Another World

Stan,είσαι κομμάτι της πολύ όμορφης ιστορίας των "reviews αναγνωστών" του USER,αυτό κι αν είναι περγαμηνή....!!

Είναι όντως εξόχως συγκινητικό αυτό που παρέθεσε ο Omen...!!!
 
Τελικά δεν κατάφερα να το τερματίσω εχτές!!! :cry:

Τόσο πολύ γέρασα γαμώτο? :what:

Εκείνη την εποχή το τερμάτιζα με την μία! :thumbup:

Οποιος φίλος ερχόταν στο σπίτι, καθόταν λιγάκι μαζί μου στον υπολογιστή για να με δεί να το τερματίζω!...

:cry: :cry: :cry: :cry:
 
official site του another world http://www.anotherworld.fr/anotherworld_uk/another_world.htm

Μεσα αναφερει οτι για την δημιουργια του παιχνιδιου χρησιμοποιησαν

1.An Amiga 500 with 1 MB ram + 20Mb hard drive

2.A camcorder,

3.a genlock and

4.a video recorder to

create the animations according to the rotoscoping technique.

5.A tape recorder to record sound effects

και για software tools χρησιμοποιησαν

1.Deluxe Paint, a superb tool for pixel art, used now and then for some backgrounds

2.Devpac assembler used to program the game engine and the polygons outlines.

3.GFA basic, used to create the game editor specific to Another World
 
εγω πάλι το είχα βαρεθεί νωρίς...
 
Πολύ ωραίο game, το είχα παίξει θυμαμαι και το λάτρεψα, αν και δεν το απέκτησα ποτε μιας και ήταν αδύνατον να "βγει" στο Spectrum.. :D

Αλήθεια, έχετε ακουστα ένα άλλο game με το όνομα On Escapee; Μοιάζει πολύ σε gameplay και υπόθεση και το καλύτερο, είναι πλέον free & downloadable. Για δείτε εδώ: http://onescapee.invictus.hu/
 
Stanfromgreece είπε:
Πρόσφατα ο δημιουργός του το έφτιαξε και πάλι για PC με πολύ καλύτερα γραφικά! (ΝΑΙ! το έχω!), αλλά έχεις μέσα από τα μενού του παιχνιδιού να το δείς και στην original έκδοσή του! Στο πακέτο περιλαμβάνεται και ένα σχεδόν ημίωρο video με συνέντευξη του Eric.Αθάνατο παιχνίδι!
Όντως, και το είχε λίγο παλιότερα ο Παπασωτηρίου για ?9,99 ή κάτι τέτοιο - παρ'ότι το είχα κατεβάσει, το αγόρασα. Η επανεπεξεργασία που έχει κάνει είναι πολύ καλή (όχι ένα απλό φίλτρο antialias πχ) και το ότι φαίνεται και παίζει τόσο φρέσκο ακόμα είναι απόδειξη της ποιότητάς του...

Πάμε τώρα για το Πρινς οφ Πέρσια!
 
ρε συ Stanfromgreece , θυμάμαι την φωτό σου στο USER!!! το έχω ακόμα LOL
 
Πίσω
Μπλουζα