Arcade games longplays by Metalcandyman

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.308
Αντιδράσεις
5.812
ssdss.jpg

Σε αυτο το θεμα θα βαζω οσα longplays κανω απο αγαπημενα μας παιχνιδια στα Arcades και αν υπαρχει θεμα για καποιο απο αυτα τα παχνιδια θα το βαζω εκει.Παρθενικο longplay σαυτο το θεμα ειναι για το παιχνιδι Pirates του 1994 της NIX το οποιο το χαρακτηρισα Cabal των φτωχων γιατι μπορει ολα ειναι ιδια το gameplay ακομα και τα οπλα μοιαζουν κλπ ομως τα διαφορα θεματα του και γενικοτερα η συμπεριφορα του δεν το επιτρεπει να φτασει τους κολοσσους του ειδους Cabal και Blood Bros.Παρολα αυτα οι φιλοι του ειδους αξιζουν να ασχοληθουν εστω και λιγακι μαζι του.

Pirates - Longplay 1CC (Arcades)​


 
Τα βλέπω και ζηλεύω γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις δεν τα κατάφερνα με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια και για το λόγο αυτό δεν είχα αποκτήσει ποτέ κάποια παιγνιδομηχανή κλπ. Δεν το είχα και δεν το προσπάθησα για να πω την αλήθεια . :(
 
Τα βλέπω και ζηλεύω γιατί στις περισσότερες περιπτώσεις δεν τα κατάφερνα με τα ηλεκτρονικά παιχνίδια και για το λόγο αυτό δεν είχα αποκτήσει ποτέ κάποια παιγνιδομηχανή κλπ. Δεν το είχα και δεν το προσπάθησα για να πω την αλήθεια . :(
Ποτε δεν ειναι αργα φιλε ειδικα τωρα που βαζεις στο PC σου emulators και παιζεις τα παντα :thumbup:
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
 
Αλήθεια τώρα, No Death στο Shinobi.... :devilfinger: :worship:

Θα κάτσω να απολαύσω το video το βραδάκι με καφεδάκι.

Το Shinobi, για μένα, είναι από τα ωραιότερα 2D slash 'em up arcade που έχουν κυκλοφορήσει. Sega 1987. Τι να λέμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Eτσι μπραβο μαγκες γραφτε τα σχολια σας να γινετε χουλιαμας γιαυτο ανοιξα και το θεμα και ποσταρω και τα βιντεο να γραφει οποιος θελει της εμπειριες του με τα παιχνιδια που ανεβαζω διαφορες ιστοριες που εχει γυρω απο αυτα κλπ.
 
Eτσι μπραβο μαγκες γραφτε τα σχολια σας να γινετε χουλιαμας γιαυτο ανοιξα και το θεμα και ποσταρω και τα βιντεο να γραφει οποιος θελει της εμπειριες του με τα παιχνιδια που ανεβαζω διαφορες ιστοριες που εχει γυρω απο αυτα κλπ.
Επιφυλάσσομαι, έχω πολλές ιστορίες, μεγάλωσα μέσα στα arcade.
 
Eτσι μπραβο μαγκες γραφτε τα σχολια σας να γινετε χουλιαμας γιαυτο ανοιξα και το θεμα και ποσταρω και τα βιντεο να γραφει οποιος θελει της εμπειριες του με τα παιχνιδια που ανεβαζω διαφορες ιστοριες που εχει γυρω απο αυτα κλπ.
Τι εννοείς με τον όρο χουλιαμάς;;;
 
Επιφυλάσσομαι, έχω πολλές ιστορίες, μεγάλωσα μέσα στα arcade.
όλοι μας μεγαλώσαμε στα arcades. από το '79 που ο τότε καλύτερος μου φίλος είχε βρει space invaders με ένα δεκάρικο (!) μέχρι τα μέσα και τα τέλη των '90ς. Ηράκλειο-Four lions, royal και πολλά ανώνυμα.
 
Τι εννοείς με τον όρο χουλιαμάς;;;
Mερικες φορες τα γραφω γιατι με ξεφευγουν νομιζω πως καταλαβαινουν ολοι τι λεω λες και ειναι ολοι απο βορεια ελλαδα απο της περιοχες που τα λεμε αυτα χαχαχαχαχα.Εννοω να κανουμε κουβεντα να συζητησουμε γιαυτα κλπ.
 
όλοι μας μεγαλώσαμε στα arcades. από το '79 που ο τότε καλύτερος μου φίλος είχε βρει space invaders με ένα δεκάρικο (!) μέχρι τα μέσα και τα τέλη των '90ς. Ηράκλειο-Four lions, royal και πολλά ανώνυμα.
Eιναι ενα μεγαλο κομματι απο την ζωη μας τα arcades..Θυμαμαι ακομα εντονα το σοκ που ειχα παθει αρχες δεκαετιας 90 οταν πρωτο αρχισα να πηγαινω στα arcades και ειχα δει πρωτη φορα να παιζουν τα final fight - out run - cabal - p-47 the phantom fighter - double dragon - asterix -golden axe κλπ...υπερ διασκεδαστικο gameplay - φοβερα χρωματα και γραφικα να σου φευγει το σαγονι...απιστευτες εποχες.
 
όλοι μας μεγαλώσαμε στα arcades. από το '79 που ο τότε καλύτερος μου φίλος είχε βρει space invaders με ένα δεκάρικο (!) μέχρι τα μέσα και τα τέλη των '90ς. Ηράκλειο-Four lions, royal και πολλά ανώνυμα.
Φίλε Uskoke εκτός από τρελαμένος παίχτης, για μένα τα ηλεκτρονικά παιχνίδια υπήρξαν μέσο βιοπορισμού. Έτυχε να δουλεύω από παιδί κάθε καλοκαίρι σε καφενείο συγγενικού προσώπου που είχε μέσα πολλά ουφάκια. Pacman, Πασχαλίτσα, Karate Champ, Hunchback, Breakout, κ.α. Η απαγόρευση κάτω των 17 στα ηλεκτρονικά παιχνίδια δεν με άγγιζε. Αργότερα εργάστηκα σε αίθουσα ηλεκτρονικών στην περιοχή μου και μετά σε μεγάλη αίθουσα ηλεκτρονικών παιχνιδιών. Γνώρισα την σύζυγο μου μέσα στα ηλεκτρονικά παιχνίδια, που αλλού, με μια διαφορά, εκείνη εργαζόταν τότε εκεί, ενώ εγώ πήγαινα για να παίξω (και καλά).

Το παιχνίδι και η ηλεκτρονική διασκέδαση σήμερα έχει αλλάξει αρκετά. Μπορεί σε μερικά χρόνια τα arcade, τουλάχιστον στην μορφή που τα γνωρίσαμε εμείς να μην υπάρχουν πια. Δεν θα υπάρχει λόγος να υπάρχουν. Έτσι μου φαίνεται.
 
Την ιστορία του Spiderman που τον τσίμπησε η αράχνη την ξέρεις?

Ε, έτσι και ο Βασίλης, όταν ήταν πολύ μικρός τον δάγκωσε το σκυλάκι του τύπου που είχε τα arcade.
 
Πίσω
Μπλουζα