Amiga Xpedio

DoctorGalifrean

RetroMaNiaC
Joined
2 Φεβ 2008
Μηνύματα
544
Αντιδράσεις
34
Φυσικα ολοι το περιμεναμε. Με τον χαμο που γινεται τωρα με smartphones, notebooks, tablet κλπ

και γενικα με την πολυμορφια που κατακλυζει τις αγορες (κατι που ψιλοθυμιζει micros του '80),

σιγουρα καποιος θα εκμεταλευοταν και το ονομα Amiga... Και ιδου το Amiga Xpedio

το οποιο δεν εχω καταλαβει ακομη τι λογο υπαρξης εχει αφου

ειναι απλα ενα tablet με android 2.2 που μαλλον προοριζεται μονο για τους νοσταλγους.

Αυτο κι αν ειναι αρπαχτη... Κριμα.

http://www.amiga.com/shop/?prod_id=2
 
Μηδενική καινοτομία, κανένα γούστο, android κάτω από το όνομα Amiga...
 
Καλα τωρα απο το amiga.com τι αλλο να περιμενεις εκτος απο μπλουζακια και καπελακια....Βγαλανε και αυτην την [edit] για να γεμισουν την γκαμα τους!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Είχα μια κρυφή ελπίδα ότι θα είχε και κάποιον emulator για amigo-παίχνιδα....

Εις μάτην. Ναι, κι εγώ νομίζω ότι περί αρπαχτής πρόκειται και μάλιστα και με outdated έκδοση android (2.2). Άσε που μπέρδεψα το Xpedio με το Xpedia & το Xperia και άστα να πάνε....

Κρίμα indeed....
 
Ελα μου ντε!!!! Τουλαχιστον δεν μπορουσε να δινει ενα UAE μεσα που κυκλοφορει ηδη android;!;!!!
 
Γιατι τη πατατε με την εταιρεια φαντασμα (Amino-Kmos-Amiga inc); Εχει να βγει κατι καλο απο αυτους μπολικα χρονια (Amiga OS 3.9 και Amiga ONE) και μαλιστα απο licensed developers ηταν κι αυτα (Haage and Partners και Eyetech). Το tablet οπως αλλωστε και τα κινητα και οι τηλεορασεις που διαφημιζονται δε νομιζω να βγουν πρακτικα ποτε, ασχετα απ'οσα αναγγελουν στο site τους. Πισω απο τη παραγωγη (και καλα) αυτων των προιοντων βρισκεται η i-contain, μια εταιρεια γνωστη για τακτικες ενοικιασης ονοματων ωστε να παραγει "branded" κινεζιες και να ξεγελαει οσους δε ξερουν.
 
Πίσω
Μπλουζα