Amstrad : Νέες κυκλοφορίες

Καλημέρα skylas.

Πολύ ωραία ιδέα. Έχω συμμετάσχει στο παρελθόν σε παρόμοιους διαγωνισμούς. Για την χαρά της συμμετοχής όπως σωστά αναφέρεις. Αν προλάβω θα ήθελα να γράψω κάτι στον Amstrad. Να μεταφέρω ίσως κάποια από τα παιχνίδια μου σε CPC, θα το ήθελα πολύ. Ζήλεψα βλέπεις από την εξαιρετική μεταφορά του ZNAX σε Amstrad από Paradise.

Anyway, εύχομαι κάθε επιτυχία στον διαγωνισμό. Θα τον παρακολουθώ με ενδιαφέρον. Μπράβο που εμμένεις και υποστηρίζεις CPC programming.
να σαι καλα! απλά να σημειώσω ότι αν τελικά ασχοληθείς ρίξε μια ματιά αναλυτική στους κανόνες, γιατί αν το παιχνίδι δεν είναι νέο τότε γίνεται disqualified.
 
Α τότε μάλλον ζητάει μια ιδέα παιχνιδιού πρωτότυπη που να μην έχει ξαναεμφανιστεί ποτέ (φυλάω μερικές στο συρτάρι μου). ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:
Α τότε μάλλον ζητάει μια ιδέα παιχνιδιού πρωτότυπη που να μην έχει ξαναεμφανιστεί ποτέ (φυλάω μερικές στο συρτάρι μου). ;)
μια χαρα! ζηταει οχι πρωτοτυπη ιδεα απαραιτητα, αλλά σιγουρα πρωτοτυπο παιχνιδι. Αν ειναι δηλ μεταφορα από αλλο pc ή εχει τιτλο/κτλ που είναι από άλλο παιχνίδι, τοτε κόβεται. Δες εδώ ta rules
 

Συνημμένα

  • cpcretrodev_rules_2022.pdf
    383,1 KB · Προβολές: 7
Πίσω
Μπλουζα