Amstrad CPC Top 5 Arcade Conversions

Ο amstrad ειχε πολυ καλες εκδοσεις για τα δεδομενα του αν και ειναι παρα πολλα τα καλα του παιχνιδια και ειναι δυσκολο να πεις μονο 5 θα το προσπαθησω.. :D :D:D

1) RAINBOW ISLANDS

2) ARKANOID

3) DYNAMITE DUX

4) PUZZNIC

5) BOMB JACK

αν και το 4ο δε puzzle ειναι το θεωρω απ τις πιο επιτιχυμενες μεταφορες..

Το bomb jackτο εβαλα τελευταιο κι αυτο χατηρικα..

Τα γραφικα του ηταν αψογα για τα δεδομενα του μηχανηματος οντως, αλλα το gamer play θα μπορουσε να προσεγγιζει περισσοτερο το cion op, ενω αντι και το gaming και ο ηχος του, περιοριστηκε στα επιπεδα του spectrum...αυτο ενω ειχε περιθωριο απο θεμα μνημης εφοσον ηταν 57 kb η καπου εκει αν θυμαμαι καλα.. μεχρι τα 128 ειχε χωρο ακομα.. τουλαχιστον το game play θα μπορουσε ενδεχομενως να πλησιαζει τουλαχιστον της amiga αν οχι του coinop.. (Ο ηχος και τα γραφικα σιγουρα μπορουσαν να ειναι πιο βελτιωμενα ελαφρως αν δε χωραγε ομως η μνημη που δε νομιζω το gamerplay ομως θα μπορουσε να ειναι
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
filip72 είπε:
αν και το 4ο δε puzzle ειναι το θεωρω απ τις πιο επιτιχυμενες μεταφορες..Το bomb jackτο εβαλα τελευταιο κι αυτο χατηρικα..

Τα γραφικα του ηταν αψογα για τα δεδομενα του μηχανηματος οντως, αλλα το gamer play θα μπορουσε να προσεγγιζει περισσοτερο το cion op, ενω αντι και το gaming και ο ηχος του, περιοριστηκε στα επιπεδα του spectrum...αυτο ενω ειχε περιθωριο απο θεμα μνημης εφοσον ηταν 57 kb η καπου εκει αν θυμαμαι καλα.. μεχρι τα 128 ειχε χωρο ακομα.. τουλαχιστον το game play θα μπορουσε ενδεχομενως να πλησιαζει τουλαχιστον της amiga αν οχι του coinop.. (Ο ηχος και τα γραφικα σιγουρα μπορουσαν να ειναι πιο βελτιωμενα ελαφρως αν δε χωραγε ομως η μνημη που δε νομιζω το gamerplay ομως θα μπορουσε να ειναι
Μη ξεχνάς οτι έπρεπε να παίζει και στον 464 ;)
 
1) 1943

2) UN Squadron

3) Karnov

4) Operation Wolf

5) και...BOMB JACK φυσικά
 
Εγώ θα απορήσω με το εξής... Η μεταφορά του Double Dragon στον Amstrad δεν άρεσε σε κανέναν; Η του Final Fight; Η μήπως το Sly Spy;

Το Τοπ 10 το δικό μου λοιπόν...

1. Sly Spy

2. Final Fight

3. Double Dragon

4. Operation Wolf (Εδώ συμφωνώ με πολλούς)

5. Εδώ μπαίνουν πολλά (wonder boy 1,2 , karnov , rainbow islands, κτλ, κτλ)

η μεταφορά του Shinobi προσωπικά δε μου άρεσε...
 
Πίσω
Μπλουζα