Amiga CD Games

Other_Reality

RetroNuts!
Joined
23 Ιουν 2006
Μηνύματα
2.045
Αντιδράσεις
67
Αφού χόρτασα whdload στην Α4000τ, τελευταία ψάχνω για τίτλους σε CD. Βρήκα μερικούς όπως το Genetic Species και το myst, αλλά θέλω να δοκιμάσω και άλλους. Τα παλιά amiga games τα γνωρίζω πολύ καλά, αλλα στους πιό πρόσφατους τίτλους, και δή σε CD, ομολογώ ότι πάω στα τυφλά !!!

Το πρόβλημα είναι ότι δέν βρίσκω ! Υπάρχει TOSEC γι'αυτήν την κατηγορία (Amiga CD και όχι cd32) ?

Όποιος έχει την καλοσύνη ας παραθέσει κανα λίνκ...Όχι μόνο για games, αλλα και demos σε iso !
 
Το Amiga Format είχε μια σειρά από Cd's, με πολλά καλούδια για Amiga. Κάποια στιγμή θα τα ανεβάσω στο Underground Gamer. Εκεί κυκλοφορούν και αρκετά cd games για Amiga. Ενώ μπορείς να κατεβάσεις και αυτό σαν freeware:

StarFighter - D'Yammen's Reign
 
Έχω αρκετά amiga format cd's, και μερικά άλλα, αλλα τα έχω χύμα και ξηγιέμαι browsing !!!

Ωραίο φαίνεται το game πάντως thanks.
 
Βεβαίως υπάρχει TOSEC Amiga CD. Τα παιχνίδια που έχουμε αυτή την στιγμή μπορείς να τα δεις εδώ: http://toseciso.org/list.php?sys=5&cat=1

(verified=πράσινο, unverified=κίτρινο, undumped=κόκκινο)

Αν σε ενδιαφέρει και κάποια από τις υπόλοιπες κατηγορίες, κάνε κλικ στα ανάλογα links.
 
Λοιπόν δεν ήξερα ότι είχαν βγεί τόσα πολλά CD games για Amiga. Thanks Doc. :thumbup:
 
Wowz!!! Τhanks και απο εμένα !! (άντε και καλό ψάξιμο τώρια.....)
 
Καλή φάση θα ήταν, αλλα δέν κάνει register με τίποτες ! Όλα τα βγάζει free-mail, και ας μήν είναι....(Του ISP θεωρείται free-mail ? τι στο καλόν.......)
 
Πίσω
Μπλουζα