Apple Mac OS Greek .bin files πως τα μετατρεπω ;

demis1159

RetroN00b
Joined
26 Ιουν 2012
Μηνύματα
27
Αντιδράσεις
4
Καλημερα εχω καποια αρχεια στον υπολογιστη μου που τα κατεβασα για να δοκιμασω τις διαφορες παλιες εκδοσεις των Mac OS X στα ελληνικα φυσικα στην γλωσσα μας.
Τα αρχεια αυτα γινανε απο δισκεττα 3.5 σε .bin file οπου δεν μπορω να τα μετατρεψω σε .ing ή .img file για να μπορεσω να τα τρεξω στο Mini vMac ή στο
Καποια αλλα ειναι σε .images.
Τι πρεπει να κανω ; Καμια βοηθεια καποιος που να γνωριζει ;
Εδω σας δειχνω πως ειναι οι φακελοι τους με τα ονοματα

Και εδω πιο κατω πως ειναι τα αρχεια και οι προεκτασεις τους:


 
Πάνε και κοντά 10 χρόνια που έχω να ασχοληθώ με τα Mac μου. Τότε σίγουρα θα ήξερα να απαντήσω. Πριν λίγο εγκατέστησα το Aladdin expander και αποσυμπίεσα ένα Bin. Το αποτέλεσμα ήταν ένα αρχείο με κατάληξη .cpt (δηλαδή Compact pro). Δεν ξέρω τί μπορείς να κάνεις με το .cpt μεσα από τα windows, νομίζω θέλει κάτι που να τρέχει σε mac. Θα το παλέψω λίγο ακόμα και θα επανέλθω αν βρω κάτι.

Το aladdin expander, πρόγραμμα του 1999, εγκαταστάθηκε σε windows 1903 χωρίς να βγάλει κιχ!

EDIT: Για δες λίγο εδώ και εδώ. Από μία γρήγορη ματιά, θες το DiskCopy σε κάποιο vMac που ήδη έχει στημένο λειτουργικό κι εκεί να ανοίξεις τα .Bin.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Πάνε και κοντά 10 χρόνια που έχω να ασχοληθώ με τα Mac μου. Τότε σίγουρα θα ήξερα να απαντήσω. Πριν λίγο εγκατέστησα το Aladdin expander και αποσυμπίεσα ένα Bin. Το αποτέλεσμα ήταν ένα αρχείο με κατάληξη .cpt (δηλαδή Compact pro). Δεν ξέρω τί μπορείς να κάνεις με το .cpt μεσα από τα windows, νομίζω θέλει κάτι που να τρέχει σε mac. Θα το παλέψω λίγο ακόμα και θα επανέλθω αν βρω κάτι.

Το aladdin expander, πρόγραμμα του 1999, εγκαταστάθηκε σε windows 1903 χωρίς να βγάλει κιχ!

EDIT: Για δες λίγο εδώ και εδώ. Από μία γρήγορη ματιά, θες το DiskCopy σε κάποιο vMac που ήδη έχει στημένο λειτουργικό κι εκεί να ανοίξεις τα .Bin.
Καλησπερα τα βρηκα και εγω στο archive.org τα ποιο πανω αρχεια και τα κατεβασα μπορεις να με διαφωτισεις και να με βοηθησεις λιγο ; Ειμαι ασχετος και δεν ειμαι τοσο παλιοτερος οσο εσυ. Να σαι καλα.
 
Δεν είναι θέμα παλαιότητας αλλά μνήμης. Πάνε πολλά χρόνια που έχω να ασχοληθώ και δεν έχω το χρόνο να το κάνω τώρα (δυστυχώς, γιατί μου έχει λείψει αυτή η ενασχόληση)
 
Δεν είναι θέμα παλαιότητας αλλά μνήμης. Πάνε πολλά χρόνια που έχω να ασχοληθώ και δεν έχω το χρόνο να το κάνω τώρα (δυστυχώς, γιατί μου έχει λείψει αυτή η ενασχόληση)
 
Καλησπερα επαναφερω το θεμα επειδη δεν εβγαλα καμια ακρη ακομη με αυτα τα αρχεια που εχουν καταληξη σε .bin !!!!!! Οποιος μπορει να με βοηθησει για να τρεξω στο vMac για δοκιμη θα το εκτιμουσα παρα πολυ με λιγο χρονο απο τον χρονο του. Κανονικα δεν πρεπει να γινουν σε img μορφη ; Ε πως μετατρεπονται ;
 
Πίσω
Μπλουζα