Amiga 1200 with Ferrari Colors

εγώ πάντως αν δεν ήξερα και έβλεπα αυτές τις μαύρες Amiges θα περίμενα να ανάψει και να παίξει τουλάχιστον Doom 3 με 4xΑΑ :animlaugh:
 
Τρελή μάπα η Φεράρι.

Έπος η μαύρη.
 
Amiga Φεράρι = Για τα μπάζα !
 
Η κόκκινη πραγματικά δεν είναι ότι καλύτερο. Ειδικά οι ιεροσυλίες με τα πλήκτρα είναι απαράδεκτες. Δεν είναι μόνο το win key, το help που έγινε home, τα Α που έγιναν AltGr κλπ.

Οι μαύρες αντίθετα είναι κούκλες.
 
Δεν καταλαβαίνω γιατί ακριβώς ενθουσιάζεστε τόσο πολύ με την μαύρη, εμένα μου θυμίζει οποιοδήποτε σχεδόν Microsoft keyboard για PC. :p

H κόκκινη θα ήταν καλή αν δεν είχε αυτή την σωρεία ατελειών. Η λεπτομέρεια κάνει την διαφορά...
 
Εγω παλι οταν βλεπω Amiga οπως και να ειναι με πιανει ενα δεος και παντα το θεωρω πανεμορφο υπολογιστη :)
 
A τι Amiga ήταν το μαύρο? Εγώ νόμιζα ότι ήταν Sinclair PC200

Μάπα μάπα και η μαύρη.... χαχαχαχα
 
Amigovios είπε:
εε δεν πιστεύω να έπεφτε και τόσο χαμηλά ! (....πλάκα κάνω παιδία....μην αρπάζετε !) :p
...κακίες! Μας ζηλεύετε οι υπόλοιποι γι' αυτό! Προσωπικά μου άρεσε αισθητικά η μαύρη αλλά προτιμώ την γνήσια έστω και με κιτρινισμένα πλήκτρα σαν την δική μου!
 
Σαν κάτι Datsun αγροτικά που τους έχουν περάσει μπογιά με το χέρι.

Για "πινελάτη" την κόβω την Ferrari.
 
Οποιοδήποτε αισθητικό modification σε υπολογιστή retro ή μη μου φαίνεται εντελώς κακόγουστο,μου θυμίζουν κάτι εκτρώματα GTI αυτοκίνητα με αεροτομές κτλ.
 
H Α1200 Ferrari ειναι σαφως για τα μπαζα. Και κιτσατη ως συλληψη ειναι και αθλια ως εκτελεση. Υπαρχουν σαφως καλυτερες μοντιφιες. Σε λιγο καιρο θα ποσταρω τη δικια μου που θεωρω ταπεινα οτι ειναι σκαλες καλυτερη αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια. Προσωπικα θεωρω πως οταν πιανεις στα χερια σου ενα ιστορικο μηχανημα οπως η A1200 πρεπει προτιμας να κρατησεις το αρχικο design και χρωμα που κατ'εμενα ειναι απο τα καλυτερα ever. Τοσο industrial οσο χρειαζεται, τοσο συντηρητικο ωστε να ειναι διαχρονικο, δηλαδη η σωστη ισορροπια.
 
noxrider είπε:
Οποιοδήποτε αισθητικό modification σε υπολογιστή retro ή μη μου φαίνεται εντελώς κακόγουστο,μου θυμίζουν κάτι εκτρώματα GTI αυτοκίνητα με αεροτομές κτλ.
Έτσι είναι. Πέσαμε σε Αμιγκά Μπουρναζιώτη! :D
 
Οι μάυρες είναι μαγεία ! Ειδικα η 1200άρα
 
η Amiga στην οθόνη Toshiba είναι όλα τα λεφτά
 
Stormwatch είπε:
Σαν κάτι Datsun αγροτικά που τους έχουν περάσει μπογιά με το χέρι.Για "πινελάτη" την κόβω την Ferrari.
Και εμένα με την πρώτη ματιά την ίδια εντύπωση μου έκανε!!! :p Πάντως οι μαύρες είναι κούκλες, :D και φυσικά έχει γίνει επαγγελματική δουλειά. Και να μου την χάριζε ο τύπος το πολύ να την έπαιρνα για τον... εσωτερικό της κόσμο!

 
Πίσω
Μπλουζα