AMSTABOO! (Taboo στον Amstrad!)

skylas

Retro Member
Joined
20 Mαϊ 2020
Μηνύματα
117
Αντιδράσεις
338
To AMSTABOO! είναι ένα νέο μικρό παιχνιδάκι που έφτιαξα, μιας και Χριστούγεννα έρχονται και μαζεύονται ρετρο-παρέες.

Είναι όπως το κλασσικό Taboo, όμως έβαλα εγώ από το μυαλό μου τις ερωτήσεις, καθώς δεν ήθελα να αντιγράψω απλά 100% ένα παιχνίδι. Έχει μέσα ένα database 120 ερωτήσεων, ικανές νομίζω για 1-2 παιχνιδάκια.

Εύκολα μπορείτε να αλλάξετε τις λέξεις και να βάλετε δικές σας. Επίσης, αντιγράφοντας το πρόγραμμα στην ίδια δισκέτα, μπορεείτε να φτιάξετε και 3-4 παιχνιδάκια Taboo, π.χ. με κλιμακούμενη δυσκολία, αν κάποιος θέλει να το αναπτύξει. Εγώ μπορώ να βοηθήσω με τον κώδικα αν κάποιος θέλει να κάνει κάτι τέτοιο. Λεπτομέρειες στο manual που επισυνάπτω.

Ευχαριστώ πολύ! Ελπίζω να σας αρέσει!

Κατεβάζετε από εδώ:

 

Συνημμένα

  • AMSTABOO GAME MANUAL.pdf
    318,2 KB · Προβολές: 3
Ωραίος Σάκη!!! :thumbup:

Σε ευχαριστούμε για το χριστουγεννιάτικο δωράκι!!!
 
Πολύ καλό! Είσαι πολύ δημιουργικός φίλε skylas. Την καλημέρα μου.
 
Το δοκίμασα διεξοδικά το ΣΚ που πέρασε.
Έξυπνες και διασκεδαστικές οι ερωτήσεις που έχεις βάλει, δεν μπήκα στην διαδικασία να τις αλλάξω αλλά όπως είδα είναι εύκολο.
 
Το δοκίμασα διεξοδικά το ΣΚ που πέρασε.
Έξυπνες και διασκεδαστικές οι ερωτήσεις που έχεις βάλει, δεν μπήκα στην διαδικασία να τις αλλάξω αλλά όπως είδα είναι εύκολο.
Thx! ναι, σχετικά ευκολο νομιζω ειναι. Άλλαξα και λίγο τη βαθμολόγηση για να είναι λίγο διαφορετικό από το κλασσικό taboo, και έβαλα και double score τον τελευταίο γύρο για σασπένς
 
Πίσω
Μπλουζα