ANT1 - Αγαπημένη Κοινωνική Σειρά

Wally

Retired Admin
Joined
19 Ιαν 2006
Μηνύματα
25.785
Αντιδράσεις
4.254
Και παλι με τη μεγιστη βοηθεια απο τη φιλη Sunset89 αναρτουμε το νεο poll.

Ζητουμενο αυτη τη φορα, οι κοινωνικές σειρες του ANT1...
 
Η προβα του νυφικου... πολυ μου αρεσε.

δευτερη ψηφο θα εδινα για : το τριτο στεφανι
 
Εντάξει τώρα.... Δε ρωτάμε τα αυτονόητα. Εξαιρετικές σειρές όλες τους, στιγμάτισαν τη δεκαετία του 90 αλλά για μένα, κορυφή είναι η Πρόβα του Νυφικού! Ερμηνείες, μουσική, σκηνικά, σκηνοθεσία, τα πάντα. Και κάποιοι από αυτούς που έπαιζαν βεβαίως βεβαίως... Άντε να το δειξει επανάληψη ολόκληρο και όχι τηλεταινία αυτή τη φορά! :D :D:D:D
 
Βαμμένα κόκκινα μαλλιά...

Εκπληκτικό βιβλίο
288.gif
και πολύ καλή μεταφορά στη μικρή οθόνη...
2lbkos0.gif


Καριοφυλιά και Νινιός έδιναν ρέστα...

Όσο για το τραγούδι των τίτλων και τη μουσική του Βασίλη Δημητρίου... τα λόγια είναι περιττά...
 
Βαμμένος ήλιος η επιλογή μου, αν και που άρεσε επίσης πολύ και το Βαμμένα κόκκινα μαλλιά.
 
Το Τρίτο στεφάνι για μένα! Είχα πορωθεί τόσο με τη σειρά που το Ντόλτσε Βίτα που έπαιζε απέναντι δεν το ήξερα καν! Πρώτη φορά το είδα σε επανάληψη (και σε πολλές επαναλήψεις από τότε! :p )

Αν είχα δικαίωμα 2ης ψήφου, τότε Πρόβα Νυφικού!
 
Γιατι θυμασαι παντα τα λαθη...γιατι δεν φευγεις για τη λησμονια..

Βαμμένα κόκκινα μαλλιά - Γιώργος Νταλάρας

 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δυστυχώς καμία δεν μου λέει κάτι!!!!Καμία δεν έχω δει και μόνο σαν τίτλους τις ξέρω!
 
Παρόλο που η δημοσκόπηση είναι κλειστή (χμ!) μπορώ να δώσω την ψήφο μου στο "Τρίτο Στεφάνι" απλά και μόνο λόγω ερμηνειών (Μεντή, Πρωτοψάλτη) ; Ευχαριστώ
 
Βαμμένα κόκκινα Μαλλιά για μένα! :)

Σειρά που έχω συνδέσει με τα εφηβικά μου χρόνια!...

Bonus points και για το βιβλίο του Κώστα Μουρσελά, που το θεωρώ από τα καλύτερα ελληνικά βιβλία!
 
D@redevil είπε:
Βαμμένα κόκκινα Μαλλιά για μένα! :)
Σειρά που έχω συνδέσει με τα εφηβικά μου χρόνια!...

Bonus points και για το βιβλίο του Κώστα Μουρσελά, που το θεωρώ από τα καλύτερα ελληνικά βιβλία!
Δεν κάνουμε δουλειά έτσι :)

Όμως για να δεις πόσο αμερόληπτος άνθρωπος είμαι (γκούχου!) παραθέτω τις πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις / πληροφορίες σχετικά με τις δύο αυτές σειρές. Για το Τρίτο Στεφάνι εδώ και για τα Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά εδώ παρακαλώ
 
caprice είπε:
Δεν κάνουμε δουλειά έτσι :)
Όμως για να δεις πόσο αμερόληπτος άνθρωπος είμαι (γκούχου!) παραθέτω τις πολύ ενδιαφέρουσες συζητήσεις / πληροφορίες σχετικά με τις δύο αυτές σειρές. Για το Τρίτο Στεφάνι εδώ και για τα Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά εδώ παρακαλώ
Έλα ρε συ, μη με κάνεις να διαβάζω... (μούμπλε, μούμπλε... 8+4=12)... 12 σελίδες, μέσα στην άγρια νύχτα & είμαι και ξενυχτισμένη, και προσπαθώ να παραδώσω κι εργασία! :D

Συμβιβάζεσαι να τις διαβάσω μες στο weekend και να επανέλθω? :D

For the record, θεωρώ και τις 2 (ή μάλλον όλες τις παραπάνω!) εξαιρετικές σειρές, αλλά το "Βαμμένα Κόκκινα Μαλλιά", είναι αυτό που ξεχωρίζω! :)
 
Την ψήφο μου την έδωσα στο τρίτο στεφάνι κι αν ήταν πολλαπλή ψηφοφορία, θα ψήφιζα και βαμμένα κόκκινα μαλλιά.

Θεωρώ πως το 3ο στεφάνι δείχνει καλύτερα την εικόνα της κοινωνίας της εποχής μέσα από την ιστορία των πρωταγωνιστών.

Τώρα για το ποιο είναι καλύτερο σαν βιβλίο κλπ κλπ είναι άλλη συζήτηση. ;)
 
Ψήφισα Τρίτο στεφάνι,επειδή την είδα πρόσφατα και επίσης είναι υπέροχο διαχρονικό έργο,που ανεβάζεται στο θέατρο μέχρι και σήμερα!
 
Όλες αγαπημένες και εξαιρετικές σειρές...Η ψήφος μου πάντως πήγε στον "Βαμμένο Ήλιο", βασισμένο στο πολύ καλό βιβλίο της Γιοβάνας, και με έναν εξαιρετικό Γιάννη Φέρτη. Ακόμα ηχεί στα αυτιά μου το τραγούδι των τίτλων με το Γιάννη Πάριο
 
Πίσω
Μπλουζα