Alone, Under Strange Night

fsk

RetroN00b
Joined
26 Σεπ 2011
Μηνύματα
18
Αντιδράσεις
0
Γεια χαρά σε όλους! :)

Αν έχετε χρόνο ρίξτε μια ματιά στο blog μου: http://odiusfly.blogspot.com/ - είναι ένα adventure game που ετοιμάζω..

ή μπορείτε και από εδώ: http://odiusfly.blogspot.com/search/label/2.%20Alone

Λίγα λόγια:

Πρόκειται για ένα παιχνίδι τρόμου, που έχει να κάνει με την εξαφάνιση μιας κοπέλας.. Ο πρωταγωνιστής, Alex, και πατέρας της μικρής (Anna), μετά από ένα ατύχημα που είχαν με το αυτοκίνητο και αφού συνήλθε συνειδητοποίησε ότι η κόρη του είχε εξαφανιστεί.. περισσότερα στο blog μου!

Ευχαριστώ! :)
 
Να σου ευχηθω καλη επιτυχια και οτι ανυπομονω!
 
Καλη επιτυχια και απο μενα και ανυπομoνω και εγω.Ακομα περισσοτερο μιας και ειναι και θριλερ.
 
Οι χαρακτήρες σου φαίνονται ενδιαφέρον. Καλή επιτυχία.

Τι τεχνολογίες χρησιμοποιείς;
 
Να 'σται καλά παιδιά! Απο τεχνολογίες, photoshop, cinema 4d, .. και για engine θα χρησιμοποιηθεί η wintermute. :)
 
Πολύ όμορφο φαίνεται σχεδιαστικά απο το trailer που έχεις βάλει:

http://www.youtube.com/watch?v=nXU6xfDRuBw&feature=player_embedded

Η υπόθεση τα σπάει και σου αφήνει και ερωτηματικά για το τι θα γίνει...

Πολύ ενδιαφερον!! Περιμένουμε πληροφορίες για το παιχνίδι σχετικά με την τελειοποιηση και κυκλοφορία του.
 
Ως γνήσια adventurού, αναμένω εναγωνίως! :)

Εξαιρετικό το teaser btw! Kudos!!!
 
Ναι το trailer βασικά, ήταν κάτι για να παρουσιάσω το παιχνίδι, διαφέρει αρκετά από το τελικό αποτέλεσμα..

Ευχαριστώ για τα comments! :)
 
Φαίνεται φοβερό! Καλή συνέχεια εύχομαι!
 
To τρέιλερ δείχνει επαγγελματικό. Αν το έβλεπα τυχαία χωρίς να ξερω ποιός το έβαλε, θα ελεγα ότι αφορά καποια μεγαλη κυκλοφορία. Καλη επιτυχία!
 
Συμφωνώ απόλυτα με αυτό που είπε ο Rygar. Και γω θα νόμιζα οτι πρόκειται για κάποια μεγάλη κυκλοφορία. Καλή επιτυχία και το περιμένω πως και πως.

@ D@redevil ετοιμάσου για ξενύχτια όταν βγει :D
 
Ευχαριστώ όλους σας για τα καλά σας λόγια.. Θα πέσουν ξενύχτια!!! :p
 
Γεια σου κι από μένα και συγχαρητήρια για την πρωτοβουλία. Χρειαζόμαστε περισσότερους ομοϊδεάτες δημιουργούς adventures στον Ελληνικό χώρο. :)

Ενδιαφέρον το στήσιμο και η παρουσίαση και σίγουρα προσελκύει τον παίκτη. Αν μου επιτρέπεται όμως ένα σχόλιο, αναζήτησε συνεργασία με έναν που να έχει τα Αγγλικά ως μητρική γλώσσα για σύμβουλο γιατί σου ξεφεύγουν αρκετά λαθάκια κι αυτό αποτρέπει πολλούς από το να δοκιμάσουν μια ξένη παραγωγή. Ακόμα και ο ίδιος ο τίτλος του παιχνιδιού σου δεν είναι απολύτως σωστός εκφραστικά.

Για οτιδήποτε άλλο χρειάζεσαι αν μπορώ να βοηθήσω (συμβουλευτικά) ευχαρίστως.
 
Η εικόνα και η υπόθεση δε θυμίζουν λίγο Silent Hill ;
 
Φίλε "alkis21", ο τίτλος του παιχνιδιού είναι επίτηδες.. Δεν ήθελα βασικά να σημαίνει 100% αγγλική φράση (δεν ξέρω απλά έγινε :) ).. Τώρα όσο για τα λάθη, ναι το ξέρω υπάρχουν και ευχαριστώ και αυτούς που βοηθούν στις διορθώσεις (μιας και δεν το κατέχουμαι 100% :p ). Απλά το έχω υπόψιν μου και φυσικά και το παιχνίδι πριν βγει θα ελεγχθεί για κάτι τέτοιο, όπως bugs, κτλ. :)

@ iliekater

Όσο για τις εικόνες, δεν ξέρω αν θυμίζουν Silent Hill, αλλά για την υπόθεση να σαι σίγουρος ότι είναι 100% από το μυαλό μου.. και θα το καταλάβεις όταν το παίξεις..

Τώρα κακά τα ψέματα, επιρροές έχουμε όλοι και είτε το θέλουμε είτε όχι πάντα κάτι θα θυμίζει κάτι που έχουμε παίξει στο παρελθόν..

Φιλικά πάντα! :)
 
Συμφωνώ :) , και εγώ εξάλλου δεν το είπα με οποιαδήποτε κακή έννοια . Ωραία λοιπόν , αναμένουμε !
 
Εννοείτε, κουβέντα να γίνεται.. :p

Όλα τα σχόλια είναι δεκτά άλλωστε! :)
 
Για ποτε βλεπεις να το εχεις ετοιμο?
 
Δυστυχώς, επειδή ασχολούμαι με διάφορα, και ο χρόνος δεν είναι και με το μέρος μου, γι αυτό δεν ξέρω ακριβή ημερομηνία..

Αν όχι στα τέλη του 2011, υπολογίζω αρχές 2012.

Μακάρι να μου πάνε όλα κάλα.. :)
 
Στο εύχομαι φίλε, να ξέρεις ότι το πιο μεγάλο στοίχημα είναι να ολοκληρώσεις αυτό που άρχισες. Δυστυχώς το ποσοστό των Indie projects που ξεκινούν σε σχέση με αυτούς που τελειώνουν είναι απογοητευτικό...
 
Πίσω
Μπλουζα