Atarάκι 7800

Rygar

Apple Lover
Joined
14 Ιουλ 2006
Μηνύματα
8.261
Αντιδράσεις
3.234
Ο φάκιν γιες!!!!!!!!

Εχθες το παρέλαβα,περιμένοντάς το από τις 15 Ιουλίου. Ενα κομμάτι του 89 μεσα στο κουτί του με τα 2 joysticks και τα μάνουαλς και την εγγύηση του ακόμα. Συνοδευόταν από 13 boxed cartridges. Ολα μαζί 32 ευρώπουλα!!! + άλλα τόσα τα μεταφορικά του βεβαιως. Είναι σαν καινούριο λέμε. Ουτε σκονες ουτε βρωμιες ουτε τιποτα. Τελικά είναι μεγαλούτσικο, δεν το περίμενα.

Το μόνο μου παράπονο είναι οτι δεν κατάφερα να βγάλω ήχο από το RF του. Καμιά ιδέα κανείς;
 
Είναι μοντέλο UK για αυτό δεν έχεις ήχο. Βέβαια κάπως γίνεται να βγάλεις ήχο αν το ανοίξεις. Κάποιο παλιό μέλος από εδω μέσα πρέπει να γνωρίζει νομίζω.
 
Ειχα παρομοια περιπετεια με ενα 2600 (το οποιο εξηγω πως το εφτιαξα) και με το Master System που μου χαρισε ο Telonios το οποιο δυστυχως δεν "φτιαχνεται" (μονο με composite hack αλλα θελει κατασκευη εξτρα πλακετας)

Ξερεις ποσο καιρο ψαχνω να βρω ενα 7800 σε οικονομικη τιμη????? αγκρρρρρρρ
 
ΕΥΓΕ δια την επιλογήν σου, νέε μου!!! :)
 
Rygar είπε:
Το μόνο μου παράπονο είναι οτι δεν κατάφερα να βγάλω ήχο από το RF του. Καμιά ιδέα κανείς;
Είναι PAL UK, το οποίο έχει διαφορά στον ήχο. Η μία λύση είναι να το φτιάξεις εσύ, όπως λένε τα παιδιά παραπάνω, η άλλη λύση είναι να έχεις τηλεόραση που υποστηρίζει και PAL UK, π.χ. Philips.
 
Η τρίτη λύση είναι να μου το χαρίσεις! :diablotin: (Με γειά το αταράκι! :) )
 
Παιδιά ευχαριστώ. Αμα θελετε το πουλάω 2.300€. :diablotin:

@Wally επίσης ευχαριστώ. Πιστεύω ότι όλες οι κονσολίτσες που είναι PAL έχουν ρύθμιση για να παίξεις. BTW, έχω και ένα 2600 ίδιο με το δικό σου, με το οποίο πάλι έχω πρόβλημα με τον ήχο, οπότε θα το δω και αυτό με βαση το λινκάκι που μου έδωσες. Μερσί.

Να πω για ακόμα μια φορά, ότι το σύστημα είναι σαν καινούργιο, λες και αγοράστηκε πρώτη φορά τώρα. Εχει εξήγηση. Ο πωλητής είναι γυναίκα, εξ'ου και τα 32 ευρώνια. :D

Ελπίζω να βγάλω άκρη με τον ήχο.:nervous:
 
Καλα οχι απλως ζηλευω αλλα μιλαμε εχω χτυπησει κοκκινο .

Να σβηστει το τοπικ τωρα ,οχι τωρα ,τωωωωωρα.

:evil::eek:uf::grindteeth: :tsktsk: :11zpissed:
 
O Rygar ευγενικα το διεθεσε ως βραβειο στον επερχομενο Halo2 GRM σκοτωμο μεσω XLink...

Ευγε Rygar :tease:
 
Ορίστε!

Πρέπει να πω ακόμα οτι τα γραφικούλια του δεν έχουν καμία μα καμία σχέση με του 2600, εκτός και αν χρησιμοποιήσεις cartridge από 2600. Επίσης τα joystick του είναι απελπιστικά εύχρηστα και ελαφρια (καμία σχέση με τα γουρουνοjoystick του 2600), σε σημείο που σημερα το βράδι θα χρησιμοποιήσω ένα τέτοιο στην Α1200 μου να δω εάν παίζει, γιατί με βολεύουν, και θα ξεφοτωθώ τα Quickshot και Competition γιατί μου πιάνουν χώρο. Τώρα που βρήκα και τη CMS. Σε λίγο το δωμάτιό μου θα είναι ίδιο με το πατρικό μου πριν 15 χρόνια. Αυτά είναι καταστάσεις!!!!!
 
Εχει τα "μακρουλα" χειρηστηρια? (τα πλεον αβολα αλλα και τα πλεον αγαπημενα μου)
 
Εννοείς τα κλασσικά μεγάλα μαύρα τετράγωνα με μοχλό που έχει γωνίες και ένα κόκκινο διακόφτη; Χωρίς τις βεντούζες; Ναι αυτά είναι τα γουρουνοτέτοια που εννοώ. Το 7800 όμως, εκ μαμάς, έχει χειριστήρια....χειρός, τα κρατάς στο χέρι όπως ένα Γαμεμπόυ ας πούμε, είναι μικρούλια και σίγουρα δε σου γεμίζουν το μάτι εάν πρώτα δεν τα χρησιμοποιήσεις. Η τύπισσα εκτός βέβαια από τα ορίτζιναλ μου έδωσε (και καλα ως δώρο) και 2 γουρουνοτέτοια, 4 σύνολο δηλαδή. Χοιροστάσιο σε λέω :D :D
 
Εννοω αυτα

7800controller.jpg


...και ο Χριστος ειπε:

"Ο εχων τεσσερα 7800 pads,να πουλαει το ενα" (στο θυμιζω για να σε φερω στο σωστο δρομο...απολολων προβατο :D )
 
:animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek: :animeek:

Oxi!!!!!!! Δεν έχει τέτοια!!!!!

Εμένα έχει τα πιο κάτω:

phonecard.jpg


[edit]

CX78 Joypads λέγονται.

[/edit]

Απ'ό,τι κατάλαβα ΔΕΝ είναι ακριβώς τα ορίτζιναλ, δηλαδή δε συνόδευαν αυτά την κονσόλα, παρά έβγαιναν ως εναλλακτική λύση. Πάντως Πάνο αξίζει να έχεις έστω και ένα τέτοιο σαν και αυτό που έβαλες και ας μην το χρησιμοποιήσεις ποτέ!!!!

Για μπες εδώ, μπας και σε ενδιαφέρει, εσένα ή κανέναν άλλον.
 
O λογος που δεν εχω ειναι ή οτι δεν βρισκω σε λογικη τιμη ή δεν ειναι σε καλη κατασταση.(υπαρχουν πολλα στο Εbay αλλα δεν ειναι original,ειναι Proline...την πατας ευκολα να δεν εισαι προσεχτικος)

Με τα χειρηστηρια εχω μανια.Μαζευω οτι console χειρηστηριο υπαρχει (πλην N,Sony ;) ) αλλα θελω να ειναι ΚΑΡΑmint!

Δεν ειναι κουκλα αυτο που ποσταρα? (οπως εχω πει πολλες φορες ειναι το πιο αβολο αλλα ταυτοχρονα και το πιο αγαπημενο joystick...)

thanx for the link!
 
Wally είπε:
Δεν ειναι κουκλα αυτο που ποσταρα? (οπως εχω πει πολλες φορες ειναι το πιο αβολο αλλα ταυτοχρονα και το πιο αγαπημενο joystick...)
ΚΟΡΥΦΑΙΟ!!!!!!
 
Wally είπε:
Εννοω αυτα
7800controller.jpg


...και ο Χριστος ειπε:

"Ο εχων τεσσερα 7800 pads,να πουλαει το ενα" (στο θυμιζω για να σε φερω στο σωστο δρομο...απολολΟΣ προβατο :D )
Μόλις παρήγγειλα ένα καινούργιο και αχρησιμοποίητο!!!!!!!!!! 33 ευρουλάκια.

Σου έστειλα και πμ με το λινκ στο ΕΒΑΥ. Εχθες είχε άλλα 4.
 
Το ειδα...το ειδα.. :D
 
Το είδες μεν, αλλά στο ΕΒΑΥ εξακολουθεί να έχει 4. :D :D

Εάν ΔΕΝ το αγοράσεις, υπόσχομαι να το βαλω αβαταρ για 1 μήνα :biglaugh:
 
Εχει μπει ενας Aρχιμιδης σφηνα...κατσε να δω αν τον τσιμπισω
 
Πίσω
Μπλουζα