Are you Ready?

Μέρα Προβολής

  • Κυριακή 8/4

    Ψηφοφορίες: 2 18,2%
  • Δευτέρα 9/4

    Ψηφοφορίες: 2 18,2%
  • Τρίτη 10/4

    Ψηφοφορίες: 6 54,5%
  • Τετάρτη 11/4

    Ψηφοφορίες: 9 81,8%

  • Συνολικοί ψηφοφόροι
    11
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

Shock

Retired Admin
Joined
13 Ιουν 2006
Μηνύματα
5.315
Αντιδράσεις
230
Κυρίες και κύριοι

Αφήνουμε ότι κάνουμε και πάμε ΣΙΝΕΜΑ! Θα δούμε το Ready player one

Η ταινία έχει άμεση σχέση με το Retromaniax, για να λέμε τα πράγματα καλύτερα, το βιβλίο έχει άμεση σχέση με το Retromaniax αλλά αυτό το έχουμε ήδη διαβάσει, τώρα πάμε για την ταινία!

Η ταινία εξελίσεται στο μέλλον με τεχνολογίες VR που είναι τώρα και της μόδας και λατρεύει και ο Aardvark :) αλλά έχει πάρα πολλές αναφορές στις αρχές του personal computing που λατρεύουμε εδώ να συζητάμε. Τα 80ς με τις ταινίες, τη μουσική, τη μόδα και την κουλτούρα έχουν την τιμητική τους.

Φυσικά επειδή θα είμαστε κάμποσα άτομα και ο καθένας έχει τις υποχρεώσεις του, βάζουμε ένα poll για την άλλη βδομάδα και καταλήγουμε στην πιο βολική ημερομηνία για τους περισσότερους. Έχουμε ένα παράθυρο 4 ημερών γιατί μετά αλλάζει η ταινία.

Αντίστοιχα και για τον κινηματογράφο.

Μιλάμε για βραδάκυ μετά τις 19:30.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Υπενθυμίζω, το εισιτήριο στο Village τις Τετάρτες  κοστίζει 3.75€ +0.20€ το SMS που πρέπει να σταλεί από κινητό cosmote, δηλαδή 4 ευρώ αντί 7.5 (δείτε εδώ). Εγώ δήλωσα τεταρτη και mall γιατί είμαι δίπλα, αλλά δε με πειράζει να παω και στο Ρέντη, πάντα για Τετάρτη.

Αφτιά....

Οπου Oden βάλτε OdeOn (μάλλον από τον πολύ Thor βλέπει ο Shock του κόλλησε ο Odin)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Επίσης κάθε Τετάρτη στα village γίνεται της μουρλής γιατί το εισιτήριο είναι φτηνό. Πρέπει να πάμε τουλάχιστο 2 ώρες πριν, μην πω περισσότερες.  
 
Καλυτερη ταινια για τετοιο event δεν νομιζω να υπαρχει!
 
Ψήφισα, αν αποφασιστεί το Mall εκτός απροόπτου θα είμαι μέσα γιατί είναι πολύ κοντά στο γραφείο μου, για τα άλλα venues δύσκολο.
 
Επίσης κάθε Τετάρτη στα village γίνεται της μουρλής γιατί το εισιτήριο είναι φτηνό. Πρέπει να πάμε τουλάχιστο 2 ώρες πριν, μην πω περισσότερες.  
Δεν κατάλαβες! Πρέπει να κλείσουμε το αργότερο μεχρι τη Δευτέρα! Ειδικά αν είμαστε τουλάχιστον 4-5, για να βρούμε και θέσεις συνεχόμενες, αλλιώς θα μιλάμε μεταξύ μας με γουόκι-τόκι (οβεροβερ! αλτισί! :D )
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κι εγώ επέλεξα Mall, η μέρα δεν με νοιάζει, όποια να ναι. Την ταινία δεν έχω διάθεση να την δω όμως (γενικά τα έχω κόψει τα cinema, είναι μία δραστηριότητα που την αντιπαθώ πλέον συν το ότι η συγκεκριμένη ταινία μου φαίνεται για παιδιά) απλά θα είμαι εκεί για όποιες δραστηριότητες μετά (ή πριν) από αυτήν δηλαδή κανά καφέ, φαγητό, arcade κλπ.

Αλλά εφόσον δεν θα δω την ταινία θεωρώ την ψήφο μου ως "συμπληρωματική". Κάποιος που μπορεί να θέλει να δει και την ταινία θα προτιμούσα να είχε προτεραιότητα για το location (κατά την άποψή μου).

Εμένα με ενδιαφέρει μόνο η μάζωξη.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Δεν έχω διαβάσει το βιβλίο αλλά από τα trailer και τα reviews που έχω δει, οπτικά τουλάχιστον, μου φαίνεται κάτι σαν spy kids αλλά σε πιο ακριβή παραγωγή. Ουτε μου δίνει κάτι σε 80s να πω την αλήθεια μου.

Μπορεί να κάνω και λάθος στο τέλος αλλά όπως και να έχει θα δώσω το παρόν πριν ή μετά την ταινία.
 
Λοιπόν κύριοι. Και ο Ρέντης και το Mall το έχουν την αλλη Τετάρτη σε καλές ώρες, αλλά πρέπει να έχουμε κλείσει το αργότερο μεχρι τη Δευτέρα για να βρούμε συνεχόμενες θέσεις.

Υπόψην ότι το πολύ μέχρι τη μέση της αίθουσας μπορώ να κάτσω να δω καλά, πιο μπροστά με πιάνουν ζαλάδες.

Δείτε πιο κάτω τις ώρες:

image.png

image.png
 
Θα ήθελα πολύ να έρθω,καθώς έχω να σας δω πολύ καιρό, αλλά είμαι εκτός Αθηνών...

Πληροφοριακά, τα odeon έχουν και αυτά 1+1 εισιτήριο για κατόχους vodafone cu , το οποίο ισχύει Δευτέρα με Πέμπτη.
 
Αλλα έχουν απαράδεκτο ποπκόρνι :D

Προτείνω Δευτέρα πρωί να σταματήσει το poll, να δούμε πόσοι μαζευτήκαμε και μετά ένας μας να αναλάβει να στείλει SMS και να πάρει εισητήρια για όλους μας. Εξυπακούεται ότι αν αγοραστεί το εισητήριο αλλά κάποιος δε μπορέσει να έρθει, πληρώνει κανονικά το αντίτιμο, ναι;
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Πολύ καλή πρόταση και ευκαιρία για συνάντηση των φίλων του retromaniax.gr! 

Περιμένουμε εντυπώσεις απο την ταινία και φωτογραφίες από την παραδοσιακή καφεδουμπα που (υποθέτω) θα ακολουθήσει πρίν/μετά την ταινία. Καλά να περάσετε!

Παιδιά εύχομαι σε όλους , Καλή Ανάσταση και Καλό Πάσχα. Δύναμη ψυχική και σωματική, Υγεία και Ευλογία σε σας και στις οικογένειές σας να σας χαρίζει το Αναστάσιμο Φως.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Καλά να περάσετε και καλό Πάσχα σε όλους.
 
καλά να περάσετε όλοι και καλό Πάσχα σε όλους!
 
Ο λαός μίλησε λοιπόν Τετάρτη στο Mall. Το χειρότερο μου αλλά τι να κάνουμε; Δημοκρατία!

Κοιτώντας το πρόγραμμα βλέπω έχει:

19:40 Atmos στην Αιθ 4 δηλαδή κατά τις 20:00 θα ξεκινήσει με τις διαφημίσεις

Cosmote DealsForYou με 4.75 + το μήνυμα

Ticket 9.5

20:40 στην Αιθ 9 κατά τις 21:00 με διαφημίσεις

Cosmote DealsForYou με 3.75 + το μήνυμα

Ticket 7.5

Από θέσεις βλέπω υπάρχουν αρκετές. Σας ακούω
 
*****************************************************************************************************************************

ΜΗ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟ COSMOTE ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ!!! ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΠΜ!!!!!!

*****************************************************************************************************************************

Λοιπόν, 20.40 στο Mall την Τετάρτη. Η τεχνολογία Atmos είναι μια ***** και μισή γιατί σε ξεκουφαίνει στην κυριολεξία!  Πιο κάτω η αίθουσα 9 είναι άδεια ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ

Οσοι έχετε δηλώσει Τετάρτη και σας βολεύει στις 20.40, αν έχετε Κοζμοτέ εσείς η μάνα σας ο πατέρας η αδερφή σας κλπ κλπ, στείλτε ενα κενό SMS στο 19019 και στείλτε μου με προσωπικό μήνυμα τον κωδικό που λάβατε για να μπω πιο ύστερα να κάνω την αγορά. Εκτός από τον κωδικό, στείλτε μου και το εμαιλ σας για να σας στείλω το εισητήριο να το τυπώσετε σε περίπτωση που έρθετε στο σινεμά λίγο πιο αργά. Π.χ. αν έρθετε στις 20.50, η ταινία δε θα έχει ξεκινήσει λόγω διαφημίσεων, όμως εμείς θα είμαστε ήδη μεσα αλλά θα μας βρείτε αν κάτσετε στη θέση σας. Θελω λοιπον κωδικό από Cosmote και το εμαιλ σας. Εκτός κι αν θέλει κάποιος αλλος να αναλάβει την αγορά. Αν ο Αντώνης συμφωνεί (μιας και αυτός ξεκίνησε την όλη ιστορία), κάνω την αγορά εγώ. Ομως δε θα περιμένω μέχρι αύριο. Μέχρι το βράδι θα πρέπει να μου έχετε στείλει κωδικούς αλλιώς θα δυσκολευτώ να βρω συνεχόμενες θέσεις. Απ'όσο βλέπω, θα είμαστε περίπου 6-7 νοματαίοι κάτω των 30 ετών. Εγώ θα έρθω με το μπαμπά μου για να με αφήσουν να μπω.

image.png
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
ας πουνε και οι υπόλοιποι τη γνώμη τους. Απ' ότι βλέπω εισηρήρια υπάρχουν σε όποια αίθουσα θέλουμε δε νομίζω να έχουμε θέμα. Μιλάμε για κέντρο να υποθέσω 5-6 σιερά;
 
Οπου βρούμε συνεχόμενες θέσεις τόσες στον αριθμό όσοι στείλουν κωδικό. Οχι μετά την 5η σειρά γιατί η αίθουσα είναι μικρή, τα εφέ της ταινίας πολλά και θα γκαβωθούμε.

Παιδιά στείλτε μου κωδικούς και το εμαιλ σας μεσω πμ!!! Αγοράζω εισητήρια και σας τα στέλνω να τα τυπώσετε και να έρθετε ακόμα και καθυστερημένα, αλλά τουλάχιστον να μπορείτε να μπειτε, δε θα σας περιμένουμε δηλαδή στην είσοδο. 20:40 μπαίνουμε στην αίθουσα. Θα δώσω το κινητό μου σε όποιον μου στείλει κωδικό, ώστε να με πάρει τηλ αν προκύψει κάτι

Και επαναλαμβάνω :acoustic: , οι καλές συνεργασίες ;) κάνουν τους καλούς φίλους. :beer:
 
*****************************************************************************************************************************

ΜΗ ΠΟΣΤΑΡΕΤΕ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΑΠΟ COSMOTE ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΘΡΕΝΤ!!! ΣΤΕΙΛΤΕ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΜΕΣΩ ΠΜ!!!!!!

*****************************************************************************************************************************

Λοιπόν, 20.40 στο Mall την Τετάρτη. Η τεχνολογία Atmos είναι μια ***** και μισή γιατί σε ξεκουφαίνει στην κυριολεξία!  Πιο κάτω η αίθουσα 9 είναι άδεια ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ

Οσοι έχετε δηλώσει Τετάρτη και σας βολεύει στις 20.40, αν έχετε Κοζμοτέ εσείς η μάνα σας ο πατέρας η αδερφή σας κλπ κλπ, στείλτε ενα κενό SMS στο 19019 και στείλτε μου με προσωπικό μήνυμα τον κωδικό που λάβατε για να μπω πιο ύστερα να κάνω την αγορά. Εκτός από τον κωδικό, στείλτε μου και το εμαιλ σας για να σας στείλω το εισητήριο να το τυπώσετε σε περίπτωση που έρθετε στο σινεμά λίγο πιο αργά. Π.χ. αν έρθετε στις 20.50, η ταινία δε θα έχει ξεκινήσει λόγω διαφημίσεων, όμως εμείς θα είμαστε ήδη μεσα αλλά θα μας βρείτε αν κάτσετε στη θέση σας. Θελω λοιπον κωδικό από Cosmote και το εμαιλ σας. Εκτός κι αν θέλει κάποιος αλλος να αναλάβει την αγορά. Αν ο Αντώνης συμφωνεί (μιας και αυτός ξεκίνησε την όλη ιστορία), κάνω την αγορά εγώ. Ομως δε θα περιμένω μέχρι αύριο. Μέχρι το βράδι θα πρέπει να μου έχετε στείλει κωδικούς αλλιώς θα δυσκολευτώ να βρω συνεχόμενες θέσεις. Απ'όσο βλέπω, θα είμαστε περίπου 6-7 νοματαίοι κάτω των 30 ετών. Εγώ θα έρθω με το μπαμπά μου για να με αφήσουν να μπω.

Προβολή συνημμένου 176013
Χαχαχα!! 

Α ρε Νίκο είσαι θεοπαλαβος!! Γέλασα με την καρδιά μου με αυτό που γράφεις στο τέλος του μηνύματος σου παραπάνω. Έχεις πολύ χιούμορ! :D
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Πίσω
Μπλουζα