Arcades VS Aρραβωνιαστικιά = Άσσος

Metalcandyman

Billy Mitchell εκ Σερρών
Joined
23 Απρ 2011
Μηνύματα
9.318
Αντιδράσεις
5.878
Mερικες φορες διαβαζεις η βλεπεις κατι που συνεβη και στην δεικη σου ζωη σε μικροτερο η μεγαλητερο βαθμο δεν εχει σημασια και πιανεις τον εαυτο σου να σκεφτεται οτι τελικα υπαρχουν και αλλοι μουρλοι και τρελαμενοι σαν και σενα. :D Σαν την περιπτωση του 37χρονου Chris Kooluris o οποιος απο μικρος ειχε τρελα με τα arcades και ειδικοτερα με το street fighter ΙΙ champion edition οπως και του αρεζε να μαζευει διαφορες φιγουρες κυριως Transformers.Ο τυπος αυτος λοιπον ειχε μια φυσιολογικη ζωη με την δουλεια του,το διαμερισμα του στο Manhattan και την κοπελα του που μετα απο καποιο διαστημα την αρραβωνιαστηκε κιολας.Ολα καλα λοιπον μεχρι την στιγμη που αποφασισε να παει και να συγκατοικηση με την αραβωνιαστικα του και αφου στην αρχη ηταν ολα καλα και ροδινα λιγο καιρο μετα αρχισε να παρουσιαζει μια κλειστοφοβια και να τον πλακωνει η ολη ατμοσφαιρα του σπιτιου της αρραβωνιαστικιας του με ολα τα πραγματα της τριγυρω κλπ.Καθως ειχε φτασει σε οριακο σημειο ηρθε και εδεσε το σκηνικο καθως διαβασε ενα βιβλιο που ονομαζεται ''Ready player one'' (πρεπει να το βρω οπωσδηποτε αυτο το βιβλιο :D ) και μιλουσε για εναν φουτουριστικο κοσμο που ηταν φτιαγμενος και δομημενος με την κουλτουρα απο τα Arcades των 80s και καθως το διαβασε αναρωτηθηκε πως ειναι δυνατον να μην ζει σε ενα μερος που να ειναι περιτριγυρισμενος απο ολα αυτα που αγαπαει εννοωντας τα arcades.Φυσικα αυτο δεν θα μπορουσε να το κανει στο σπιτι της αραβωνιστικιας του οποτε χρειαζοταν το παλιο του διαμερισμα το οποιο ειχε αποφασισει να το πουλησει ομως δεν ειχε την παραμικρη προσφορα γιαυτο οποτε ειπε στην αρραβωνιστικια του το σχεδιο του το οποιο ηταν να φτιαξει την κρεβατοκαμαρα οπως την ηθελε γεματη μετα αγαπημενα του arcades και της υποσχεθηκε πως ολο το αλλο σπιτι θα ηταν κανονικα και μονο η κρεβατοκαμαρα θα ηταν ετσι.Αρχισε λοιπον να το φτιαχνει και στην αρχη ειχε την απολυτη στηριξη της αρραβωνιστικιας του αλλα αργοτερα τα πραγματα αλλαξαν μεχρι που μια μερα του εδωσε το δαχτυληδι πισω χαλασε ο αρραβωνας και τα χαλασαν και αυτοι γενικοτερα.Μετα απο ωρες δουλειες και 32.000 δολλαρια που κοστισαν ολα αυτα εφτιαξε αυτο που ηθελε πραγματικα και μια χαρα τον κοβω οσον αφορα της γυναικες που εχει στα παρτυ που κανει σε φιλους/φιλες για να γουσταρουν ολοι μαζι παιζοντας αγαπημενα παιχνιδια απο της χρυσες εποχες των arcades.

http://www.wired.com/2014/05/arcadia/#slide-id-957811

YΓ: Eπειδη καποιες φορες στην ζωη μου βρεθηκα και γω σε παρομοια κατασταση με καποιες σχεσεις μου με την διαφορα οτι εγω της σουταρα και δεν με παρατησαν οσον αφορα τα arcades κατα πρωτο λογο και κατα δευτερο τα videogames γενικοτερα αφιερωνω το παρακατω κομματι στην ΜΑΡΙΑ στην ΧΡΙΣΤΙΝΑ στην ΚΑΤΕΡΙΝΑ στην ΚΑΙΤΗ και στην ΧΡΥΣΑ γιατι για τον metalcandyman τα Arcades ειναι σχεδον πανω απ'ολα εκτος ελαχιστων εξερεσεων που ειναι πανω απο αυτα.

https://www.youtube.com/watch?v=TLBaZ8NQ7iA:p:p:p:p

Παρακατω φωτογραφιες απο την κρεβατοκαμαρα του Chris Kooluris.Aπλα respect:bow: :bow: :bow: :bow:

Προβολή συνημμένου 106953

Προβολή συνημμένου 106954

Προβολή συνημμένου 106955

Προβολή συνημμένου 106956

Προβολή συνημμένου 106957
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επικό post! Ο τύπος το παραξήλωσε (βασικά δεν άφησε ούτε τρίχα) και μπράβο του.

Ms Pacman και δίπλα το Tron; Τι λες τώρα....
 
Κατι το κολλημα του, κατι που η αρραβωνιαρα θα ηταν σαν να βγηκε απο την Νησο του Δοκτωρος Μορο...σε καλο του βγηκε
 
Η Αμερικη ειναι η χωρα της υπερβολης. Εδω ενα τετοιο τυπο θα τον εβγαζε η Αννιτα :D

Πλακα πλακα πρεπει να ειναι ελληνοαμερικανος (Kooluris = Κουλούρης; )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Μια χαρά τον βρίσκω τον τύπο! Απλά οι γυναίκες δεν θα μας καταλάβουν ποτέ! Έτσι είναι και εμένα η γυναίκα μου όλο γκρίνια για ότι συλλέγω:τι τα θες και τι θα τα κάνεις, και έχεις δώσει ένα σωρό λεφτά και και και...Κάντε τη λόξα σας γιατί η ζωή είναι μικρή! Εγώ ετοιμάζω δωμάτιο εξ ολοκλήρου δικό μου γεμάτο με τα κόμικς μου και τις αφίσες μου και τα ρετροπαιχνίδια μου!!!

Υ.Γ. Σίγουρα υπάρχουν εξαιρέσεις στον κανόνα όσον αφορά τις γυναίκες αλλά είναι μετρημένες στα δάχτυλα (έτσι για να μη με αποπάρουν οι γυναίκες του φόρουμ!!!)
 
metalcandyman είπε:
Mερικες φορες διαβαζεις η βλεπεις κατι που συνεβη και στην δεικη σου ζωη σε μικροτερο η μεγαλητερο βαθμο δεν εχει σημασια και πιανεις τον εαυτο σου να σκεφτεται οτι τελικα υπαρχουν και αλλοι μουρλοι και τρελαμενοι σαν και σενα. :D ............

http://www.wired.com/2014/05/arcadia/#slide-id-957811

YΓ: Eπειδη καποιες φορες στην ζωη μου βρεθηκα και γω σε παρομοια κατασταση με καποιες σχεσεις μου με την διαφορα οτι εγω της σουταρα και δεν με παρατησαν οσον αφορα τα arcades κατα πρωτο λογο και κατα δευτερο τα videogames γενικοτερα αφιερωνω το παρακατω κομματι στην ΜΑΡΙΑ στην ΧΡΙΣΤΙΝΑ στην ΚΑΤΕΡΙΝΑ στην ΚΑΙΤΗ και στην ΧΡΥΣΑ γιατι για τον metalcandyman τα Arcades ειναι σχεδον πανω απ'ολα εκτος ελαχιστων εξερεσεων που ειναι πανω απο αυτα.

:p :p:p:p

shavedmr.jpg

"Μηδενα προ του τελους ...... , μια και στο τελος ξυριζουν ......... "
 
Επικό πόστ πραγματικά !

Η αφιέρωση του bill στις πρώην επίσης !!!

Τώρα για τον koulouris τι να πώ, άμα γουστάρει έτσι καλώς και τα εκανε όπως ήθελε, αλλα τον κόβω λίγο χλωμό για σοβαρή σχέση (όχι με αυτές που καλέί στα party) εκεί μέσα ! Αργά η γρήγορα θα του πεί και η επόμενη "Οι καμπίνες, ή εγώ !"
 
Θα την βγάζει με τις γυναίκες από το Pocket Gal και το Poker Ladies. :diablotin:
 
ξέρουμε όλοι ότι η σχέση ρετρο υπολογιστών και γυναικών-αρραβωνιαστικών-συζύγων, είναι μια σχέση ανοχής και μίσους. Ο κανόνας λέει λοιπόν ότι τα ανέχονται μόνο και εφόσον δεν τους πιάνουν χώρο στο σπίτι και δεν απασχολούν τον ρετρομανιακό αγαπημένο σε χρόνο που οι ίδιες απαιτούν για τον εαυτό τους.

Εξαιρέσεις σαφώς και θα υπάρχουν αλλά εγώ δεν τις γνώρισα ποτέ! Πάντα στον κανόνα έπεφτα και σε αυτόν ανήκει και η γυναίκα που θα παντρευτώ σε λίγες μέρες!
 
Εδω μοιραζομαστε ολοι παρομοια παθη, και ποιος δεν θα ηθελε να τα μοιραζεται και με τη γυναικα του, οσο σπανιο κι αν φαινεται.

Τα παθη χρειαζονται μετρο ομως, και το μετρο ειναι το κατα ποσο επηρρεαζει τη ζωη σου ή των αλλων. Ενας συγγενης μου αποδειχθηκε ανικανος να διαχειριστει το παθος του και να το συνδυασει με την οικογενειακη του ζωη, με αποτελεσμα να καταστρεψει τη ζωη της οικογενειας του

Παντως οι Αμερικανοι φαινεται να ζουν σε ενα περιβαλλον που επιτρεπει την καλλιεργεια αυτων των παθων, και φαινονται πιο ικανοι να τα διαχειριστουν.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Rakeesh είπε:
Εδω μοιραζομαστε ολοι παρομοια παθη, και ποιος δεν θα ηθελε να τα μοιραζεται και με τη γυναικα του, οσο σπανιο κι αν φαινεται.
Τα παθη χρειαζονται μετρο ομως, και το μετρο ειναι το κατα ποσο επηρρεαζει τη ζωη σου ή των αλλων. Ενας συγγενης μου αποδειχθηκε ανικανος να διαχειριστει το παθος του και να το συνδυασει με την οικογενειακη του ζωη, με αποτελεσμα να καταστρεψει τη ζωη της οικογενειας του

Παντως οι Αμερικανοι φαινεται να ζουν σε ενα περιβαλλον που επιτρεπει την καλλιεργεια αυτων των παθων, και φαινονται πιο ικανοι να τα διαχειριστουν.
Εισαι σωστοτατος και συμφωνω με αυτη την αποψη.
 
kingtiger077 είπε:
Μια χαρά τον βρίσκω τον τύπο! Απλά οι γυναίκες δεν θα μας καταλάβουν ποτέ!
Ουτε εμεις τις γυναικες. Φανταζεσαι ενα δωματιο στο σπιτι σου αφιερωμενο στη Vichy π.χ. Ροζ, γεματο καλλυντικα και αφισες; Θα το επαιζες cool;; :D

spyros_s είπε:
Εξαιρέσεις σαφώς και θα υπάρχουν αλλά εγώ δεν τις γνώρισα ποτέ! Πάντα στον κανόνα έπεφτα και σε αυτόν ανήκει και η γυναίκα που θα παντρευτώ σε λίγες μέρες!
Με το καλο!! :D Ελπιζω να πας στην εκκλησια με MkII αλλιως θα σε κραξω!
 
Το θεμα δεν ειναι οι παραλογες καταστασεις οπως το να φαει καποιος ενα σκασμο λεφτα που θα λειψουν απο την οικογενεια και ειδικα σε δυσκολους καιρους οπως ειναι αυτοι που ζουμε η να φτιαξει ενα δωματιο οπως ο τυπος του θεματος αλλα υπαρχουν και πιο απλα πραγματα.Δεν γεινεται πχ να εχεις σχεση με μια γυναικα να ειστε καθε μερα μαζι και οταν θες μια,δυο ωρες να να ασχοληθεις με την καψουρα σου που ειναι τα videogames να σε ζαλιζει τον ερωτα και να φτανει σε σημειο να κλειδωνεται μεσα στο δωματιο και να λεει οτι πιο πολυ δεινεις σημασια στα videogames παρα σαυτην την στιγμη που καθε μερα και καθε βραδυ εισαι μαυτη και περνατε απειρες ωρες μαζι.Της τραβας λοιπον ενα συχτηρι και αντε γεια δεν θα χαλασεις την ψυχικη σου ηρεμεια γιαυτην και δεν θα καθεσαι να ανεχεσαι χιλια δυο την στιγμη που αυτη δεν μπορει να καταλαβει οτι θες να γουσταρεις και συ με κατι που αγαπας καποιες ωρες την βδομαδα.Ολα αυτα και καποια αλλα extreme παραδειγματα ειναι δεικα μου προσωπικα βιωματα αλλα δεν χρειαζεται να τα αναλυσω παραπανω.
 
Αν μια γυναίκα δεν μπορεί να καταλάβει την ανάγκη που έχει ένας gamer για να παίξει με τα αγαπημένα του video games τότε το καλύτερο είναι να τερματίζεται η σχέση αυτή αφού δεν υπάρχει επικοινωνία και υπάρχει καταπίεση.

metalcandyman μπράβο για το σθένος να κάνεις αυτό που έπρεπε να κάνεις.

Το θέμα είναι πως πολλές κοπέλες δεν θέλουν το αγόρι / σχέση / σύζυγος να ασχολείται με video games αφού νομίζουν πως είναι ασχολία μόνο για παιδάκια.

Δεν μπορούν να αντιληφθούν βέβαια πως τα video games είναι όπως η μπάλα, το γυμναστήριο, το τάβλι ή ο κινηματογράφος. Είναι χόμπι. Και με αυτό

ξεδίνουμε και ηρεμούμε...
 
darkheart είπε:
Αν μια γυναίκα δεν μπορεί να καταλάβει την ανάγκη που έχει ένας gamer για να παίξει με τα αγαπημένα του video games τότε το καλύτερο είναι να τερματίζεται η σχέση αυτή αφού δεν υπάρχει επικοινωνία και υπάρχει καταπίεση. metalcandyman μπράβο για το σθένος να κάνεις αυτό που έπρεπε να κάνεις.

Το θέμα είναι πως πολλές κοπέλες δεν θέλουν το αγόρι / σχέση / σύζυγος να ασχολείται με video games αφού νομίζουν πως είναι ασχολία μόνο για παιδάκια.

Δεν μπορούν να αντιληφθούν βέβαια πως τα video games είναι όπως η μπάλα, το γυμναστήριο, το τάβλι ή ο κινηματογράφος. Είναι χόμπι. Και με αυτό

ξεδίνουμε και ηρεμούμε...
Σωστοτατος σε ολα :thumbup:
 
darkheart είπε:
Αν μια γυναίκα δεν μπορεί να καταλάβει την ανάγκη που έχει ένας gamer για να παίξει με τα αγαπημένα του video games τότε το καλύτερο είναι να τερματίζεται η σχέση αυτή αφού δεν υπάρχει επικοινωνία και υπάρχει καταπίεση. metalcandyman μπράβο για το σθένος να κάνεις αυτό που έπρεπε να κάνεις.

Το θέμα είναι πως πολλές κοπέλες δεν θέλουν το αγόρι / σχέση / σύζυγος να ασχολείται με video games αφού νομίζουν πως είναι ασχολία μόνο για παιδάκια.

Δεν μπορούν να αντιληφθούν βέβαια πως τα video games είναι όπως η μπάλα, το γυμναστήριο, το τάβλι ή ο κινηματογράφος. Είναι χόμπι. Και με αυτό

ξεδίνουμε και ηρεμούμε...
Ξέχασες το βασικότερο: Θεωρούν ότι αν ασχολούμαστε συνεχώς με αυτά, δεν θα ασχολούμαστε καθόλου με τις ίδιες..."μα καλά όλο παιχνίδια θα παίζεις; Είμαι κι εγώ εδώ!!!"
 
kingtiger077 είπε:
Ξέχασες το βασικότερο: Θεωρούν ότι αν ασχολούμαστε συνεχώς με αυτά, δεν θα ασχολούμαστε καθόλου με τις ίδιες..."μα καλά όλο παιχνίδια θα παίζεις; Είμαι κι εγώ εδώ!!!"
Δυσκολα να βρεθει γυναικα που να ανεχτει Η' ακομα καλυτερα να συμπαραστεκεται

στην τρελα μας/το παθος μας/το χομπι μας,οποιο και να ειναι αυτο!!! :)

Θα μας κοιτουν παντα με περιεργεια... :points: ....και θα κουνουν με απογνωση το κεφαλι.... :tsktsk:
 
arcades for ever.

καλησπερα μιας και το θεμα ειναι τα ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ και ηγυναικα εχοντας πειρα επανω στο θεμα και μαλιστα πικρη εχω να προτεινω ταεξεις επειδει ηαπεχθεια απεναντι στα κοριτσια μικρα η μεγαλα η απαντηση ειναι απλη μεσα στο σπιτι πρεπει να λειτουργουν ισοτημα και οι δυο οσο λοιπον ενοχλουντα παιχνιδια την οποια κυρια το ιδιο ενοχλητικα ειναι οι γεματες ρουχα και παπουτσια ντουλαπες και τσαντες για αυτο λοιπον απο την αρχηο σωστος βαζει τα ορια και τους κανονες αλλιως βαζει την ποδιτσα και καθαριζει το σπιτι σκιζεις την γατα απο την αρχη και εχεις τον χωρο σουομορφο και καθαΡΟ ΚΑΙ ΟΛΑ καλα οι γονεις μας κυριως οι αντρες καθοριζαν τους ρολους .
 
Εγώ πάντως όταν έκανα πρόταση γάμου στη γυναίκα μου της είπα πως μαζί με εμένα θα παντρευτεί και την καμπίνα. Δεν έφερε αντίρρηση. Μάλιστα τις αρέσουν μερικά παιχνίδια και παίζουμε μαζί.
 
telonio είπε:
Εγώ πάντως όταν έκανα πρόταση γάμου στη γυναίκα μου της είπα πως μαζί με εμένα θα παντρευτεί και την καμπίνα. Δεν έφερε αντίρρηση. Μάλιστα τις αρέσουν μερικά παιχνίδια και παίζουμε μαζί.
Aξιος,Αξιος :award:
 
Πίσω
Μπλουζα