Angry Birds-Deus EX [Game & Watch]

Aardvark

Retromaniax Co-Founder
Joined
26 Σεπ 2006
Μηνύματα
14.853
Αντιδράσεις
3.778
Aν εβγαινε στα 80ς.....

 

 


capturefmc.jpg


 


More photos



http://www.giorgiocantu.com/

 


 
Με μόνο τρεις γωνίες ρίψης δεν θα την πολυπάλευε :D
 
Τρώω κάτι περίεργα "σκαλώματα" με τέτοιες, έξυπνες μεταφορές τωρινών παιχνιδιών / προγραμμάτων, σε ρετρό εποχές! :)

Δηλαδή, για μένα αυτό το concept είναι ΘΕΙΚΟ ως έχει, να το κυκλοφορήσουν τώρα (σόρρυ, δεν διάβασα το συνημμένο λινκ του Aardy - οπότε αν κυκλοφορεί ήδη γράψτε λάθος!)...

Όσο γι' αυτό που λέει ο φίλος Darth, μωρέ και με μισή γωνία ρίψης, άνετα το έπαιζα! :D
 
LOL...

Μου θύμισε κάτι "αντίστοιχα" G&W που είχα φτιάξει πρόπερσι...

//Πάντως ναι, όση καλή θέληση κι αν έχω, νομίζω κι εγώ πως θα ήταν εντελώς unplayable ως G&W το Angry Birds...
 
Πολυ ομορφα και τα δικα σου¨. :thumbup:
 
Olorin είπε:
LOL...
Μου θύμισε κάτι "αντίστοιχα" G&W που είχα φτιάξει πρόπερσι...

//Πάντως ναι, όση καλή θέληση κι αν έχω, νομίζω κι εγώ πως θα ήταν εντελώς unplayable ως G&W το Angry Birds...
Εκπληκτικά και τα δικά σου, πράγματι! :)

Τα έχεις κάνει και μοιάζουν εντελώς ρεαλιστικά!.... :thumbup:
 
Αν υπήρχε πάντως, θα ήταν βαρετά μονότονο! Πως θα ήταν άραγε το Angry Birds Space;
 
Bασικα σε αναλογια το simple gameplay του G&W εκεινης της εποχης σε αντιστοιχια με τις κονσολες εκεινης της εποχης ,ΝΕS,2600 κ.τ.λ ειναι παρομοιο με την σημερινη εποχη.


Συμπερασματικα βγαινει το συμπερασμα οτι τα Ipad games ειναι τα G&W της εποχης μας!
 
Δεν το ξερω το παιχνιδι,οποτε δεν μπορω να εκφερω αποψη αν ειναι πετυχημενη η μεταφορα η οχι...

 
Γενικώς έχουν πολύ πλάκα όλα αυτά τα υποτιθέμενα παιχνίδια αλλά ακόμη περισσότερη πλάκα (ή περισσότερα κλάματα) έχει το αντίστροφο, δηλαδή πως θα ήταν ένα παλιό παιχνίδι αν το έβγαζαν σήμερα. Όπως το κλασσικό video του Quake.
 
Angry Birds; OYYYYYYYYYYYYY, 666!
 
Πίσω
Μπλουζα