Amigathering 8 - Παρουσιάσεις

Frank213

Retro Member
Joined
22 Σεπ 2007
Μηνύματα
148
Αντιδράσεις
6
Amigathering 8 - Παρουσιάσεις

Το ωράριο του Amigathering 8 είναι 11 το πρωΐ με 11 το βράδυ και οι παρουσιάσεις ειδικών θεμάτων ξεκινούν στις 15:30, μετά το μεσημεριανό. Φέτος, εκτός απροόπτου, θα έχουμε τις εξής παρουσιάσεις:

Σάββατο:

*** OS 4 σε A3000PPC, A1200PPC ***

1) Επισκευή drive 3" για 6128 και μεταφορές αρχείων από PC

2) AROS

3) Efika & Linux

4) Εφαρμογές σε OS4

Κυριακή:

1) MMC64 σε Commodore 128D

2) Catweasel Mk4

3) Pegasos 2 & MorphOS

4) Amiga & USB

Για όσους δεν έχουν δει τις παλιότερες ανακοινώσεις, το Amigathering γίνεται στο BIOS (Πειραιώς 84, Γκάζι), στις 24 και 25 Νοεμβρίου. Για απορίες κλπ μπορείτε να επικοινωνήσετε με το info@amigathering.gr

ag8map.jpg
 
ox! paei o xoros tou AG8! ton plakose mia terastioa karo mpala.... :(
 
Σήμερα καλά περάσαμε ελπίζω και αύριο να περάσουμε καλύτερα
 
Παντως η συμμετοχη του GRM ειναι ολιγον αναιμικη.

Εξαιρεση (με οσα προλαβα να δω φυσικα) ο Νικος που εχει στησει 2 παγκους ρετρο-μασινια.

Η συντομη βολτα μου προς τα τελειωματα σημερα ηταν απολαυστικη.
 
Φταίει που δεν κατέβηκα εγώ.....θα έδινα από μόνος μου ένα βροντερό GRMίτικο παρόν..... :D , αλλά έχε χάρη οι βρωμοκρέπες που δε μ' αφήνουν να φύγω....:mad::mad:

Εύγε στο Νίκο, για τη δουλειά που πάτησε αυτές τις μέρες και εστήσε τον πάγκο με τα ρετρά..... :) :thumbup:
 
Παιδιά, όποιος έρχεται και είναι από το GRM, ας μου μιλάει (είμαι ο πιο ξανθός), γιατί αλλιώς δε θα το ξέρω. Χτες χάρηκα πολύ που γνώρισα και τον portarinos.
 
:D

Δεν σε πετυχα ρε Βαγγελη.Πηγα αργουτσικα εχτες.

Ημουν με τον Shock και βρηκα εκει τον Rygar,ΑΑ+,Theoritiko (και μπορει να ξεχναω και καποιον)
 
Ηταν Σ-Ο-Υ-Π-Ε-Ρ ολα. Απο το στησιμο μεχρι το χωρο, τις συμμετοχες, τις κοντρες με το CoolAmigaN στο Sensi, το OS4, το γενικοτερο κλιμα ολα ηταν ΑΨΟΓΑ και ιδιαιτερη αξια αποκτα η δουλεια των παιδιων του Amigahellas που το παλευουν για μια πλατφορμα που ολοι αγαπαμε αλλα βρισκεται σε ληθαργο για πολλααααααα χρονια. 1000 μπραβο. Χαρηκα ιδιαιτερα που γνωρισα το Vagelis (πολυ ενδιαφερων τυπος), τον ΑΑ+, τον CoolAmigan, τον Rygar, τον Rigardie και φυσικα τον Pontium (Amigahellas) ο οποιος ειναι ισως ο μικροτερος amiga expert user και ηλεκτρονικος που εχω γνωρισει. Απιστευτο παιδι με μεγαλη διαθεση για να με βοηθησει με τη λαβωμενη Α1200 μου. Anyway μακαρι να καναμε και κατι αναλογο και με αλλα μασινια. Kαι του χρονου dudes.
 
Θα ήθελα δημοσίως να ευχαριστήσω τα παιδιά (Wally, shock, AA+, theoritikos,portarinos78, rigardie) που μας(με) τίμησαν με την παρουσία τους. Ειδική μνεία στο theoritiko που παραλίγο να κάψει το cartridge του GALAGA στο 7800 με το highscore που έπιασε!!!!

Ηταν πάρα πολύ ωραία, κουραστικά μεν, αλλά ήταν γλυκιά η κούραση αυτή, γιατί γουστάραμε πολύ και θα (ξανα)γουστάρουμε και του χρόνου, με την προσωπική υπόσχεση να φέρω 128Κ με Divide+ και 6128 με Symbiface ΙΙΙ(όταν βγει) και Symbos. Ελπίζω να την κρατήσω.

Α, ρε παιδιά, κόψτε το ρημάδι το κάπνισμα. ΗΜΑΡΤΟΝ!!!! :fafoutis:

ΥΓ1. Portarine ήρθες από το Βόλο ή την Αυστρία ρε;; :D

ΥΓ2. Κάποιο μαγκάκι από το Amigahellas (ονομα δε λέω, εάν δε μου δώσει άδεια) έκανε πατέντα ώστε να παίζει ο 6128 σε τηλεόραση με SCART καλώδιο και να παίρνει ρεύμα κατευθείαν από ATX τροφοδοτικό (χωρίς τη χρήση της οθόνης δηλαδή). Ετσι κάποια στιγμή είχα 1200 και 6128 να "τρέφονται" από το ίδιο βυζί....εεεε τροφοδοτικό εννοούσα :D :D:D

ΥΓ3. Δοκίμασα το Technosound sampler στην Α1200 παίρνοντας είσοδο από το stereo output του 6128 και μετά έκανα διάφορα εφέ στο speech του Killapede. Ειχε πολύ πλάκα, παρόλο που ο ήχος του speech ούτως ή άλλως δεν αποδίδεται καθαρά από το 6128. Εάν είχαμε μικρόφωνο θα κάναμε φοβερή φάση αλλοιώνοντας τις φωνές μας. Του χρόνου τώρα....

ΥΓ4. Το Βαγγέλη δεν τον αναφέρω στα μέλη του GRM γιατί είχε έρθει ως Retromarket έχοντας φέρει ένα Vectrex. Παιδιά, έπρεπε να το δείτε!! Δε σας λέω τίποτε άλλο.....Χάσατε.....Δεν έχετε ξαναδεί κάτι τέτοιο!!!!

Vagelis είπε:
Παιδιά, όποιος έρχεται και είναι από το GRM, ας μου μιλάει (είμαι ο πιο ξανθός)
Κι εγώ ο πιο ωραίος. Ατςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :D :D:D
 
Vagelis είπε:
Παιδιά, όποιος έρχεται και είναι από το GRM, ας μου μιλάει (είμαι ο πιο ξανθός)
Κι εγώ ο πιο ωραίος. Ατςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς :D :D:D
 
Το είπα έτσι γιατί εγώ δεν είχα την απαιτούμενη μπλούζα "Amigathering"...

Σε όλα τα παραπάνω συμφωνώ!
 
Κι εγώ που γράφω ότι είμαι ο πιο ωραίος, το εννοώ! :D
 
Απο το Βολο με αγαπη και τρελα. ΣΟΥΠΕΡ, ειδικα η 10αρα που πεταξα στο CoolAmigaN ηταν απολαυση αν και στο προηγουμενο ματσακι ειχα αρπαξεο εγω μια ξεγυρισμενη 8αρα. Πολυ γκολ ρε φιλε και τα μηχανακια σου Rygar ηταν απαιχτα, ειδικα εκεινη η ξασπρουλιαρα βανιλενια 1200 με κολασε. Ηταν τελεια, οποιος δε μπορεσε να ερθει εχασε. Του χρονου ή στο δικο μας gathering! Γιατι οχι;
 
δεν μπορεσα να ερθω γιατι... εσπασα το δάχτυλό μου... μιλάμε η ατυχία!!
 
ευχαριστώ...πάντως μιλάμε για απίστευτο πόνο...
 
Οχι ρε Μιχάλη!!!! Τι λε ρε φίλε!!!! Περαστικά να'ναι. Κι εγώ περίμενα περίμενα, βρε περίμενα. Ειχα ετοιμες και τις δισκέτες, αλλά δεν εμφανίστηκες. Ημουν σίγουρος ότι κάτι παίχτηκε, αλλά όχι κι έτσι. Μόλις φτιαχτώ λίγο στο σπίτι (γιατί τώρα είναι όλα....μη μπω τί είναι, το ένα πάνω στο άλλο, και η παντόφλα σύννεφο), θα πάρω κάτι ράφια το ΣΚ για να τα βάλω όλα σωστά, να κανονίσουμε να έρθεις ρε.
 
Rygar είπε:
Οχι ρε Μιχάλη!!!! Τι λε ρε φίλε!!!! Περαστικά να'ναι. Κι εγώ περίμενα περίμενα, βρε περίμενα. Ειχα ετοιμες και τις δισκέτες, αλλά δεν εμφανίστηκες. Ημουν σίγουρος ότι κάτι παίχτηκε, αλλά όχι κι έτσι. Μόλις φτιαχτώ λίγο στο σπίτι (γιατί τώρα είναι όλα....μη μπω τί είναι, το ένα πάνω στο άλλο, και η παντόφλα σύννεφο), θα πάρω κάτι ράφια το ΣΚ για να τα βάλω όλα σωστά, να κανονίσουμε να έρθεις ρε.
ασε ρε φιλε... οθτε να πληκτρολογησω δεν μπορω. ναι θα κανονισουμε αν θες περνας και απο το σπιτι μου να χαζεψουμε και με τα αλλα ρετρο μηχανακια που εχω αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσουμε να παιξουμε kick off.... :confused:
 
miko63 είπε:
ασε ρε φιλε... οθτε να πληκτρολογησω δεν μπορω.
Φαίνεται:biglaugh:

miko63 είπε:
αλλα δυστυχως δεν θα μπορεσουμε να παιξουμε kick off.... :confused:
Δε μπειράζει, ευκαιρία να νικήσω και κανέναν καθώς ο Βαγγέλης με ξεπάτωσε στο amigathering, όπου Βαγγέλης=μέγας καρακολλημένος και καραάρρωστος με το Kick Off. (πως είναι ο gtsamour με τη γκαθαριότητα των ρετρό, κάπως έτσι)
 
Πίσω
Μπλουζα