Amiga 1200 αναγέννηση

desperado289

RetroWannaBe
Joined
19 Αύγ 2009
Μηνύματα
66
Αντιδράσεις
4
Καλησπέρα σε όλους καλα Χριστούγεννα σήμερα αναγέννησα την Amiga τοποθέτησα rom 3.1 και CF καρτα 4 giga αντι του 40αρη Toshiba που είχα ανυπομονώ να την αναβαθμίσω περισσοτερο με καμια μνήμη ή και ακόμα με καμία Blizzard ή κανένα άλλο accelarator, το μνημειώδες του εγχειρήματος ήταν όταν τοποθετούσα τη Rom έτρεμαν τα χέρια σκεφτόμενος ότι έσωσα την Amiga απο την αποθήκη της μάνας μου και θα μου μείνει στα χέρια με το upgrade ΣΣ( η σύζυγος φούνταρε τις οδηγίες απ΄το Amiga Kit σε εκαθαριστική επιχείρηση). Αλλά τέλος καλό!! :)
 
Καλη συνεχεια με το project. Θες ακομη μια μνημη και εναν ανταπτορα για να περνας παιχνιδια απο τα πλαινη θυρα της Α1200.
 
Καλή Συνέχεια και Επιτυχία! Χθες παρείγγειλα από Amigakit: CF ΗD, CF2PCMCIA Adaptor, ROMS 3.1 Και ενα amigamouse-to-PS2 adaptor. Πόσες μέρες σου έκανε να τα πάρεις; Δυσκολεύτηκες πολύ με τις 3.1? Καθώς ο μόνος λόγος που έχω ανοίξει την Αμιγκα ήταν για να βαλω-βγάλω τον 030 μου!
 
Την έχω ήδη αδερφέ την pcmcia το μόνο που με δυσκολεψε ήταν να βρω συμβατή cf card βρήκα μια Toshiba 128 mb κ' μια extreme 256mb DSC00123.jpg

σε μαγαζί παλιακό στο παγκράτι απο φίλο με κόστος μηδενικό.

Georgor είπε:
Καλή Συνέχεια και Επιτυχία! Χθες παρείγγειλα από Amigakit: CF ΗD, CF2PCMCIA Adaptor, ROMS 3.1 Και ενα amigamouse-to-PS2 adaptor. Πόσες μέρες σου έκανε να τα πάρεις; Δυσκολεύτηκες πολύ με τις 3.1? Καθώς ο μόνος λόγος που έχω ανοίξει την Αμιγκα ήταν για να βαλω-βγάλω τον 030 μου!
Απο το Αmikit σε δύο εβδομάδες , με ψιλοδυσκόλεψαν οι Rom λόγω του glitch gremlin(Συζύγου) που μου έχασε όπως προανέφερα τις οδηγίες , παντως όποιος θέλει του δίνω τις παλίες Rom 3.0
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
desperado289 είπε:
Την έχω ήδη αδερφέ την pcmcia το μόνο που με δυσκολεψε ήταν να βρω συμβατή cf card βρήκα μια Toshiba 128 mb κ' μια extreme 256mb Προβολή συνημμένου 42571σε μαγαζί παλιακό στο παγκράτι απο φίλο με κόστος μηδενικό.

....

Απο το Αmikit σε δύο εβδομάδες
MERRY XMAS!

Για τη μεταφορά δεδομένων μέσω PCMICIA, κάπου σε ένα αγγλικό φορουμ είδα λίστα με συμβατές. Μέσα σε αυτές βρήκα και τις transcend 4GB (τις έχει το πλαίσιο) και ψώνισα μια. Λές να μην κάνει; Πάντως χωρίς φορματ χωρίς τιποτα, έριξα τα adf μέσα και στο φόρτωμα o WINUAE τα ειδε κανονικα ως αρχεία.

2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ???? και γω που νόμιζα οτι σε 4-5 μέρες θα ηταν εδω!!!! φτου! πάει η άδεια! #$%^%$# ΤΖΑΜΠΑ ΚΟΙΤΑΩ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ XMAS TREE! :( :angry:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πίσω
Μπλουζα