Arcade games longplays by Metalcandyman

Three Wonders - Midnight Wanderers - Longplay 1CC​


Καλοφτιαγμένο coin-op, πανδαισία χρωμάτων και sprites στην οθόνη. Φέρνει λίγο στο Ghouls 'n Ghosts στα level του. Προέρχεται και αυτό από την σπουδαία Capcom λίγο καιρό μετα το Ghouls. Το είχα ταίσει αρκετά στο διπλό αλλά και στα MAME έπαιξα.

Εξαιρετικό play Metalcandyman, θα το παρακολουθήσω με ησυχία το βραδάκι.
 
Καλοφτιαγμένο coin-op, πανδαισία χρωμάτων και sprites στην οθόνη. Φέρνει λίγο στο Ghouls 'n Ghosts στα level του. Προέρχεται και αυτό από την σπουδαία Capcom λίγο καιρό μετα το Ghouls. Το είχα ταίσει αρκετά στο διπλό αλλά και στα MAME έπαιξα.

Εξαιρετικό play Metalcandyman, θα το παρακολουθήσω με ησυχία το βραδάκι.
Παιχνιδαρα πραγματικα και μαλιστα πολυ μπροστα για την εποχη γιατι περιελαμβανε 3 παιχνιδια σε ενα και διαφορ ειδη οπως platform,shoot em up,Puzzle.
 
Χρησιμοποιείς τιμονιέρα όπως στο πρωτότυπο;
Oχι καμια σχεση δεν εχω εξαλου καποια τιμονιερα.Αrcade joystick και κουμπια χρησιμοποιω απο τα πολλα που εχω.
 

Three Wonders - Midnight Wanderers - Longplay 1CC​



Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια της Capcom. Και αυτό αλλά και το Chariot που είναι στο ίδιο σύμπαν βασικά. Το άλλο το puzzle τελείως άσχετο.

Η ίδια η Capcom το χαντάκωσε το παιχνίδι έχοντάς το σαν πακέτο, αντί να το αφήσει να σταθεί από μόνο του. Παλιά νόμιζα ότι θα υπήρχε ως standalone και πως το πακέτο είναι απλά κάτι που έβγαλαν αργότερα. Μάλιστα θεωρούσα πως το πακέτο είναι κάποιο unofficial bootleg προσφορά 3 σε 1 λόγο του άσχετου 3ου παιχνιδιού. Τόσο καλά.

Μου άρεσε αρκετά ώστε να το μάθω και να το τερματίζω με ένα credit.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Από τα αγαπημένα μου παιχνίδια της Capcom. Και αυτό αλλά και το Chariot που είναι στο ίδιο σύμπαν βασικά. Το άλλο το puzzle τελείως άσχετο.

Η ίδια η Capcom το χαντάκωσε το παιχνίδι έχοντάς το σαν πακέτο, αντί να το αφήσει να σταθεί από μόνο του. Παλιά νόμιζα ότι θα υπήρχε ως standalone και πως το πακέτο είναι απλά κάτι που έβγαλαν αργότερα. Μάλιστα θεωρούσα πως το πακέτο είναι κάποιο unofficial bootleg προσφορά 3 σε 1 λόγο του άσχετου 3ου παιχνιδιού. Τόσο καλά.

Μου άρεσε αρκετά ώστε να το μάθω και να το τερματίζω με ένα credit.
Συμφωνω απολυτα τασο και το Midnight Wanderers και το Chariot θα επρεπε να τα κυκλοφορουσε η Capcom ως standalone και ειναι σιγουρο πως θα εκαναν μεγαλυτερη επιτυχια.Φυσικα οταν πηρα το PS1 και αγοραζαμε της αντιγραφες με το τσουβαλι δεν ειχα παρει χαμπαρι πως ειχε κυκλοφορησει το παιχνιδι και εκει οπως και στο saturn και αργοτερα και σε PS2,XBOX κλπ.Παντως για να πω την αληθεια οταν το ειχαν φερει στο χωριο μου χαρηκα πολυ που ειχε τρια παιχνιδια μεσα η καμπινα και ειχαμε καποιες επιλογες γιατι το να ρθει καινουργιο παιχνιδι στο χωριο συντομα ηταν σαν τα πλοια που περιμενει να δει ενας ναυαγος σε ερημονησι για να τον σωσουν.
 

The New Zealand Story - Longplay 1CC​



Toki - Longplay 1CC​


Αγαπημένα coin-op και τα 2 (πάκοι τα κέρματα), τα έλιωσα και στην Amiga. Ωραία παιχνίδια που έπαιξαν και τα παιδιά μου στα MAME. Ασφαλώς και θα παρακολουθήσω τα video σου Metalcandyman, βραδάκι όπως πάντα. Στην δική μου wishlist για longplay εκτός από το Rastan (Taito) πρόσθεσα Karnov (Data East) και Black Tiger (Capcom).
 
Πωωωω τι φοβερά βίντεο! Μόλις είδα Shinobi και Toki, αγαπημένα παιχνίδια, έκανα και εγγραφή στο κανάλι.
Πήρα πέρυσι arcade και είμαι σε πολύ κατάλληλη διάθεση...
 
Πωωωω τι φοβερά βίντεο! Μόλις είδα Shinobi και Toki, αγαπημένα παιχνίδια, έκανα και εγγραφή στο κανάλι.
Πήρα πέρυσι arcade και είμαι σε πολύ κατάλληλη διάθεση...
Που να εβλεπες και το παλιο καναλι 13 χρονων που ειχα το οποιο το διεγραψαν και ειχα 300 longplays λορδε μου.Tελως παντων μην ξαναγυρναω σαυτα και νευριαζω σιγα σιγα θα προσπαθησω να τα ανεβασω ξανα ολα.Επισης εκανα και γω εγγραφη στο καναλι σου πολυ ωραιο καναλι δεν ειχα ιδεα πως ειχες καναλι και για να το μαθουν και αλλοι στην υπογραφη σου που εχεις το site σου βαλε και το link απο το καναλι σου.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Που να εβλεπες και το παλιο καναλι 13 χρονων που ειχα το οποιο το διεγραψαν και ειχα 300 longplays λορδε μου.Tελως παντων μην ξαναγυρναω σαυτα και νευριαζω σιγα σιγα θα προσπαθησω να τα ανεβασω ξανα ολα.Επισης εκανα και γω εγγραφη στο καναλι σου πολυ ωραιο καναλι δεν ειχα ιδεα πως ειχες καναλι και για να το μαθουν και αλλοι στην υπογραφη σου που εχεις το site σου βαλε και το link απο το καναλι σου.

Να είσαι καλά, θα ανοίξω ίσως και ένα νέο σχετικό θέμα. Το παλιό κανάλι στο έσβησαν λόγω δικαιωμάτων (και καλά) ή παίχτηκε κάτι άλλο;
 
Να είσαι καλά, θα ανοίξω ίσως και ένα νέο σχετικό θέμα. Το παλιό κανάλι στο έσβησαν λόγω δικαιωμάτων (και καλά) ή παίχτηκε κάτι άλλο
Για να μη χαλαω το θεμα που αφορα στην ουσια τα αγαπημενα μας παιχνιδια αμα θες διαβασε το θεμα στο παρακατω link κυριως την δευτερη σελιδα και θα καταλαβεις https://retromaniax.gr/threads/eνα-μηνυμα-προς-τους-φιλους-του-καναλιου-μου-στο-youtube-που-δεν-υπαρχει-ποια.30047/page-2
 
Με έφτιαξες Metalcandyman.
Αγαπημένο arcade (Power Spikes) που έπαιξα πολύ κάποτε. Τόσο που του έλιωσα τα κουμπιά με τα τσιγάρα. :headbangdude:
Θα τα παρακολουθήσω ευλαβικά το βραδάκι.
 
Με έφτιαξες Metalcandyman.
Αγαπημένο arcade (Power Spikes) που έπαιξα πολύ κάποτε. Τόσο που του έλιωσα τα κουμπιά με τα τσιγάρα. :headbangdude:
Θα τα παρακολουθήσω ευλαβικά το βραδάκι.
Τιμη και δοξα σε οσους εχουν λιωσει αυτη την παιχνιδαρα που οι περισσοτεροι απαξιωναν. :headbangdude:
:headbangdude: :headbangdude: :headbangdude:
 
Πίσω
Μπλουζα