Amigathering 2010 - Live After Commodore

Frank213

Retro Member
Joined
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
6
ag2010small.jpg


Amigathering 2010 - Live After Commodore

Η Commodore μπορεί να πέθανε αλλά το Amigathering επιστρέφει στο βορρά για μία ακόμη φορά! Στις 24 και 25 Απριλίου θα διεξαχθεί στη Θεσσαλονίκη η ενδέκατη συγκέντρωση των ελλήνων χρηστών Amiga και των υπολογιστών τους. Στο χώρο τον οποίο προφέρει ευγενικά η AmiMac θα μπορέσετε να συζητήσετε, να χρησιμοποιήσετε τα μηχανήματα των παρευρισκομένων και να παρουσιάσετε τα δικά σας. Δε θα λείψουν οι διαγωνιμοί Kick Off, Sensible και όχι μόνο, οπότε όσοι πιστεύουν ότι δε μπορούν να παίξουν χωρίς το PacMan τους, ας μη ξεχάσουν να το φέρουν!

Προκειμένου να εξασφαλίσετε χώρο για το μηχάνημά σας επικοινωνήστε με το info@amigathering.gr

Διεύθυνση: AmiMac, Τυρολόης 30, Άνω Τούμπα, Θεσσαλονίκη (χάρτης)
 
Ωραια αφισα, ωραιο μοτό, ωραιος "θεσμος"
 
Eγώ θα έλεγα εντυπωσιακός θεσμός!

Πιστός στο ετήσιο ραντεβού του,και όχι μόνο στην Αθήνα,κάθε άλλο!

Μπράβο μάγκες!
 
Εννοειται πως θα ειμαι εκει. Πολυ καλη και ζεστη εμπειρια για οποιον δεν την εχει ζησει.
 
portarinos78 είπε:
Εννοειται πως θα ειμαι εκει.
Εγώ θα είμαι εκεί ΠΡΙΝ απ'ολους! :cool:

Μουσάκια, σου στέλνω μαιλ εντός της ημέρας με όλα τα μηχανήματά μου, ΚΑΙ ΕΑΝ περισσέψει χώρος ας φέρουν και οι υπόλοιποι :D :D
 
Θα ειναι ακομη καλυτερα αν και ο φιλος.....mfilos (amigahellas) ερθει και φερει τη κατωθι amiga μαζι του:

http://www.amigahellas.gr/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=2737&forum=9

στη τελικη και να μην ερθει ο ιδιος ας στειλει μονο τη 1200 του και θα βρεθουν πολλες ζεστες αγκαλιες να τη περιθαλψουν :) :)

Λογικα φετος θα συνδραμω κι εγω με τη δικη μου 1200 με επιπλεον προσθηκες μεχρι τοτε

http://www.amigaplanet.gr/forum/viewtopic.php?f=19&t=363&st=0&sk=t&sd=a&start=60

Oσο για σενα Rygar, βαλε καμια φορτωτικη και πες να τσονταρουμε ολοι μαζι για τα εξοδα :)
 
παιδιά αν φέρω και εγώ την 500 άρα μου που έχει πρόβλημα παίζει να την φτιάξουμε ή να την δω με καποιον από εσας που ειστε θεσσαλονίκη κατ ιδίαν εκτός της συνάντησης;
 
Το θέμα είναι να κάτσει καποιος ν'ασχοληθεί, εκτός του ότι θα έχει και τα δικά του. Δε χάνεις τίποτα αμα τη φέρεις. Το πολύ πολύ να φύγεις άπραγος. :D
 
Ωραία! Θα προσπαθήσω να έρθω κι εγώ!!!
 
Εγώ θα προσπαθήσω να έρθω. Έχω και χρόνια να ανέβω Θεσσαλονικη πλέον, οπότε ευκαιρία θα είναι.
 
Μπράβο για το θεσμό αυτό παιδιά.

Αν ήταν Αθήνα θα ερχόμουν να γνωρίσω από κοντά τις μορφές, αλλά Θεσσαλονίκη λίγο δύσκολο. Rygar θα έχει live feed φέτος;
 
Πολύ ωραία, αλλά δυστυχώς η ημερομηνία είναι απαγορευτική για μένα. Του χρόνου ίσως... :)
 
πωπω...μια φορά να συννενοηθούμε σωστά δεν γίνεται....

ετοιμάζω ένα αρκετά μεγάλο event για 23/4 οπότε δύσκολο να το καταφέρω εκτός.....αν ......χμμμμμμ...κάτι σκέφτομαι αλλά θα δείξει.........

το μόνο που στεναχωριέμαι είναι ότι ξέρω πως ο μαλλιάς φίλος μας θα ήθελε να ήταν εδώ στις 23 :p
 
Εγω μαλλον δεν θα μπορεσω, γιατι ανεβηκα Θεσσαλονικη 2 φορες φετος (ας ειναι καλα οι gammaray για την προσφατη) και η γυναικα θα φωναζει. Μπορει να δωσω σε καποιον την Α500 "project Tumbano" να την ανεβασει. Ξερετε τωρα: accelaretor030, CDrom, 3.1/2.0/1.3 rom, at-once 286@16, σκληρος δισκος, διαφορετικα τσιπακια, πολλες επεκτασεις μνημης, εξωτερικος scandoubler, και λοιπες αηδιες !
 
Rygar είπε:
Το θέμα είναι να κάτσει καποιος ν'ασχοληθεί, εκτός του ότι θα έχει και τα δικά του. Δε χάνεις τίποτα αμα τη φέρεις. Το πολύ πολύ να φύγεις άπραγος. :D
οκ θα την φέρω τότε και ελπίζω ένας...μόνο ένας να θελήσει σαν καλός γιατρός να εξετάσει την μικρή μου :( αλλά πείτε μου ποιον να ψάξω όμως; είμαι και γειτονιά.
 
@tzehos : γιατι δεν ανοιγεις ενα καινουργιο θεμα, και να περιγραψεις αναλυτικα τι προβλημα εχεις? Σιγουρα θα βρεθουν ατομα να σε βοηθησουν.
 
mike είπε:
@tzehos : γιατι δεν ανοιγεις ενα καινουργιο θεμα, και να περιγραψεις αναλυτικα τι προβλημα εχεις? Σιγουρα θα βρεθουν ατομα να σε βοηθησουν.
δεν άνοιξα νέο θέμα γιατί φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι από θεσσαλονίκη θα έρθουν και ότι σε αυτό το thread θα διαβαστεί από πιο πολλούς. ίσως και να το κάνω όμως. το πρόβλημα είναι ότι ακόμα και χωρίς να συνδέσω τίποτα στα ports, joysticks, mouse κτλ μόλις ξεκινήσει το παιχνίδι ο χαρακτήρας πηγαίνει μόνο αριστέρά. ακόμα και αποσυνδέοντας το πληκτρολόγιο το πρόβλημα παραμένει. είναι ο πιο εύκολος τρόπος για να το περιγράψω
 
Τα joysticks/ποντίκια παίζουν κανονικά;
 
tzehos είπε:
δεν άνοιξα νέο θέμα γιατί φαντάζομαι ότι οι περισσότεροι από θεσσαλονίκη θα έρθουν και ότι σε αυτό το thread θα διαβαστεί από πιο πολλούς. ίσως και να το κάνω όμως.
Σε παρακαλώ να το κανεις αμέσως και να μη χαλάσεις το παρόν θρεντ!!!
 
@Rygar

Σωστά. Και γενικώς στο AG θα υπάρχουν μόνο λειτουργικά μηχανήματα - κοινώς αναμμένα και με software.
 
Πίσω
Μπλουζα