ART 68

επειδη εμενα στην περιοχη ειχα φιλουσ που κανανε προγραμμα στο ραδιοφωνο του art .ηταν αψογοι τοτε

Γεια σας και από εμένα, πρώτο post... επειδή έχω δουλέψει στο ART68 μπορώ να πω πως το κανάλι το είχε ο Αλέκος Κουρής (έπαιζε σε παλιές Ελληνικές Ταινίες)

ήτανε το 1992 όπου πρώτο πήγα στο κανάλι, εκεί στον Χολαργό σαν camera man...επίσης στον ίδιο χώρο λειτουργούσε και ο ραδιοφωνικός σταθμός ART 105,5 FM

Ο Πέτρος Βαγιόπουλος ήταν ο διευθυντής προγράμματος στο Radio, εκπομπές τότε στην TV κάνανε νέοι δημοσιογράφοι (μια κοπέλα την έχω δει σε κάτι πρωινά του ANT1)

αλλά και νέοι ηχολήπτες, οπερατέρ... αν ψάξω στο αρχείο μου θα βρω και video από εκεί.
επειδη εμενα στην γειτονια πηγαινα και γω στον ραδιοφωνικο επειδη κανανε προγραμμα φιλοι μου
 
ξερουμε τι προγραμμα ειχε αυτο το καναλι; ξερω γω αν υπαρχει καποιο αποκομα εφημεριδας που να αναφερεται στο καναλι η αν θυμαται καποιος τι προγραμμα ειχε;
 
Στο κανάλι ART 68 δούλευε και ο δημοσιογράφος και ραδιοφωνικός παραγωγός Σάκης Ηλιόπουλος ο οποίος παρουσίασε την πολιτική εκπομπή Πολιτικά Αφηγήματα το 1994 και επίσης παρουσίασε ένα αφιέρωμα για την γιορτή της γυναίκας.
Το κανάλι λειτούργησε από το 1992 έως το 1996.
 
Πίσω
Μπλουζα