι...

(Η Αkaliakoukou και η Dom θα έκαναν πάρτυ μόλις θα τα έβλεπαν. )

Εχει και ένα εκτενές αφιέρωμα στο χωρισμό και όσα προηγήθηκαν αυτού αλλά και μετά...

(Δυστυχώς, μόνο για τον Αλμπερτάκο δεν έχει... )
 
Βρε συ πριγκίπισσα δεν σε πιστεύω....έχεις ανοίξει μπίζνες με λατινική Αμερική και μιλάς με Χίο ταυτόχρονα!!!! :eek:
 
Πίσω
Μπλουζα