Arcades για Σπίτι

Τα δικά ου 3 αγαπημένα είναι:

1) BOMB JACK

2) WODER BOY IN MONSTERLAND

3) BOBBLE BOBBLE

Αν και είναι πολύ περισσότερα.. αλλα λόγω περιορισμού διάλεξα αναγκαστικά 3 μεσα απο τεράστια πληθώρα λόγω περιορισμού

Καμπίνα έχω στο σπίτι σε μία γωνία αλλα δέχεται μόνο jamma τις οποίες διστυχώς σκέφτομαι να δώσω λόγω έλλειψης χρόνου για να ασχοληθώ μαζί τους πλέον και βρίσκονται στη ντουλάπα εδώ και 3-4 χρόνια.. και ούτε πρόκειται στο επόμενο διάστημα να ξανασχοληθώ.. θα κρατήσω ορισμένες έτσι για ενθύμιο αλλα τις περισσότερες θα τις δώσω.. είναι γύρω στις 25 χονδρικά.. θα κρατήσω ορισμένες που έχω διπλές (σε περίπτωση βλάβης του προγράμματος πρέπει να υπάρχει μία ίδια για να μπορέσει να αντιγραφεί) μόνο αυτές θα κρατήσω και όλες οι άλλες τις οποίες συγκέντρωσα με πολύ κόπο.. θα βρούνε άλλο σπίτι να τις φιλοξενήσει..

:(
 
filip72 είπε:
Καμπίνα έχω στο σπίτι σε μία γωνία αλλα δέχεται μόνο jamma τις οποίες διστυχώς σκέφτομαι να δώσω λόγω έλλειψης χρόνου για να ασχοληθώ μαζί τους πλέον και βρίσκονται στη ντουλάπα εδώ και 3-4 χρόνια.. και ούτε πρόκειται στο επόμενο διάστημα να ξανασχοληθώ.. θα κρατήσω ορισμένες έτσι για ενθύμιο αλλα τις περισσότερες θα τις δώσω.. είναι γύρω στις 25 χονδρικά.. θα κρατήσω ορισμένες που έχω διπλές (σε περίπτωση βλάβης του προγράμματος πρέπει να υπάρχει μία ίδια για να μπορέσει να αντιγραφεί) μόνο αυτές θα κρατήσω και όλες οι άλλες τις οποίες συγκέντρωσα με πολύ κόπο.. θα βρούνε άλλο σπίτι να τις φιλοξενήσει..

:(
Αφου ειναι jamma,σημαινει οτι παιρνει τα παντα,ακομα και pc.Δωστες ολες να βγαλεις φραγκα.

Το δικο μου τοπ 3:

1.Νeogeo

2.Tekken Tag Tournament

3.Wonderboy(NOT in monsterland)
 
Rygar είπε:
Πανέμορφο το Cadash, εχω ξοδέπσει αρκετά εικοσάρικα για παρτη του, αλλα δεν είναι από τις πρωτες μου επιλογές. Για μενα είναι τα πιο κατω:1) MS Pacman

http://www.youtube.com/watch?v=QpWiBkL4zqA

2) Double Dragon

[video=youtube;S0-2xhQAO9k]

Νομίζω ότι πιο πολύ δεν μπορούσαμε να συμφωνήσουμε!!!!!!!
 
Τέλειο θέμα Aard! Αν είχα επιλογή από 3 θα ήθελα.

NBA JAM

Bubble Bobble

Teenage Mutant Ninja Turtles
 
1) Super Street Fighter 2

2) Mortal Kombat 2

3) NBA JAM ή Super Side Kicks 3 (θα αποφασιζα τελευταια στιγμη)

Και τα 4 εχουν απειρο replayability και πολυ διασκεδαστικο multiplayer.
 
Τα δικα μου ονειρα...

1. OUTRUN 2 (Twin Cockpit)

outrun2Twin.jpg

2. OUTRUN (Upright, οπως αυτο που επαιζα πιτσιρικάς στο πλοιο για το νησι...)

20120719-212119.jpg

3. NBA JAM TE (Four Player)

nba_jam_cabinet.jpg
 
"Δυσκολάκι".

Σίγουρα:

1) Star Wars Arcade. Μεγάλο λιώσιμο και τρελό cabinet.

starwarsArcade_SitDownCabinet.jpg

2) Street Fighter III: 3rd Strike. Γιατί καλό το SF2 αλλά αυτό είναι το καλύτερο Street Fighter.

Σε περίπτωση που δεν έχετε δει το θρυλικό ματς.

3) To πήρα απόφαση: Defender. Μεγάλο shoot 'em up.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
@Leon Τι απιστευτο ματς (αι βασικα φιναλε) ηταν αυτο???? Μας εφτιαξες

Κατα τα αλλα...

Outrun, Outrun 2 Twin και Akai Katana
 
Ωραίο θέμα!

Οι επιλογές είναι απλές και βασίζονται στο οτι δεν θα βαριόμουν ποτέ κάποιο από τα συγκεκριμένα παιχνίδια.

1)Bubble Bobble

2)Golden Axe

3)Tetris
 
Σε περίπτωση που δεν καταλαβαίνετε τί βλέπετε: Ο Daigo έκανε parry όλα τα χτυπήματα του super combo της Chun-Li. Το Parry (σε αντίθεση με το απλό block) γίνεται πατώντας το μοχλό μπροστά ή κάτω αν είναι χαμηλή η επίθεση ακριβώς τη στιγμή που πέφτει το χτύπημα. Δεν τρως καθόλου ζημιά (αν έκανε απλά άμυνα θα έχανε) και επανέρχεσαι γρηγορότερα από τον επιτιθέμενο δίνοντας σου ευκαιρία για αντεπίθεση (όπως έκανε ο Daigo και κέρδισε το ματς).Οπότε καταλαβαίνετε πόσο τέλειο συγχρονισμό χρειαζόταν για να κάνει parry όλες τις κλωτσιές και να αντεπιτεθεί με super combo. Μιλάμε για το πιο τεχνικό Street Fighter που υπάρχει.
 
Wally και Supacoopa: OutRun FTW!!!11, φυσικά συμφωνώ!

Από την άλλη Wally, σοκάρομαι που δεν ήξερες τον αγώνα του Daigo...σε είχα για πιό διαβασμένο. Well said, Leon.
 
Χμμμμμ, τόσα πολλά να διαλέξεις.....εγώ θα έλεγα τα εξής

Golden Axe

4214197489_63931a826e.jpg

WonderBoy in Monster Land

wonder-boy-in-monster-land-review-20090126091859657.jpg

Bubble Bobble

3.jpg
 
Χμμ, θα επέλεγα τα Bubble Bobble, Golden Axe και Knights of the Round. Τα 2 τελευταία τα είχα λιώσει αλλά το πρώτο θα το επέλεγα μόνο και μόνο για τις αναμνήσεις αφού ήταν από τα λίγα games που υπήρχε στο μαγαζί κάθε χρόνο για τα 15+ χρόνια που ήμουν θαμώνας. Εκτός δηλαδή από αυτό, το Tetris και κάποιο Pacman, όλα τα άλλα arcades τα άλλαζε και τα ξαναέφερνε πάλι καμιά φορά.
 
NBA JAM (T.E. ή απλο, δεν εχει σημασια, NBA JAM να ειναι!)

raiden

cadilacs & dinosaurs ή the punisher, οποιο απο τα δυο μου εδιναν.

Αντε και σαν bonus το cabal !
 
Ωραιο αλλα δυσκολο θεμα..

Βλεπω οτι παρα πολλοι ειπατε bobble bubble, shinobi, golden axe και double dragon..

Η δικια μου προτιμηση θα ηταν:

1. Final Fight ή Cadillacs and dinosaurs (απωθημενα)

2. NBA JAM (λογω multiplayer και αντοχης στον χρονο)

3. Καμπινα M.A.M.E.!!! Χαχαχα!! Τι να κανω, απληστια..
 
street fighter 2

final fight

outrun

Δυσκολη η επιλογη μιας και εχουν κυκλοφορησει 100αδες απιστευτα arcades στις δεκαετιες 80- 90
 
Πίσω
Μπλουζα